То пірати, то шторм

Станом на 17.00 минулої неділі всі п’ятнадцять членів екіпажу залишалися на борту нещасливого судна. Згідно з інформацією Департаменту консульської служби, отриманою телефоном від капітана суховантажу Валентина Барташова, судно все ще перебуває у нейтральних водах. «Леман Тімбер» не може самостійно дістатися безпечного порту, оскільки дрейфує зі зламаним двигуном. Залишити корабель теж не можливо — практично всі рятувальні шлюпки та плоти не придатні для використання. Окрім того, вирує потужний шторм.

«Гоголівська доля» Веделя

«Гоголівська доля» Веделя

Цей чудовий тенор не мав суперників у Києві. Був блискучим скрипалем. Його музика вирізнялася надзвичайною чутливістю, уважністю до молитовного тексту. Артемій Ведель виховувався у Київському духовному училищі, співав у архієрейському хорі, де й отримав місце регента, після чого поїхав до Москви влаштувати капелу. Керував церковним хором корпусного генерала Леванидова в Києві. Ненадовго подався до Києво–Печерської лаври послушником. Далі подорожував Полтавщиною, Харківщиною, Чернігівщиною, і його називали юродивим. Відтак потрапив до психіатричної лікарні, звідки за кілька днів до смерті переїхав до батьківського дому. Там Артемій Ведель (за однією з версій — 13 липня 1808 року) помер під час молитви.

Ви ще не чули про чесько–хорватську «війну»?

Ви ще не чули про чесько–хорватську «війну»?

Автора цих рядків під час кожного відпочинку в Хорватії дивувало те, що сусіди по скромному готелю — переважно туристи із Західної Європи — так само, як і я з дружиною, купували продукти в супермаркетах та на базарах і самі готували сніданки, обіди і вечері, а нувориші з бідних України та Росії заповнювали найдорожчі ресторани. Тому наступна інформація стосується лише тих українців, які цього літа подорожують до Хорватії з не дуже товстим гаманцем. Ця країна на початку літа заборонила закордонним туристам ввозити будь–які м’ясні та молочні продукти. Це зроблено нібито з санітарних міркувань, для попередження отруєнь зіпсованими продуктами та недопущення до країни різноманітних інфекцій, передусім пташиного грипу, аргументує найпопулярніша хорватська газета «Ютарні ліст».

Ігор Смирнов: Тирасполь може визначити лінію кордону між Придністров’ям і Україною в односторонньому порядку

Ігор Смирнов: Тирасполь може визначити лінію кордону між Придністров’ям і Україною в односторонньому порядку

Невизнана світом самопроголошена Придністровська Молдовська республіка залишається не вельми зручною сусідкою на нашому південному кордоні. Позиція ПМР, очолюваної з 1990 року Ігорем Смирновим, лишається незмінною: вона вважає себе окремою країною. Позиція Молдови теж незмінна: це наша територія, і найбільше, що ми можемо дати, — широку автономію ПМР у складі Молдови. Так чи інак, але через сепаратистську республіку ми транспортуємо вантажі, пропускаємо транзит, виловлюємо контрабанду. Про ситуацію на кордоні та про «самопочуття» Придністров’я в ексклюзивному інтерв’ю «УМ» розповідає сама людина, яка створила прецедент, дивну державу в державі, — президент самопроголошеної ПМР Ігор Смирнов.

Знову туман з газом

Знову туман з газом

Ціна на газ, який надходить в Україну з Росії, з 1 січня наступного року зросте вдвічі. Про це заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров у Санкт–Петербурзі, як тільки–но закінчилася зустріч тет–а–тет президентів України Віктора Ющенка та Росії Дмитра Медведєва. Президенти скористалися нагодою — Економічним форумом СНД, щоб провести першу від обрання Медведєва на цю посаду зустріч.

Було ваше, стане нашим

Москва наполягає на збільшенні кількості військових кораблів Чорноморського флоту, базованих у Севастополі. Зокрема, головнокомандувач ВМФ РФ Володимир Висоцький заявив, що міжурядові угоди з Україною дають Росії право утримувати в Криму до 100 бойових кораблів (при наявних 34) та до 25 тисяч військовослужбовців (при наявних 11 тисячах). З цим не погоджуються у Міністерстві закордонних справ України. «Перелік військових кораблів і суден чітко зафіксований в угоді про параметри поділу ЧФ. Базові угоди не передбачають права введення жодних нових кораблів», йдеться у повідомленні МЗС.

Бери шинель і відповзай

Верховний представник Євросоюзу Хав’єр Солана відвідав Батумі, де позавчора ввечері провів переговори з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі, а вчора навідався до Сухумі, де з’ясовував позицію керівництва невизнаної сепаратистської Абхазії. Представник ЄС розкритикував останні дії російської влади в Абхазії, зокрема —спрямування в регіон додаткових російських військових підрозділів.

Табу на «паранджу»

Конституційний суд Туреччини позавчора відновив заборону на появу у вузах студенток та викладачок у мусульманських хустках, повідомляє «Євроньюс». Це рішення зустріли з ентузіазмом ті політичні сили країни та частина суспільства, які відстоюють світський характер держави.

Тромби дружби й уклін гетьману

Тромби дружби й уклін гетьману

Робочий візит до Росії Президент Віктор Ющенко розпочав учора із Соловків. Моторошно звичний шлях для свідомих українців — починати «відкривати для себе Росію» із Соловецького — острова засланців. Саме тут похований останній кошовий гетьман Запорозької Січі Петро Калнишевський, земляк Ющенка, який понад два десятиліття гибів у ямі Соловецького монастиря.