Не підмажеш — шайба не поїде

Не підмажеш — шайба не поїде

Після паузи, зумовленої матчами національних збірних, у вівторок мали поновитися змагання в Професіональній хокейній лізі. Однак, згідно з рішенням суддівсько–дисциплінарного комітету ПХЛ, переважну більшість поєдинків скасовано. Виняток — домашні ігри білоцерківського «Білого барса». «Судді відмовляються виходити на лід без оплати, тому що на сьогодні заборгованість за виконану роботу становить більш ніж півтора місяця», — пояснив президент ПХЛ Юрій Загородній у коментарі телеканалу «Хокей». — Наразі лише один клуб, «Білий барс», виконує статутні норми й рішення загальних зборів ліги. Решта клубів, на жаль, із різних суб’єктивних та об’єктивних причин ці рішення поки не виконують».

«УМ» спробувала розібратися, що спричинило таку ситуацію і хто кому скільки винен.

Друга молодість із чужим паспортом

Друга молодість із чужим паспортом

Близько місяця тому деякі вітчизняні ЗМІ, посилаючись на державного тренера збірної Росії зі спортивної гімнастики Валентину Родіоненко, повідомили, що провідний український гімнаст Микола Куксенков планує виступати під російським прапором. За «димом» пішов і «вогонь». Як з’ясувала «УМ», лідер нашої команди на Олімпіаді–2012 справді перебирається в Росію і днями вже отримав «добро» на від’їзд у Федерації гімнастики України. «Шостого грудня Федерація дала Колі відкріплення від української збірної», — повідомив головний тренер «синьо–жовтих», батько гімнаста Юлій Куксенков. «Україна молода» спробувала розібратися, що стало причиною такого рішення.

По сходинці, зате вгору

«Ми втілили в життя одну нашу мрію, тепер почнемо рухатися до другої», — так особистий наставник і батько новоспеченої чемпіонки світу на «короткій» воді Дарини Зевіної прокоментував «УМ» виграш титулу в Стамбулі, де 18–річна киянка перемогла на 200–метрівці на спині.

Екзамен для кандидатів

Після перемоги на передкваліфікаційному олімпійському турнірі в Києві національна збірна під проводом Анатолія Куликова виграла ще один турнір. І нехай етап «Єврочелленджа», попри красиву назву, має не надто високий статус — це такий собі проміжний «міжсобойчик» команд другого–третього ешелонів, у тренерському штабі «синьо–жовтих» задоволені результатом, досягнутим у румунському місті Меркуря Чук.

Литовський трамплін

Литовський трамплін

За кілька турів до фінішу першого групового раунду Кубка Європи шанси «Будівельника» на проходження в «топ–16» виглядали найбільш реалістично у порівнянні з іншими повпредами України в другому за рангом клубному баскетбольному турнірі Старого світу. «Азовмаш», програвши все, що тільки можна, достроково розпрощався з надіями вийти з квартету, а «Донецьк», який провалив старт змагань, переклав вирішення своєї турнірної долі на суперників.

«Золото» — до ювілею

«Золото» — до ювілею

У цьому році найтитуловані­ший чоловічий гандбольний клуб України — «Запоріжтрансформатор» — відзначає 20–річчя. Попри те, що урочистості з нагоди дня народження вже відбулися, думається, головний подарунок «ЗТРівці» ще не отримали. Без сумніву, найкращим презентом до ювілею став би 15–й комплект золотих нагород.

Безальтернативний Мессі

Безальтернативний Мессі

За традицією, в грудні ФІФА традиційно визначає «Найкращого футболіста року». Раніше стало відомо, що «Золотий м’яч» переможцеві голосування–2012 на церемонії 7 січня в Цюріху вручатиме екс–лауреат, українець Андрій Шевченко. А днями оголосили й вузьке коло претендентів, яке шляхом анкетування визначили журналісти, тренери та капітани збірних–членів ФІФА. Нагороду розіграють Ліонель Мессі, Кріштіано Роналдо та Андреас Іньєста.

Пісня для Шевчука

Пісня для Шевчука

Хокейний бум, який накрив Донецьк, дозволив столиці Донбасу вдруге поспіль прийняти молодіжний чемпіонат світу. Йдеться про нижчі ліги — відповідно до нинішнього класу збірної України. Рік тому в стінах реконструйованого палацу спорту «Дружба» наша «молодіжка» виграла турнір у дивізіоні ІІ, а починаючи з понеділка веде боротьбу в дивізіоні IB. І хоча офіційних заяв про обов’язковість виграшу єдиної путівки до класу IA (наступного після еліти) ніхто не робив, виступ на очах своїх уболівальників завжди передбачає сподівання на максимальний результат.

Винен капітан?

Є два мірила сили національних команд. Одне базується на принципі: сильний чемпіонат — сильна збірна, друге залежить від рівня легіонерів у колективі. Здавалося, наша жіноча гандбольна збірна, заявка якої на ЧЄ–2012 майже повністю складена з «іноземок», мала потенціал, аби всерйоз поборотися за високі позиції на першості Європи. Однак українські гандболістки опинилися в числі найгірших команд Європи разом із Македонією, Хорватією та Ісландією.

Не дівчатка для биття

Не дівчатка для биття

В Україні жіночий футзал, на відміну від чоловічого, тільки набирає обертів. Схожа ситуація простежується й у світі загалом. Третій «мундіаль», що завершився позавчора в Португалії, хоч і мав відношення до ФІФА, але все ще значився як «експериментальний».