Корона для Богоматері з трояндою

Корона для Богоматері з трояндою

Райцентр Чортків на Тернопільщині давно не бачив такого грандіозного духовного дійства, яким стала нещодавно коронація ікони Матері Божої Святого Розарію. Історія цього незвичайного вже своїм зображенням образу (на ньому Матір Божа тримає в руці троянду) непроста і цікава. Корені її сягають ще в XV століття, коли ікона зберігалася в містечку Островня неподалік білоруського Вітебська і була відома, як Островецька. У 1654 році, рятуючись від експансії російського православ’я, католики–домініканці перевезли ікону до Львова і встановили у храмі Святої Марії Магдалини. Саме там образ прославився тим, що впродовж десяти років біля нього чудесним чином зцілилися й одержали іншу Господню благодать майже сотня віруючих. Відтак польський король Ян Казимір подарував чудотворний образ домініканському костелу в Чорткові. Тут майже три століття ікона була у великій пошані серед парафіян.

Генерал проти «губернатора»–3

«Нещодавно мені зателефонував керівник служби міністра (внутрішніх справ), який запропонував, щоб я з начальником УМВС в області, керівниками УСБУ, прокуратури та апеляційного суду зібралися у вузькому колі з керівником МВС (Луценком). Аби ми в цьому вузькому колі за його присутності вияснили все між собою і вийшли на «нульовий варіант». Але я на такі компроміси йти не бажаю і не піду. Відтак уже в понеділок з’явився матеріал із фальшивими звинуваченнями на мою адресу в ефірі одного з телеканалів. Це є просто система цькування! На мою думку, це політичне замовлення», — каже глава Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь, продовжуючи «мильну оперу» у стосунках із керівником обласної міліції, генерал–лейтенантом Віталієм Максимовим. Днями сторони обмінялися черговими ударами.

І Гіменей не розбере

І Гіменей не розбере

...Жили–були собі під Тернополем дві симпатичні руденькі дівчинки. Нічим особливим ніби від інших і не відрізнялися, якби тільки... абсолютно не відрізнялися одна від одної зовнішністю! Якби батьки знали, яке подвійне щастя приготував їм Бог, то старшу доньку Іринку назвали б Вірою. Бо молодших, не роздумуючи, нарекли Любочка і Надійка. Дівчата кажуть, що мама й досі купує їм однаковий одяг, але весільні сукні вони відразу вирішили одягнути різні.

Бальзам на ваші рани

Кілька років тому вчені Тернопільського медичного університету «придумали» пристрій для швидкого й ефективного загоювання ран будь–якого походження. В основу дії новинки під назвою «Апарат для лікування ран та гнійно–некротичних процесів «Амфора» лягло поєднання таких фізичних явищ, як мікроколивання та випромінювання різного діапазону, з хімічною реакцією утворення активних оксидних сполук. На Всеукраїнському конкурсі винаходів йому присудили тоді першу премію, а Міністерство промислової політики ввело виробництво пристрою в комплексну програму розвитку медичної промисловості.

Формат рекордний

Формат рекордний

За ініціативи тернопільського прес–клубу та підтримки міськради з нагоди Дня міста в обласному центрі «побачила світ» найбільша в Україні (а може, й не тільки) газета, розмір якої дорівнював приблизно 50 квадратним метрам.

Казна–що у святому місці

Казна–що у святому місці

На останній сесії Тернопільської обласної ради з подачі фракції Української народної партії ухвалено рішення про створення спеціальної комісії, яка перевірятиме законність передачі храмового комплексу почаївської святині Українській православній церкві Московського патріархату, а також дотримання останнім земельного та міграційного законодавства України.

«Сміттєвий скандал» зачепив і поляків

Вівторкова сесія Тернопільської облради не лише визнала роботу міської ради та мера обласного центру незадовільною, ініціювавши дострокове припинення їхніх повноважень (нагадаємо, йдеться про кризу з вивезенням із міста сміття). Обласні депутати також звернулися до прокуратури та МВС із вимогою притягнути посадових осіб міської ради та обласної дер­жавної адміністрації до кримінальної відповідальності за статтею «службова недбалість». Із подачі голови депутатської комісії з питань соціально–економічного розвитку Сергія Надала з ВО «Свобода» (а саме ця фракція є найчисленнішою в облраді) пропонувалося визнати незадовільною й роботу обласної держадміністрації —за те, що ОДА «в ручному режимі» регулює фінансування всіх обласних програм, відтак із 28 програм на сьогодні частково профінансовано лише 11. За визнання роботи обласної адміністрації незадовільною проголосувала фактично сама «Свобода», зате між законодавчою і виконавчою гілками регіональної влади прошмигнула чорна кицька.

Сміття із запахом політики

Сміття із запахом політики

Майже два тижні не вивозили побутові відходи з вулиць і дворів Тернополя через те, що мешканці прилеглих до міського сміттєзвалища сіл перекрили туди дорогу. Тож упродовж останніх днів тернополяни відчули, що означає жити поруч із купами смердючого непотребу. Автор цих рядків, приміром, проживає у дев’ятиповерховому будинку, шахти сміттєпроводів якого вщерть забиті сміттям, а на сходових клітках стоїть важкий запах. Працівники ЖЕКів порозклеювали скрізь аркуші з проханням тимчасово не користуватися сміттєпроводами, а відходи складувати у щільно зав’язані поліетиленові мішки в господарських приміщеннях поряд з під’їздами, куди виходять труби сміттєпроводів.

Усі на вибори гетьмана!

Усі на вибори гетьмана!

Біля містечка Зборів на Тернопільщині 18 серпня 1649 року відбулася грандіозна битва між козацьким військом під проводом Богдана Хмельницького та армією польського короля Яна II Казимира. Перемога козаків примусила тоді короля Речі Посполитої підписати історичну Зборівську угоду, згідно з якою вперше за 300 років після падіння Галицько–Волинського князівства було, по суті, відновлено Українську державу. Як написано в одній з історичних хронік, ця угода «заклала камінь заснування нової епохи українського народу». Відновлена Зборівським договором Українська козацька держава під назвою Гетьманщина проіснувала, на жаль, лише до 1764 року, коли російська імператриця Катерина ІІ скасувала гетьманство. Однак вона ввійшла в історію як держава нового типу, бо, за висновком істориків, мала чітко виражений республіканський характер, була, по суті, козацькою християнською республікою.