«Помаранчеві» опустять політиків. На землю

«Помаранчеві» опустять політиків. На землю

Назва акції, котру вчора започаткував блок «Наша Україна — Народна самооборона», оригінальна: «Доторкнись до депутата». Упродовж кількох місяців активісти збиратимуть підписи за те, щоб скасувати депутатський імунітет. Мета акції — натиснути на парламент наступного скликання з тим, аби ВР внесла до Конституції зміни з приводу позбавлення народних депутатів недоторканності.

Розкуркулення недоторканних

Одним із ключових елементів виборчої кампанії блоку «Наша Україна — Народна самооборона» буде боротьба за скасування депутатської недоторканності. Зокрема, «НУНС» ініціюватиме створення Національного антикорупційного бюро, яке буде займатися кримінальним переслідуванням високопосадовців, у діяльності яких виявлено ознаки корупції. Як розповів на вчорашній прес-конференції лідер «Самооборони» Юрій Луценко, це бюро має об’єднати кілька підрозділів нинішніх «силових» структур «в одному кулаці», і цей «кулак»притягатиме до відповідальності лиходіїв «від Прем‘єр-міністра до голови районної адміністрації».

Ігор Попов: Штаби націлені не на чесні вибори, а на перемогу будь-якою ціною

Ігор Попов: Штаби націлені не на чесні вибори, а на перемогу будь-якою ціною

Залишилося два тижні — і в Україні розпочнеться виборча кампанія. На підготовку виділяється дуже мало часу. Такі вибори було би важко провести навіть у «невоєнний» період, а у нас, в умовах політичного загострення, це виглядає ще складнішим. Частина політиків наразі не те що не взялися вирішувати купу виборчих проблем, а взагалі неохоче дивляться на самі вибори.
Про підготовку до цих перегонів ми розмовляємо з Ігорем Поповим — головою правління Комітету виборців України. Ця громадська організація вже більше десяти років стежить за виборами в Україні і, ясна річ, має в цій справі величезний досвід.

Кандидати в кандидати

Кандидати в кандидати

Виборча кампанія ще не розпочалася, а Народна партія Володимира Литвина вже сьогодні збирається схвалити програму на вибори та список кандидатів у народні депутати. За відповідні рішення має проголосувати з'їзд «народників». Це будуть проекти документів, такі собі «чорновики», а остаточні рішення НП прийме вже тоді, коли розпочнеться виборчий процес.

Михайло Сирота: Конституцію не можна рихтувати кувалдою

Михайло Сирота: Конституцію не можна рихтувати кувалдою

Свого часу Михайло Сирота був визнаний кращим парламентарієм року. Це було на конкурсі «Людина року» в 1997 році. Ніхто не здивувався, що нагородили саме Сироту. Саме Михайло Дмитрович став «батьком Конституції», яку прийняли кілька місяців перед тим. Він очолював парламентську комісію, котра напрацьовувала текст Основного закону. І в ніч між 27 та 28 червня простояв на трибуні ВР більш аніж півдоби! Україна запам'ятає моменти, як плакали від щастя депутати, як вони підкидали Сироту...
Нині до Конституції ставляться вже далеко не так трепетно, як у 1996 році. А останніх півтора роки співжиття з політреформою взагалі девальвували конституційні цінності. «Батько Конституції» теж вважає, що причина нинішньої кризи — саме в горезвісній політреформі, щоправда звинувачує у цьому і «біло-блакитних», і «помаранчевих» політиків.

Йосип Вінський: Мене самого дивує поведінка Мороза

Йосип Вінський: Мене самого дивує поведінка Мороза

Зовсім скоро виповниться рік, як соціалісти «кинули» своїх «помаранчевих» колег і «зачали» коаліцію іншого формату — біло-блакитно-червоного. Після того Олександр Мороз дістав омріяну посаду спікера парламенту. Зате втратив свого соратника, секретаря політради СПУ, якого називали «правою рукою» Мороза — Йосипа Вінського.
Однак цей «орговик» просидів у політичних холостяках недовго. Спершу він підписав із Тимошенко угоду про створення парламентської опозиції, потім увійшов до партії «Батьківщина» і став одним із її лідерів. Вінський каже, що обрав цю силу не випадково, бо вона теж має лівоцентристське спрямування. Йосип Вікентійович ввійде до першої п'ятірки списку БЮТ. Утім, на запитання «УМ» про те, наскільки легко дався йому етап акліматизації при переході зі Соцпартії в БЮТ, відповідає: «Він досі триває».

Юля без коси

Юля без коси

Членам фракції БЮТ, які залишилися у Верховній Раді, вдалося-таки обрати собі нового лідера. Спершу в них виникали труднощі, але у вівторок увечері, за кілька хвилин до закриття сесії, на парламентську трибуну зійшов нардеп Микола Замковенко і повідомив, що «оскільки на даний час керівництво фракції вийшло з її складу, то переважною більшістю голосів членів фракцій її головою обрано Миколу Замковенка».

«Зомбі» Мороз і менш як 300 «спартанців»

«Зомбі» Мороз і менш як 300 «спартанців»

Численні забаганки Олександра Мороза та інших політиків, які проявляли нехiть до передчасних парламентських виборів, не стали перешкодою для того, щоб більшість опозиційних депутатів покинула стіни ВР — і образно, і буквально. «Помаранчеві» погодилися особисто підтвердити заяви про виходи зі своїх фракцій (читай —складення мандатів), і вчора спікер зачитав 46 заяв, а опісля Адам Мартинюк — іще чотири. Відтак тепер Верховна Рада V скликання налічує менше 300 депутатів. За Конституцією, це означає, що вона неповноважна.

«Треба перестати мордувати країну»

«Треба перестати мордувати країну»

Учорашня прес-конференція глави держави проходила в досить незвичному місці — на зеленій галявині у дворі секретаріату Президента. В такому форматі Віктор Ющенко з журналістами ще не спілкувався, якщо не враховувати день відкритих дверей минулого тижня на Банковій. На галявині встановили два криті майданчики: один для Президента, інший — десь на 250 місць — для журналістів. Тісне приміщення прес-центру в самому СП стільки кореспондентів не витримало б, тож позитив «вуличної» прес-конференції полягав уже i в тому, що помiстилися всі.