Телевізійники наробили диму без вогню

Телевізійники наробили диму без вогню

Телеканал «1+1» минулого тижня запустив «Сезон великих подій». Чому сезон, зрозуміло. Осінь за природою взагалі пора сезонів: на гриби, яблука, полювання, а для журналістів — на події. Журналісти краєм ока вже встигли подивитися на оновлені «плюси», які днями провели традиційну вечірку з нагоди нового сезону.

Гадання на «ящику»

Гадання на «ящику»

Із закінченням літа починається вічна залежність від «ящика». І знаючи це, українські телевізійники не стільки відпочивали, як розробляли нові сітки програм у наступному сезоні, виробляли новий продукт, займалися підступним контрпрограмуванням і переманюванням кадрів, здебільшого «облич», від конкурентів. «Інтер» перекупив у «плюсів» народного улюбленця Костянтина Грубича, зате лідер рейтингів Ігор Кондратюк із «Караоке на майдані» і «Шансом» перебазувався на «1+1». «Інтер» вiдiбрав у ICTV Савіка Шустера, а останній здобув професійного і досвідченого «бібісішника» Андрія Куликова, який перевів «Свободу слова» на українську мову. «1+1» розірвали контракт із Ольгою Сумською, тепер «Імперія кіно» виходитиме без нашої блондинистої Роксолани, а з телеканалу «Україна» звільнилася шеф-редактор київського бюро і ведуча програми «Політобоз», одіозна Наталя Кондратюк. За її словами, новий менеджмент каналу просто «видавив» її з роботи. Зате екс-ведуча теленовин на каналі «Інтер» Світлана Леонтьєва працевлаштувалася на «Першому громадському» — вестиме інформаційну програму «Новини країни».

Андрій Куликов: Богуцький грав певну роль: йому було важливо не перебити гарним виступом нового ведучого

Андрій Куликов: Богуцький грав певну роль: йому було важливо не перебити гарним виступом нового ведучого

Одного чудового вечора (невдовзі по тому, як проект «Свобода слова» на ICTV залишив його ведучий Савік Шустер) «через старий Ботанічний сад, через Паньківську на Толстого» простував собі журналіст Андрій Куликов і думав: «А раптом?..» Це недоговорене «раптом», що стосувалося рефлексій на тему новоутвореної вакансії, справдилося напрочуд швидко — мало чи не наступного не менш чудового дня. Куликову запропонували спробувати сили у ролі ведучого. «Першого, здається, червня був перший тракт чи пілот, пізніше — другий, і на підставі цих пілотів вони зробили вибір...» — розповідає Куликов про те, як він заступив на посту Шустера. Розповідає він також і про інші речі. Але спочатку — традиційна «УМівська» рубрика «Досьє» — цього разі у викладі того, на кого досьє і заведено.

На паркет запрошуються...

На паркет запрошуються...

У вівторок на 5 годину вечора намічалася грандіозна подія — в будинку прийомів Кабінету Міністрів канал «1+1» влаштовував презентацію проекту «Танці з зірками-2». До моменту презентації імена учасників другого сезону «Танців» трималися в таємниці, навіть прес-релізи журналістам не видавали — щоб тримати інтригу до кінця. Імена потенційних танцюристів-2 обговорювалися досить активно в інтернеті, а також — за технологією — канал радився з народом, кого б глядачі хотіли бачити на паркеті в бальних сукнях. Ми порадилися, і вони вирішили, що з 10 березня на каналі «1+1» у боротьбу за перше місце вступають поп-діви Світлана Лобода й Ірина Білик, старзи чоловічого роду — Олександр Пономарьов і Олег Скрипка, олімпійська чемпіонка Ліля Подкопаєва, актриса і телеведуча Сніжана Єгорова і два професійні жартівники — Максим Нелiпа (екс-капітан КВН «Ковбої Політеху», нині ведучий на телеканалі «1+1») і колега Зеленського по «95 кварталу» Євгеній Кошовий. Прогнозовані обличчя телеканалу «1+1» принаймні в другому сезоні «танців» участі не братимуть, тож Анна Безулик, Марина Кухар, Сергій Полховський тусувалися в кулуарах просто так, а від «плюсів» виступають Олександр Пономарьов і Максим Нелiпа, які ведуть програми на каналі. Влад Ряшин, президент компанії «Стар Медіа», яка виробляє цей рейтинговий продукт для «1+1», сказав «УМ», що на кожне місце зірки було 2—3 претенденти, але при відборі керівники проекту керувалися своїми міркуваннями: зірка мала бути харизматична, креативна й амбіційна, з волею до перемоги, крім усього іншого, комплектували їх таким чином, щоб «покрити» усі вікові, соціальні й професiйнi групи населення. Ось яскравий приклад поєднання шоу і бізнесу.

