Не витримали найвитриваліші

Не витримали найвитриваліші

Організація Об’єднаних Націй тимчасово евакуює з Афганістану 600 із 1300 своїх співробітників, які не є громадянами цієї країни. Про це йдеться в заяві ООН. Позавчора агенція «Ассошіейтед пресс» повідомляла з посиланням на власні джерела, що спочатку планувалося вивести з охопленої війною країни навіть 900 співробітників ООН. Кардинальне рішення ухвалили після минулотижневого теракту в Кабулі, внаслідок якого загинули п’ятеро представників Об’єднаних Націй.

Рука робить одне, розум — інше

Рука робить одне, розум — інше

Таки варто поважати людей, які не зра­джують своїм переконанням і йдуть проти волі більшості. Президент Чехії Вацлав Клаус був змушений останнім із 27 глав країн–членів Євросоюзу поставити свій підпис під Лісабонською угодою, але не змінив свого скептичного ставлення до ЄС як загрози суверинітету та національній ідентичності його країни. «Однією з цілей президента Клауса після підписання Лісабонської угоди буде боротьба за суверенітет Чеської держави, а одним зі способів такої боротьби може бути вихід Чехії зі складу ЄС», — заявив у інтерв’ю чеському телеканалу «Прима» речник та один із найближчих співробітників Клауса — Петр Хаєк. Хаєк, який також є заступником глави канцелярії чеського президента, додав, що це його приватна думка, бо Клаус йому нічого такого не говорив. Після підписання Лісабонської угоди Клаус відбув на кілька днів до США.

Викрадений імам звинувачує...

Викрадений імам звинувачує...

Суд у Мілані позавчора заочно засудив 23 колишніх співробітників ЦРУ США та двох італійських агентів спецслужб до різних термінів ув’язнення (максимальне — до восьми років), визнавши їх винними у викраденні в 2003 році імама міланської мечеті Абу Омара. Як повідомляє «Євроньюз», одночасно суддя Оскар Магі зняв обвинувачення з трьох американців, зважаючи на їхній дипломатичний імунітет.

Відлуння 1979–го

Відлуння 1979–го

Учора в Тегерані святкували 30–ту річницю захоплення американського посольства в Тегерані. Тоді — 4 листопада 1979 року — революційні студенти–ісламісти протримали в заручниках кількох співробітників посольства впродовж 444 днів. Цю дату вчора використали тисячі прибічників лідера іранської опозиції Міра Хосейна Мусаві для висловлення свого ставлення до нинішньої іранської влади. Вони зібралися на головній вулиці Тегерана і скандували: «Геть тирана!», маючи на увазі президента Махмуда Ахмадінеджада.

«Останній із могікан» пішов у вічність

«Останній із могікан» пішов у вічність

Визначний етнограф, соціолог і культуролог, класик структуралізму і засновник структурної антропології, один із найбільших умів сучасності — Клод Леві–Стросс був людиною, заслуги якої перед наукою важко переоцінити, попри критичні закиди наступників–постструктуралістів. Праці легендарного антрополога вивчали в університетах уже півстоліття тому, а минулого року, відзначивши сторічний ювілей, Леві–Стросс став найстаршим із членів Французької академії за всю її історію. На жаль, 101–річчя вчений уже не зустріне: не доживши до свого дня народження трохи менше місяця, у ніч на 1 листопада Клод Леві–Стросс помер у своєму паризькому помешканні.

Суд над розп’яттям

Європейський суд із прав людини у Страсбурзі віддавна здобув репутацію захисника сумнівних культів і деструктивних сект та переслідувача християнства. Його останнє, ухвалене позавчора, рішення про те, що в класних кімнатах італійських шкіл слід зняти розп’яття, викликало різкі протести в консервативних та релігійних колах італійського суспільства, повідомляє «Євроньюз».

Хоч якась, але влада

Хоч якась, але влада

Позавчора, після оголошення незалежною виборчою комісією Афганістану про переобрання чинного президента Хаміда Карзая на другий п’ятирічний президентський термін, із переможцем виборів зустрівся Генсек ООН Пан Кі Мун. Він закликав Карзая якомога швидше сформувати новий уряд та приступити до роботи. Західні країни також із деяким полегшенням сприйняли повідомлення про закінчення афганських виборів, повідомляє агенція «Євроньюз». Тепер ЄС та США очікують від Карзая рішучих дій. Йому зателефонував президент США Барак Обама, який привітав із переобранням та наголосив, що рішучість намірів потрібно відстоювати не словом, а ділом.