Україна пильнує патріархів

Україна пильнує патріархів

Патріарха Варфоломія та інших високих церковних гостей охороняють на такому рівні, як свого часу Івана Павла ІІ, і приблизно так само, як президента США Джорджа Буша. Про це розповів керівник Управління державної охорони (УДО) Валерій Гелетей. У заходах безпеки задіяні
7 тисяч співробітників МВС, увесь склад Управління дер­жавної охорони та частина співробітників СБУ і МНС. А міністр внутрішніх справ Юрій Луценко в інтерв’ю «Українській правді» заявив, що сім тисяч «силовиків» — це ледь не вдвічі більше охоронців, ніж під час відвідин Києва Бушем. Чому так? «Є багато тривожної інформації про наміри деяких радикалів, котрі хочуть використати святкування у своїх егоїстичних цілях», — сказав Луценко.

Українець як ціль для пірата

Українець як ціль для пірата

Те, з якою увагою минулого вівторка зустрічали в аеропорту «Бориспіль» моряків із судна «Леманн Тімбер», показало, наскільки актуальною стала для України нова «екзотична» проблема — піратство. З початку цього року українці вслід за дикторами теле– та радіоновин, за газетними рядками повторювали іншомовні назви кораблів, захоплених піратами: «Поннант», «Леманн Тімбер», «Лурдес Тайд», «Сент Патрік». На кожному з них — наші моряки, змушені заробляти гроші в далеких світах, у важких умовах, без жодних гарантій з боку працедавців, наражаючись на постійну небезпеку. Перед компаніями–судновласниками, перед піратами, перед сильними світу цього, які мають гроші, наші моряки абсолютно безсилі, і кожного разу просто стають заручниками обставин.

Кіпр під Москвою?

Як відомо, з усіх помісних православних церков відмовилася брати участь у святкуванні 1020–річчя Хрещення Русі лише Кіпрська православна церква (КПЦ). Від неї до Києва не приїде жоден представник. Офіційна позиція кіпріотів — нібито святкування заполітизоване.

Свято як привід

Свято як привід

Затяжне протистояння, яке велося в українському православ’ї десятиліттями, цими днями загострилося, прискорилося і потрапило в центр суспільної уваги. Другий за всю історію України приїзд до Києва Вселенського патріарха, а водночас візит Патріарха московського Алексія, переговори про перехід Української православної церкви Київського патріархату під пряму зверхність Константинополя, про що всі говорять в кулуарах, але ніхто — офіційно, програма святкових заходів, яка дискримінує ті конфесії, які УПЦ МП вважає неканонічними, — все це унаочнює проблеми і тенденції православного життя в Україні. І що б не мав на увазі речник УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря), він, напевне, таки має рацію, коли говорить: «Після закінчення всіх заходів і святкувань багато речей стануть більш очевидними і зрозумілими».

Дороге задоволення і дешеве майно

«Жодного скорочення призову цієї осені не буде і не буде доти, доки суспільство і Верховна Рада не зрозуміють: контрактна армія — це дороге задоволення», — заявив міністр оборони Юрій Єхануров. Повний перехід Збройних сил України на контрактну основу до 2010 року, як це передбачено відповідним Перспективним планом, може затягнутися й на довше. Основні проблеми — низькі зарплати і недостатнє соціальне забезпечення роблять Збройні сили — не найпривабливіше місце професійної діяльності. Тим часом за перше півріччя цього року до війська на контракт прийняли 3039 солдатів, підстаршин і старшин, що більше, ніж за цілий минулий рік. Та умови беруть своє: через низькі зар­плати, відсутність житла і невирішені питання з харчуванням за цей самий період звільнилися 1778 контрактників.

З піратського полону

З піратського полону

Вони були героями новин у кількох країнах, вони були героями епопеї зі звільнення заручників, яка тривала майже місяць, героями тижневої боротьби зі штормом. Капітан і шестеро моряків із судна «Леманн Тімбер» були героями і вчорашнього дня. Старим президентським літаком вони прилетіли в аеропорт «Бориспіль» разом з омбудсманом Ніною Карпачовою, яка зустрічала їх в оманському порту Салала.

Свобода від піратів і стихії

Уночі з неділі на понеділок судно «Леманн Тімбер» разом з усіма членами команди прибуло в порт Салала Султанату Оман. Як повідомляє прес–служба Міністерства закордонних справ України, стан здоров’я моряків задовільний. На борт корабля піднявся консул посольства України в Королівстві Саудівська Аравія. Учора вранці почалася зміна екіпажу судна. Вчора ж екіпаж «Леманн Тімбера» пройшов медичне обстеження.

Непохитний «Сі Бриз»

Непохитний «Сі Бриз»

Незважаючи на те, що темою цьогорічних українсько–американських військових навчань обрали миротворчу операцію, продовжуються нападки і пікети різноманітних проросійських організацій, що вперто волають про «агрєсівную воєнщіну». Коли минулої п’ятниці «занепокоєність» із приводу навчань висловило і зовнішньополітичне відомство Росії, стало нареш­ті очевидно, звідки ростуть ноги в різнобарвних «рятівників від НАТО».

План дій для патріархів

План дій для патріархів

Оргкомітет зі святкування 1020річчя Хрещення Русі склав план заходів за участі запрошених до Києва владик різних православних церков. План цей ще не остаточний і може зазнавати коректив залежно від примх особливих гостей.

13 років «чорному вівторку»

«Це справді був «чорний вівторок», так його охрестив український народ. Ніхто не сподівався такої жорстокості від працівників міліції, котрі ногами і кийками били людей похилого віку. Людей топтали, як худобу», — згадує учасник тих подій, член УНП Василь Червоній. Чому поховання предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Володимира Романюка вилилося в сутички небаченої жорстокості? Хто винен у цьому? Відповіді досі не знайдено, та й мало залишилося тих, хто шукає.