Полум’яне кохання

У місті Дубно чоловік намагався вкоротити собі віку незвичним способом. 27–річний мешканець міста здійснив акт самоспалення просто посеред вулиці — облився бензином і підпалив себе. Як розповіли «УМ» у прес–службі облуправління МНС, постраждалого спершу відправили в місцеву лікарню, звідки переправили до Рівненської обласної клінічної лікарні.

«Драконівський» дощ

Цими вихідними земляни матимуть змогу насолодитися черговим зорепадом: наша планета пройде крізь метеоритний потік Драконіди. Деякі вчені припускають, що досить слабкий зазвичай метеоритний потік цього року виявиться напрочуд яскравим — за сприятливих погодних обставин можна буде побачити до тисячі «падаючих зірок» за годину. Але досвідчений астроном–любитель Сергій Шевченко запевнив «УМ», що «це все казки»: «Якщо буде 60 чи максимум сто метеоритів за годину — то й добре. А взагалі передбачити таке майже неможливо».

Немає пам’яті — не буде нації

Немає пам’яті — не буде нації

Напередодні 78–х роковин Голодомору 1932—1933 років у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» відкрилася виставка «Розгойдані дзвони пам’яті». В експозиції — 126 картин відомого українського живописця, лауреата Шевченківської премії Валерія Франчука. Ці полотна, в яких змальовано жахи Голодомору, митець подарував українському народу.

Азарова — на вила. Наразі бутафорські

Після підприємців, «афганців» i «чорнобильців» маніфестувати проти уряду вийшли аграрії. Учора під Кабінетом Міністрів зібрався півторатисячний натовп, який зустрів Прем’єр–міністра Миколу Азарова вигуками «Ганьба!» Взявши до рук величезні бутафорські вила та косу, учасники мітингу заявили, що тепер тільки такими засобами їм залишається озброїтися, бо держава забирає останні копійки, тож на серйозну техніку коштів не лишається. Один із найколоритніших пікетників, одягнений у полотняні штани й вишиванку та смушеву шапку, погрожував Будинку уряду ціпом. У людей були плакати з написами: «Фашисти під час окупації з селянами так себе не поводили», «Фермери проти дерибану землі», «Бюджет селянам, а не олігархам», «Землю тим, хто на ній працює» тощо.

Удар по діаспорі

Замоскворецький суд Москви підтримав міністерство юстиції РФ у справі про ліквідацію Об’єднання українців Росії. Як повідомив УНІАН адвокат ОУР Алім Жгулєв, служителі російської Феміди відмовилися задовольнити заяву української сторони про скасування попередження, яке виніс їм російський Мін’юст.

Підземна рима

Підземна рима

Плакати з віршами, а не з рекламою, — на станціях метро та на центральних вулицях столиці. Таку поетичну акцію Польський інститут у Києві присвячує головуванню своєї країни в Європейському Союзі. Окрім Києва, проект «Вірші в метро» прикрасить підземки ще семи красивих столиць, а саме — Лондона, Парижа, Мадрида, Токіо, Люксембурга, Пекіна та Барселони.

Ведмiдь на вухо наступив

Випадок стався в селі Річка Косівського району, коли Василь Григорчук спокійно ходив бiля власного будинку. Та ж раптом на стежці чоловіка перестрів ведмiдь. Звір кинувся на людину, трошки потягав та втік геть. Від сутички у пана Василя залишилися рани, найбільша з яких на лівому стегні. Його в стані шоку знайшли сусiди й одразу направили до травматологічного відділення Косівської райлікарні. Чергова медсестра повідомила «УМ», що наразі здоров’я чоловіка у задовільному станi, поранений може ходити і вже відійшов від потрясіння. Вона також зазначила, що ведмідь не кусав, а лише штовхав Григорчука.

Патріарх, який потребує реклами

Патріарх, який потребує реклами

П’ятий візит на рік — предстоятель Російської право­славної церкви Кирил здійснює поїздки Україною з такою регулярністю, начебто відвідує густозаселені православними області Ро­сії. Географія сміливого «освоєння України» розширюється: не тільки російськомовний Схід, а й далі на захід країни. 1–2 жовтня патріарх приїде на Буковину. За тиждень до цього візиту вже розгорілися пристрасті та почалися скандали.

Красноармiйцi–грабiжники

У мiстi Красноармiйськ, що в Донецькiй областi, зафiксовано рекордне для України пограбування магазину — невiдомi «розжилися» в ювелiрцi на 2 млн. гривень. Із повiдомлення, яке з’явилося вчора на сайтi Красноармiйського вiддiлу мiлiцiї, відомо, що «близько о пів на дев’яту ранку в чергову частину надійшло повідомлення від диспетчера Красноармійського міжрайонного відділу державної служби охорони про те, що спрацювала сигналізація в місцевому ювелірному магазині. На місце події виїхала слідчо–оперативна група у повному складі».

XV століття надворі

Турнір відбувався у рамках середньовічного фестивалю «Гості стародавнього Києва», який проходив у Центрі культури та історії «Парк Київська Русь», що в селі Копачів на Київщині. За «Меч послів» змагалися представники п’яти країн: України, Латвії, Білорусі, Польщі та Росії. Відвідувачі фестивалю, серед яких було чимало дітей, побачили кінний турнір, змагання лучників, реконструкцію штурму середньовічної фортеці. Охочі могли пройти майстер–класи з фехтування, гончарства та стародавніх танців. Фестиваль став притулком для різноманітних народних умільців. Завершився вiн вогняним шоу «Маскарад Чарівної Дами».