Люстраційні пристрасті

Конституційний Суд не часто потрапляє у ньюзмейкери. Коли ж таке стається, йдеться зазвичай про щось дійсно важливе. У четвер 16 квітня КСУ почав провадження щодо конституційності закону про люстрацію. Подію супроводжував мітинг на дворі та складні моменти у судовій залі.

«Тітушки» осиротіли

І знову — втрати в лавах представників Партії регіонів. У середу, 15 квітня, на київському житловому масиві Виноградар було вбито депутата V скликання від ПР Олега Калашникова. Вбито з вогнепальної зброї, у під’їзді будинку, де він мав помешкання. Вбивць, за попередніми даними, було двоє.

Країна рад

Країна рад

За політичним протистоянням Президента та Прем’єра доволі цікаво спостерігати. Віднедавна воно дається взнаки ще й у підборі кадрів. Якщо уряд винайняв на роботу з півтора десятка фахівців iз Грузії та країн Балтії, то адміністрація Президента поповнилася посланцями з дальшого зарубіжжя.

А ти записався у «прихвосні Кремля»?

Те, що «партія Президента» та «партія Прем’єра» займаються взаємопоборюванням, ні для кого не є новиною. Проте в особливо гостру фазу конфлікт увійшов у середу. У цей день Рада приділила увагу скандалу, пов’язаному з заявою колишнього голови Держфінінспекції Миколи Гордієнка, який обвинуватив чинного Прем’єра Арсенія Яценюка у корупції.

Чистий четвер десовєтизації

Чистий четвер десовєтизації

Не так давно міністр юстиції Павло Петренко дав важливу обіцянку — «декомунізувати» Україну до 9 травня. Вчора Верховна Рада розглянула пакет iз чотирьох законопроектів, покликаних наблизити символічне свято перемоги над комунізмом. Суть законів коротко описав їхній репрезентант — голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Петро таки вийшов

Епопея з допитом лідера Компартiї екс-депутата Петра Симоненка в стінах СБУ минулася майже безболісно: фігуранта поки що не зрозумілого провадження ніхто не заарештовував. Вийшовши до преси після допиту, який позавчора тривав десять годин, Симоненко заявив: він — лише свідок. Але свідок чого, очільник комуністів не уточнив.

«Трибунал» Ради

«Трибунал» Ради

На поточний пленарний тиждень депутати запланували чимало корисних речей. Зокрема, зміни до законів про СБУ та про Прикордонну службу, розгляд правового режиму воєнного стану та принципи фінансування політичних партій. Плюс зміни до Кримінального кодексу щодо відповідності за публічне заперечення військової агресії Росії.

Петя і Вовк

«Якщо він не з’явиться, то буде доставлений на допит», — пообіцяв Петру Симоненку Валентин Наливайченко. Роздратування голови СБУ пов’язано із тим «ігнором», який дозволяв собі лідер КПУ, не реагуючи на виклики Служби безпеки. Адже попередні спроби допитати Симоненка були провальними — до кабінету слідчого той так і не завітав.

Ближче до людей

Починаючи з 2 квітня, Конституційний Суд у закритому режимі розглядає відповідність Основному закону України положень законопроекту щодо внесення змін до Конституції у частині недоторканності народних депутатів і суддів. Якщо висновок суду буде позитивним, то на поточній сесії (яка триватиме до початку липня) депутати зможуть проголосувати за перше читання законопроекту.

Піар-Прем’єр

Піар-Прем’єр

Відзначення ста днів уряду Яценюка-2 пройшло з великою помпою. Презентувати підсумки діяльності Кабміну урядовці зібралися усім складом. Плюс заанонсували проведення протягом двох тижнів низки прес-конференцій, де кожен відповідальний за своє відомство говоритиме з журналістами окремо. Однак вистачає однієї тези Яценюка, щоб зрозуміти головний меседж очільника уряду та всіх його підлеглих.