«Аби вона не перемогла»

На три тижні пізніше, ніж було заплановано до оголошення карантину, кандидат у президенти Віктор Ющенко презентував свою передвиборчу програму «Вільна, сильна, справедлива Україна». Якщо 1 листопада презентація мала відбутися на Софійській площі, то цього разу захід проходив в Українському домі з прямою трансляцією на Першому національному телеканалі та на майданах Львова, Дніпропетровська, Одеси і Києва. По завершенні виступу Ющенка із цими містами відбувся телеміст, під час якого охочі могли поставити запитання або висловити свої побажання чинному Президенту. Щоправда, охочими виявилися тільки прихильники Віктора Андрійовича.

Путін звично пащекував, Тимошенко підхихикувала

Путін звично пащекував, Тимошенко підхихикувала

Росія не здиратиме з України штраф за недобраний газ, поки Володимиру Путіну подобається Юлія Тимошенко і їм разом є з чого посміятися. До таких висновків спонукали підсумки засідання в Ялті міжурядового українсько–російського економічного комітету. Як нескладно було передбачити, зустріч двох прем’єр–міністрів, один з яких був і по суті залишається у своїй країні реальним президентом, а інший — дуже мріє обійняти цю посаду, фактично повністю була присвячена «газовому» питанню. Хоча незадовго до того Тимошенко заявляла, що «жодного питання, яке стосується природного газу, на засіданні порушено не буде». Та, оскільки «блакитний вогник» у відносинах наших двох держав залишається найгарячішим питанням, зрозуміло, що без нього не обійтися. Не випадково на зустрічі Путіна й Тимошенко, яка передувала засіданню комітету, серед урядовців із двох сторін«засвітився» й голова російського «Газпрому» Олексій Міллер.

Як нардепи краватками мірялися

Як нардепи краватками мірялися

Учорашнє засідання Верховної Ради депутати почали з розминки — не якоїсь там словесної, а фізичної, як і належить справжній ранковій зарядці. Шарпанина, щоправда, мала локальний масштаб і тривала недовго. Побилися БЮТівець Олег Ляшко та «регіонал» Владислав Лук’янов. Перший підскочив до трибуни з претензіями до віце–спікера Олександра Лавриновича, який за відсутності Голови ВР Володимира Литвина (той, нагадаємо, взяв відпустку й пішов на вибори) головує на засіданнях. Фракція Блоку Тимошенко наполягала на тому, щоб після розгляду перших двох питань порядку денного — Програми соціально–економічного розвитку України та проекту закону про держбюджет на 2010 рік — на розгляд були винесені законопроекти про зміни до бюджету, раніше заветовані Президентом. Зокрема, йдеться про виділення додатково 1 мільярда гривень на подолання епідемії грипу. Лавринович поставив цю пропозицію на голосування, однак вона набрала тільки 195 голосів. Ляшко вимагав повторити голосування, віце–спікер не погоджувався, і зрештою Лук’янов спробував відтягти БЮТівця від президії за краватку.

Маска від «Бацьки»

Перший за 12 років офіційний візит президента Білорусі в Україну можна вважати успішним. Учора Олександр Лукашенко разом із Віктором Ющенком відвідав «карантинну» Івано–Франківщину. Попередньо планувалося, що білоруський лідер разом із Ющенком надасть показову благодійну допомогу прикарпатцям — роздасть партію дефіцитних захисних масок. Але зрештою від такого піар–кроку відмовилися. Обмежилися участю в нараді обласного рівня з питань боротьби з епідемією грипу. Водночас ще перед засіданням Лукашенко повідомив, що в Білорусі є марлевий завод, який готовий виготовляти для України такі жадані пов’язки.

«Замаскована» Рада

«Замаскована» Рада

Напередодні президентських виборів 2004 року в політичній мові міцно вкорінився термін «маски–шоу» — дореволюційна влада боролася з опозиційними бізнесменами, насилаючи на їхні підприємства спецзагони у відповідній екіпіровці. Напередодні виборів–2010 «маски–шоу» повертаються в новій іпостасі: маски тепер на депутатах, а борються вони нібито проти грипу.

Кому буде гірше

Президент не застосує право вето до закону про підвищення соціальних стандартів, нещодавно ухваленого Верховною Радою. «Очевидно, що ці державні стандарти піднято через політичну ситуацію, але, вибачте, піднято! Причому піднято ким? Політичною силою, яка не є членами більшості, і парламент ухвалює цей закон. Я згоден із парламентом», — сказав Президент під час робочої поїздки до Закарпатської області.

Брутальні «Кролики» й напівоголені тіла

Брутальні «Кролики» й напівоголені тіла

Віктор Янукович пішов у президенти по–американському. Технологи зі США вирішили зробити зі свого кандидата передову західну «цукерочку» і для початку змусили всіх делегатів з’їзду Партії регіонів стояти, як це прийнято на аналогічних заходах «там». Та ще й роздали портрети усміхненого Лідера, які «регіонали», переминаючись без звичних стільців із ноги на ногу, притискали до грудей. Хтозна, чи технологам належить така «вдала» знахідка, як відсутність у залі журналістів, але на користь «синьо–білим» вона точно не пішла: сидячи в окремому приміщенні і спостерігаючи за висуненням Януковича з телеекранів, акредитовані на з’їзді представники ЗМІ згадували організаторів далеко не незлим словом.

«Артек» віддали Тимошенко

«Артек» віддали Тимошенко

Закон про вибори Президента залишається частково неконституційним, українські селяни ще п’ять років матимуть змогу продавати свою продукцію на базарах, а фракція БЮТ втратила ще один «багнет» — такі підсумки вчорашнього парламентського дня.

Є вже Порох у порохівницях МЗС

Є вже Порох у порохівницях МЗС

Головне зовнішньополітичне відомство України нарешті знову з головою, а в Кабінеті Міністрів однією «дірою» стало менше. Через сім місяців після звільнення Володимира Огризка Верховна Рада спромоглася посадити у вичахле крісло міністра закордонних справ Петра Порошенка.

Міжблокаддя

Міжблокаддя

Українські парламентарії як ніхто вміють перетворити рутину буднів на свято (а за потреби — й на вихідні). На певний час «забувши» про блокадно–проблемне питання підвищення соціальних стандартів, народні депутати «згадали» про іншу тему, яка за потреби може вилитися в блокування трибуни: кадрові зміни в уряді. Їх вимагає Партія регіонів, яку дратує «українськість» міністра освіти, «нахабство й некомпетентність» міністра внутрішніх справ, недостатня роботи міністра праці і міністр охорони здоров’я. Коаліція не лише не проти, а й сама вже давно мріє заповнити лакуни в уряді. Тож сьогодні о 10–й народні обранці почнуть розглядати не проект держбюджету на 2010 рік, а відставки–призначення в уряд. А потім, може, й до бюджету дійдуть — якщо нестійку робочу обстановку не зіпсує кадрове питання.