Війна токсинам!

Колись лікарі могли тільки мріяти про препарат, який би очищував організм від токсинів при отруєннях алкоголем, грибами чи хімікатами, при різних інфекційних захворюваннях, розладах кишечнику, хворобах шкіри й нирок, при алергійних реакціях, цукровому діабеті, гнійно-септичних захворюванях тощо і при цьому не мав би протипоказань і побічних ефектів.

Жертви тихого полювання

Щороку рятувальники й медики попереджають населення про небезпеку вживання грибів, зібраних у лісі, і щороку десятки українців отруюються цими дарами природи. За повідомленням прес-центру МінНС, тільки на Київщині від початку року грибна трапеза відправила п'ятьох людей на той світ, а днями трагедія сталася й у Волинській області.

Ювелірна робота

Незабаром із лікарні «Охматдит» випишуть додому гарненьких двійнят, які протягом двох місяців жили у перинатальному відділенні. Як розповіла «УМ» головний неонатолог МОЗ Єлизавета Шунько, цей випадок - унікальний для України, тому що малята народилися на 25-му тижні вагітності, вагою менше 500 грамів кожне, і виходити їх було дуже важко.

«Південний експрес» по-студентськи

Денний прискорений потяг під назвою «Південний експрес», який вважається одним із найкращих потягів Південної залізниці, курсує між Харковом і Сімферополем уже не один літній сезон. Як відзначає працівник прес-центру Південної залізниці Василь Мірошник, цього літа потяг має оновлений склад, у якому всі пасажирські вагони замінено на нові - виробництва Крюковського вагонобудівного заводу.

Сала - ціла Україна

Велетенський бутерброд із найпоживнішим українським продуктом (справжнісінька мрія Гаргантюа!), виготовлений трьома дніпропетровськими кухарями, увійшов до Книги рекордів України не тільки завдяки площі цього кулінарного шедевру, а й через оригінальність дизайну.

Животики болять...

Тільки протягом останнього тижня літо, спека і мікроби спричинили 8 ускладнень епідемічної ситуації, пов'язаних з інфекційними захворюваннями, в першу чергу - шлунково-кишкового тракту. Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, найчастіше спалахи виникають після проведення весіль, ювілеїв, проводів до армії, похоронів та поминок.

«Рецептурна» революція переноситься

Будь-який медик, і в першу чергу токсиколог, підтвердить, що рецепт на право придбання ліків був і залишається тим чинником, який убезпечує хворих від безконтрольного вживання пігулок і мікстур. За умов налагодженої роботи рецепт рятує народ від самолікування — без папірця з підписом лікаря аптека не продасть людині сильнодіючих препаратів. Щоб отримати цей папірець, хворий мусить завітати до поліклініки, пройти обстеження і з'ясувати, чому в нього болить живіт чи спина і чим краще лікувати ці недуги.

«Воля» сьогодні в ціні

Найбільший столичний оператор кабельного телебачення компанія «Воля-Кабель» оголосив про поетапне підвищення в 2006 році ціни на свої послуги. Як повідомляє УНІАН, з 1 липня цього року ціна повного соціального пакета (більше 30 каналів) складе 21 гривню. Для своїх абонентів, які мешкають у зоні так званих вузькополосних аналогових мереж і можуть приймати тільки 18 каналів із соціального пакета, компанія встановлює спеціальний розмір абонентської плати — 15 гривень.

Не ті зараз яблука...

Терапевти й дієтологи тепер, як і півстоліття тому, радять людям побільше вживати вітаміни «з грядки», аби не потерпати від нестачі в організмі корисних речовин. Хто не знає, що людям треба їсти моркву (в ній багато каротину), гризти яблука (вітамін С), жувати крiп та петрушку (джерело фолієвої кислоти тощо), ласувати вишнями (вітамін Р) і не відмовлятися від малокалорійних салатиків із огірків, помідорів та капусти (багато «правильної» води, вітамінів В2 і В6). Ось тільки ми отримуємо значно меншу «вітамінну дозу» з кілограму спожитої зелені, ніж наші бабусі й дідусі. Як стверджують дослідники з Техаського університету в Остині, фрукти й овочі сьогодні містять менше вітамінів і мінералів, ніж 50 років тому.

Смертельна спека

Працювати під палючим пустельним сонцем, не ризикуючи отримати сонячний удар і вирушити до праотців, можуть тільки корінні мешканці піщаного краю чи добре треновані люди, які вміють рятуватися від спеки. Вочевидь двоє українських геофізиків, які приїхали на роботу до Об'єднаних Арабських Еміратів, не належали до жодної з цих категорій людей. Не розрахувавши сил, дослідники буквально «спеклися» у перший же день роботи на новому місці.