Сайт iз музикою — зброя терориста

Президент США Барак Обама позавчора провів в інтернеті відеочат з американськими користувачами всесвітньої мережі. Популярний відеопортал YouTube, який організував чат, упродовж місяця отримав близько 240 тисяч запитань до глави Білого дому. Більшість із них стосувалася не проблем безробіття, заборгованості чи виборчої кампанії: Обаму «допитували» про скандальний антипіратський законопроект SOPA та долю 23–річного британського студента Річарда О’Двайєра, випадок із яким набув у США великого розголосу.

Доля ЄС в епіцентрі страйку

Доля ЄС в епіцентрі страйку

Транспортну систему Бельгії вчора паралізувало. І погодні умови в цьому конкретному випадку не винні — на відміну від багатьох держав Європи, снігопади в країні несильні, та й стовпчики термометрів нижче –7 не опускаються. Залізниці (в тому числі поїзди міжнародного сполучення), аеропорти й міський транспорт «заморозив» загальнонаціональний страйк. Не працювали також усі громадські та освітні заклади, а в лікарнях чергували тільки відділення швидкої допомоги. Приєдналися до акції протесту й працівники бельгійських ЗМІ. Профспілкові активісти також організували пікети й блокували входи до тих приватних компаній, які не підтримали страйк, та на в’їздах до Брюсселя.

Влада на крові

Ліга арабських держав минулої суботи призупинила роботу місії спостерігачів у Сирії, оскільки, незважаючи на її присутність, жорстке придушення опозиції тривало. Після ухвалення цього рішення не минуло й доби, як сили президента Башара Асада відновили операції з придушення повстанців у їхніх двох головних форпостах: передмістях Дамаска та місті Хомс. Недільного ранку до північних та східних передмість сирійської столиці було введено десятки танків та одиниць бронетехніки і тяжку артилерію, щоб вибити звідти формування повстанців. Це була найбільш масштабна операція відданих президенту військових формувань за всі 10 місяців повстання. У сутичках навколо Дамаска та в Хомсі загинуло щонайменше 66 людей, iз них — 20 військовослужбовців урядових сил, повідомляє Бі–Бі–Сі. Станом на вчорашній ранок околиці столиці вже перебували під контролем армії. Повідомлення про перестрілки та жертви надходили також iз міста Ранкус, яке розташоване за 30 кілометрів на північ від Дамаска. Усі ці повідомлення неможливо підтвердити з незалежних джерел, оскільки міжнародних журналістів у країну не пускають, й іноземні ЗМІ отримують «непровладну» інформацію переважно від повстанців.

АСТА ла віста, інтернет-свободо?

АСТА ла віста, інтернет-свободо?

У Токіо вчора було підписано один із найсуперечливіших міжнародних договорів останніх років. Торговельна угода з боротьби з контрафакцією, англійською — The Anti–Counterfeiting Trade Agreement (АСТА), покликана встановити суворий нагляд за дотриманням авторського права в інтернеті й на ринку інформації та інформаційних технологій. Ідеться передусім про припинення виробництва та користування нелегальним програмним забезпеченням і закачування з інтернету музики, фільмів, книжок в електронному варіанті тощо. З цією метою буде створено міжнародне об’єднання зі складною ієрархічною системою контролю дотримання авторських прав.

24 іракці не варті й одного собаки?

На базі Корпусу морської піхоти США у Кемп–Пендлтон (штат Каліфорнія) позавчора ввечері завершився трибунал над американським морським піхотинцем Френком Вутеріхом. Справа була гучною: морпіха звинувачували в розстрілі 24 неозброєних мешканців іракського міста Ель–Хадіта 19 листопада 2005 року.

Моделі світу формують у Давосі

Моделі світу формують у Давосі

У швейцарському гірськолижному курорті Давос учора розпочав роботу 42–й Всесвітній економічний форум (ВЕФ)— найбільше щорічне зібрання політичних, економічних, наукових, релігійних та бізнесових представників світової еліти.

Анкара з Парижем «не поділили» вірменів

Після виснажливих семигодинних дебатів Сенат Франції позавчора пізно ввечері ухвалив закон, що передбачає кримінальну відповідальність за заперечення геноцидів, визнаних законодавством республіки. Документ підтримали 127 сенаторів — як опозиційні соціалісти, так і більшість представників правлячої правоцентристської партії президента Ніколя Саркозі. «Проти» висловилися 86. Після того як закон підпише президент, за заперечення геноциду каратимуть штрафом у розмірі 45 тисяч євро або позбавленням волі терміном до одного року.

З ким обнімуться «Брати»?

Сьогодні виповнюється рік відтоді, як із масової демонстрації на каїрській площі Тахрір у Єгипті почалася революція, що завершилася поваленням президента Хосні Мубарака. 11 лютого 2011 року Мубарак, який керував Єгиптом три десятиріччя, подав у відставку, і влада тимчасово перейшла до Вищої військової ради.

З новим спікером і Льовочкіною

З новим спікером і Льовочкіною

У французькому місті Страсбург учора відкрилася зимова пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Першим питанням порядку денного було переобрання нового голови ПАРЄ на зміну представникові Туреччини Мевлютові Чавушоглу. Новим спікером став віце–президент фракції Європейської народної партії, член парламенту Франції Жан–Клод Міньйон.

28–ю буде

На всенародному референдумі минулої неділі мешканці Хорватії висловилися за приєднання своєї держави до Європейського Союзу. Своє «так» членству в ЄС сказали 66 % виборців, що взяли участь у голосуванні (1,298 млн.), «проти» висловилися 33% (649 тис.) при явці 44%. Противники вступу Хорватії до ЄС побоюються втрати маленькою країною суверенітету та національної ідентичності у «великій Європі». До того ж у ЄС триває економічно–фінансова та конституційна криза. Тож напередодні референдуму пристрасті розгорілися настільки, що у Загребі відбулися сутички між прибічниками та противниками приєднання.