Навіщо потрібна режисура, якщо нею ніхто не користується?

Безкінечні новорічно-різдвяні свята примусили мене переглянути майже все, що телебачення приготувало для українських глядачів. Зразу кажу чесно: те, що показувала Росія, було ще гіршим. Ніхто не сперечається, що Максим Галкін — талановитий хлопець. Але один суцільний Галкін та ще й із досить старою програмою — це вже занадто. До нестями набридло обсмоктування стосунків Галкіна з Пугачовою, Пугачової з Кіркоровим, Галкіна з Басковим. До того ж усе це супроводжується жартами нижче пояса. Набрид і дуже талановитий, але занадто безкінечний Задорнов. Усі програми «Аншлагу» та «Кривого дзеркала» тільки й роблять, що вичавлюють з людей якийсь тваринний сміх. Адже щось справді сміливе, справді гостре на російському телебаченні практично заборонено. Ось і змагаються в кухоному гуморі безкінечні гумористи та пародисти.

«Терористка» виходить на телеекрани

«Терористка» виходить на телеекрани

Видавництво «Кальварія» перед самісіньким новим роком надало ліцензію продакшн-компанії Star Media на право створення телесеріалу за мотивами книжок Марини Меднікової. Читачі «УМ» ще мають пам'ятати участь пані Марини у «Кальварійському» проекті «Жіночий кулак». А в лютому місяці українські та російські (російські, звісно ж, перші) телемани матимуть змогу зустрітися з героями книжок Марини Меднікової «Зірка. Терористка» і «Крутая плюс. Терористка-2». Творча група компанії Star Media разом із Мариною Медніковою і режисерами Туранським і Альошечкіним активно, аж гай гуде, працюють над новим проектом.

Карнавальна ніч і телевізорні дні

Карнавальна ніч і телевізорні дні

Можна на нього лаятися, можна зневажати, можна іноді ігнорувати, але у дні святкового новорічного марафону, не вибираючись із міста, без телевізора уявити свої канікули важко. І хай мене зараз усі засудять! А тепер разом погортаємо телепрограму: що підготував на ліниві дні наш «голубий» друг? Одразу попереджаю, варто запастися антиалергійними засобами, тому що одні й ті самі «зірки» тусуватимуться на всіх каналах, кочуватимуть із однієї програми в усі, тому не думайте, що у вас параноя, назвемо це алергією.

Яким побачимо «Сіті»?

Він виходить на території Києва та Київської області, замінивши на частоті телеканал «Гравіс». Позиціонується як канал для мешканців міста та передмістя. За оцінками експертів, мінімальна сума для запуску подібного каналу становить $5—10 млн. Що ж цікавого він хоче запропонувати своїм глядачам?

Як сімейство Добрих вісім мільйонів гривень виграло

Як сімейство Добрих вісім мільйонів гривень виграло

Сюжет нового українського ситкому відрізняється від аналогічних сімейних серіалів... оригінальністю. Глядач познайомиться з українською родиною на прізвище Добрі, котра випадково виграє у лотерею 8 мільйонів гривень. Саме цей момент і стає визначальним у житті сімейства. Новина про неймовірний «прибуток» швидко долiтає і до родичів, яких у подружжя чимало. Як розпорядитися коштами, щоб нікого не образити і самим не залишитися без нічого — вирішують тато, мама і двоє дітей-підлітків у сюжетній зав'язці.