Карасі не в сметані

Карасі не в сметані

Мертвих карасів у чотирьо­х квадратних кілометрах водної поверхні виявили на початку цього тижня в районі Нової Каховки, що на Херсонщині, нижче Каховського водосховища. Масово «сплив» саме карась, а не жоден інший вид риби. Приблизну його масу оцінюють у 100 тонн, а збитки — у 500 тисяч гривень, повідомила «УМ» старший інспектор сектору пропаганди ГУ МНС Херсонської області Оксана Федоренко.

Їхні і наші

Їхні і наші

Українському флоту далеко до американського — і за кількістю, і за якістю, і за габаритами суден та умовами служби. Наші моряки відповідають: кількість і габарити — не голов­не, бо ж і завдання різні, а над якістю й умовами — працюємо. На другий день після відкриття українсько–американських морських навчань «Сі Бриз–2008» журналістам запропонували відвідати американський ескадрений міноносець «МакФол» та український корвет «Луцьк», які в очікуванні активної фази навчань відпрацьовують базову підготовку в Одеському порту, діляться досвідом один з одним та колегами ще з 14 країн–учасниць навчань.

«Морський бриз» з бризками слини

«Морський бриз» з бризками слини

Учора в Одесі відбулося відкриття уже традиційних спільних українсько–американських морських навчань «Сі Бриз». Започатковані вони були ще з 1997 року, в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру», і спокійно відбувалися аж до недавнього часу, відколи в Україні змінилася влада і перспектива вступу країни до Північноатлантичного альянсу стала близька як ніколи, а у проросійських політичних сил, таких як Партія регіонів, КПУ та ПСПУ, «відкрилися очі», й вони раптом «побачили» у навчаннях «Сі Бриз» смертельну загрозу. Тим часом тематика цьогорічних навчань — миротворчі операції і порятунок мирних жителів у гарячих точках.

Расові атаки

Расові атаки

Правозахисна організація «Між­народна амністія», яка нараховує близько двох мільйонів членів у всьому світі, оприлюднила днями доповідь «Україна: уряд мусить діяти, аби зупинити расову дискримінацію». На 44 сторінках доповіді описані випадки нападів на іноземців у Києві та упередженого ставлення до них із боку міліції та влади. «Згідно з даними неурядових організацій, 60 расистських атак сталося в Україні у 2007 році. Шість із них мали наслідком смерть жертв. Протягом цього року вже було понад 30 расистських інцидентів. Чотири з них — убивства», — заявляє «Міжнародна амністія». Більшість жертв — африканці та азіати. При цьому доповідачі констатують, що українська влада не хоче визнавати наявність проблеми расизму в суспільстві.

Після Маккартні Пінчук привіз Блера

Учора в Ялті розпочався міжнародний саміт організації симпатиків вступу України до Європейського Союзу — Ялтинської економічної стратегії (YES), ініціатором якої є Віктор Пінчук. У ньому беруть участь Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, секретар РНБО Раїса Богатирьова, віце–прем’єр із питань європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря, а також президент Грузії Михаїл Саакашвілі, віце–президент Європарламенту Марек Сівєц, директор–розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс–Кан, президент Польщі в 1995—2005 роках Александр Кваснєвський, лідер Європейської народної партії Маріо Давід, посол Росії Віктор Черномирдін, ключові стратеги провідних політичних партій США — республіканець Карл Роув і демократ Боб Шрам. Спеціальний гість саміту — британський політик і колишній прем’єр Великої Британії Тоні Блер, який виступить сьогодні на пленарній сесії «Бачення Європи та України».

Австро–угорський тиждень Президента

Австро–угорський тиждень Президента

Європа стає ближчою — особливо цього тижня. На початку тижня у Києві гостював президент Угорщини Ласло Шойом, а вчора Віктор Ющенко навідався до Відня. Старі зв’язки – нові перспективи: підтримка євроатлантичних прагнень України, співпраця й обмін досвідом у проведенні футбольного Євро, спільні економічні проекти та інвестиції. А сьогодні в Україну прибуває Едвард Фенех–Адамі, президент Мальти, яка, до речі, віднедавна теж є членом Європейського Союзу.

Річниця в облозі

Річниця в облозі

Українському військовому флоту — 16 років. Усі ці роки він веде невпинну війну: з безгрошів’ям, з наступом «братнього» Чорноморського флоту Росії та зі старінням власних суден. Мешканці Севастополя, яких постійно накручують привезені ззовні «гастролери»–чорносотенці, теж не надто прихильно ставляться до українських моряків. Позавчора, в день святкування, з самого ранку пустилася злива. Заходи за участю міністра оборони Юрія Єханурова і флотського керівництва перенесли на годину, хоч почесну варту розставили. Хлопці промокли до нитки.

Київ ся хрещає!

Київ ся хрещає!

Його Всесвятість Вселенський патріарх Варфоломій прийняв запрошення Президента України Віктора Ющенка взяти участь у святкуванні 1020–річчя Хрещення Русі в липні—серпні цього року. До секретаріату Президента надій­шло офіційне підтвердження з Константинополя: «Святий і Священний синод на своєму черговому засіданні розглянув запрошення відправити в Україну патріаршу делегацію для участі на торжествах 1020–річного ювілею хрещення Київської Русі.

Успіх мінус геноцид

Одного слова наприкінці тексту не вистачило в резолюції Парламентської асамблеї Організації з безпеки й співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ), прийнятій учора в столиці Казахстану Астані. Це слово — «геноцид». ОБСЄ «віддає данину» жертвам, «вітає» визнання Голодомору ООН, США та європейськими країнами, «схвалює» попередню спільну заяву країн–членів ОБСЄ щодо Голодомору 1932—33 років, «підтримує» діяльність України щодо поширення правди про цю трагедію, «запрошує» парламентаріїв країн–членів узяти участь в урочистостях із нагоди 75–х роковин Голодомору. Останнє речення — «рішуче заохочує всі парламенти прийняти акти визнання Голодомору.» Крапка. «Геноцидом української нації» — слів, котрі напрошуються після цього, не внесли.

В обхід Росії

В обхід Росії

Кавказьке турне Президента Віктора Ющенка плавно перейшло в третій саміт ГУАМ — Організації за демократію та економічний розвиток, який відбувся позавчора в грузинському місті Батумі. Окрім глави Української держави, у форумі взяли участь президенти Грузії Михаїл Саакашвілі, Азербайджану Ільхам Алієв, міністр внутрішніх справ Молдови Валентин Межинський. До них приєдналися президент Польщі Лех Качинський, президент Литви Валдас Адамкус, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, міністр транспорту та зв’язку Казахстану Серік Ахметов. Якщо узагальнити основні теми саміту — наповнення каспійською нафтою нафтогону «Одеса—Броди», початок реалізації центрального маршруту «Нової євроазійської транспортної ініціативи» через Каспій та Чорноморський регіон, врегулювання конфліктів на ґрунті сеапаратизму, — все це зводиться до одного: якомога більшого унезалежнення від Росії.