«Мистецька потенція українців душиться ще в школі»

«Мистецька потенція українців душиться ще в школі»

У дощ і в сніг, на лижах чи ровері, він у свої 77 років добирається зі свого хутора Черуковатиця в сусідні Журавники, щоб навчати дітлахів основам народного малярства. І так уже дванадцять років. І все це — заради десятка хлопчиків і дівчаток, які прагнуть малювати не лише розумом, а й душею.

Фантастика з непотребу

Фантастика з непотребу

Заголовок до цього матеріалу народився вже в перші хвилини перебування в незвичайному будинку в приміському селі Гаї Шевченківські, що під Тернополем. Народився від неабиякого і щирого захоплення на перехресті двох значень слова «фантастичний» — як ірреальний і як дуже красивий.

Як винайти велосипед

Як винайти велосипед

73-річний полтавець Василь Рудаков якось підрахував, що в нього 32 робітничі спеціальності. А трудова біографія вміщується чи не в трьох «томах» трудових книжок. Коли за радянських часів, каже, приймали на роботу, то обіцяли золоті гори, а потім обіцянок не дотримувалися. У такому разі Василь Рудаков розвертався на 180 градусів і йшов геть — за місце ніколи не тримався.

До глибини кишені патріота

До глибини кишені патріота

«Давно ми з тобою, Іванку, не бачилися», — приязно посміхаючись, подає руку пан Роман, ще нівроку стрункий, бравий дідусь. І справді, після нашого знайомства десятирічної давності і публікації в «Україні молодій» нарису про його славну родину якось не випадало зустрітися ще раз.

Генетична пам’ять кераміки

Генетична пам’ять кераміки

Народне мистецтво (наша генетична пам’ять) стало, на жаль, елітарним. 88-річний знаний гончар з Опішні, що на Полтавщині, заслужений майстер народної творчості України, лауреат Всеукраїнської премії імені Данила Щербаківського та Шевченківської премії Василь Омеляненко присвятив йому все життя.

Забавка як порятунок

Її роботи вже розійшлися по Україні, Росії та Польщі. А лялька-україночка поїхала аж до Нью-Йорка. Як і кожен лялькар, пані Світлана має свою, тільки їй притаманну, техніку роботи. Її ляльки не мають облич: за словами автора, їх повинні дофантазовувати власники витвору. Крім того, образ не задумується майстринею наперед — навпаки.

Місце сили родовіра

Місце сили родовіра

Село Кіндрівка приваблює багатьох містян: тут побудувався не один із них. Обійстя 57-річного кременчужанина Володимира Захаренка виділяється на загальному тлі вже тим, що всі будівлі, зведені на ньому, — під очеретяним дахом. Пояснення цьому просте: пан Володимир споруджує житло, схоже на те, в якому мешкали наші давні предки.

Комрад-бандерівець

Комрад-бандерівець

Три роки тому колоритна Жмеринка збагатилася ще на одного мешканця. Саме це затишне містечко облюбував собі для прожиття сімдесятирічний громадянин США Уолтер Орр Скотт. У той час, коли значна частина українців намагається перебратися до більш ситих і стабільних країн, американець настільки захопився Україною, що жадає тут i померти.

Від піраміди Хеопса до піраміди Білаша

Від піраміди Хеопса до піраміди Білаша

Навряд чи багато хто з перехожих вулиці Шевченка, що тягнеться від середмістя древнього Галича до Дністра, здогадується про існування оригінальної споруди, котра «ховається» вглибині обійстя Білашів за двоповерховим особняком. Пояснення просте: тут лише цьогорічного серпня освятили міні-копію піраміди Хеопса — єдиного із семи чудес світу, що збереглося до наших днів.

Гартмут Кепплер. Серце, віддане Україні

Гартмут Кепплер. Серце, віддане Україні

Гартмут приєднався до Небесної сотні просто на Майдані. Він уже закінчив своє чергування в імпровізованій їдальні просто неба, де iз задоволенням насипав гарячий борщ зголоднілим учасникам Революції гідності. Йому саме принесли на підпис кошторис ремонту дитячого реабілітаційного центру в Пущі-Водиці, яким німецький благодійник опікувався вже багато років.