Пане полковнику, ну ти й жорстокий!

Пане полковнику, ну ти й жорстокий!

Така «боговідступницька» й «невіруюча» країна, як Швейцарія, заслуговує не просто на зневагу — на священну війну. Принаймні очільник Лівійської Джамахірії Муаммар Каддафі в цьому твердо переконаний. Днями лідер Великої Вересневої революції закликав усіх мусульман світу до джихаду (священної війни) проти цієї альпійської конфедерації. Провинилася Швейцарія тим, що в листопаді минулого року її народ на загальнодержавному референдумі висловився проти будівництва в країні нових мінаретів.

Мертвий «звір»

Мертвий «звір»

Машина, здатна витримати найрозбитіші українські дороги. Всюдихід, який не злякають найкрутіші гірські перевали. Потужний, як танк, прекрасний, як винищувач, не автомобіль — звір. Це лише деякі з захоплених метафор, якими автомобілісти відгукуються про «Хаммер» — «найджипістіший» з усіх можливих джипів. Але тепер на очі шанувальників справжніх авто, а не міської «дрібноти» на кшталт усіляких «Міні» чи, смішно сказати, «Смартів», при згадці про «Хаммер» навертаються сльози. Адже зовсім незабаром із конвеєра зійде останній «танк у цивільній версії»: днями концерн «Дженерал моторз» оголосив, що за місяць–два легендарна марка позашляховиків припинить існування.

Як Мінськ із Варшавою посварилися

Як Мінськ із Варшавою посварилися

У відносинах лукашенківського Мінська з Брюсселем, які останнім часом потроху тепліли, знову з’явилася тріщина. Тиск білоруської влади на польську меншину став темою для обговорення в Європейському парламенті й на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС. І хоча санкції для білоруських чиновників у Євросоюзі поки повертати не збираються, діалог Європи та Білорусі опинився під загрозою зриву.

Ласкаво просимо, або...

У день інавгурації нового Президента Європа вирішила втішити Україну приємним подарунком: Європарламент закріпив за нашою державою право на заявку на членство в Євросоюзі. Як повідомляє агенція «ІнтерфаксУкраїна», відповідний пункт міститься в резолюції, яку вчора затвердили депутати законодавчого органу ЄС. «Україна є європейською державою, яка поділяє спільну історію та спільні цінності з країнами Європейського Союзу», а тому може звернутися по членство в ЄС, «як усі європейські країни, що сповідують принципи свободи, демократії, поваги прав людини та основ свобод, а також верховенства права», — сказано в документі. На початку резолюції європейські парламентарії вітають нас із проведенням чесних виборів, водночас висловлюючи жаль щодо недосконалого виборчого законодавства України і внесення в нього поправок між першим і другим туром президентських виборів.

Не месія, який врятує Єгипет?

Не месія, який врятує Єгипет?

Тиждень тому після 12 років роботи у Відні на чолі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) тепер уже колишній його голова Мохаммед Ель–Барадеї повернувся на батьківщину, до Єгипту. Всупереч забороні на масові зібрання в аеропорту Каїра його зустрічали більше тисячі активістів єгипетської політичної опозиції, одягнених у футболки із зображенням усміхненого обличчя свого видатного співвітчизника. Поряд із «нейтральними» плакатами «Ласкаво просимо, Ель–Барадеї!» у руках зустрічальників можна було помітити гасла, які значно чіткіше пояснювали причину збудженого очікування натовпу: «Ми прагнемо змін!» і «Так, Ель–Барадеї — на президента!».

Влада найбільшої країни арабського світу серйозно стурбована поверненням у країну такої потужної фігури, здатної об’єднати довкола себе розрізнену опозицію. І якщо досі наближені до чинного президента Хосні Мубарака коментатори показово демонстрували дещо зневажливе ставлення до політичних перспектив Ель–Барадеї на батьківщині — мовляв, він надто довго жив за межами Єгипту і «випав із контексту», то після тріумфальної зустрічі в аеропорту Каїр стривожився не на жарт. І недарма: позавчора увечері близько 30 опозиційних єгипетських політиків погодилися разом зі своїми політичними силами увійти до коаліції на чолі з високим «поверненцем». У тому, що приїзд Ель–Барадеї створив серйозну загрозу для чинного владного режиму, відпали останні сумніви.

Дарфур: за крок до миру

Дарфур: за крок до миру

Одному з найкривавіших конфліктів сучасності — громадянській війні у суданській провінції Дарфур — ось–ось може бути покладено край. Президент Судану Омар аль–Башир підписав рамкову угоду про припинення вогню з найбільшою з повстанських сил Дарфуру — Рухом справедливості і рівності. Незважаючи на те, що інше велике угруповання повстанців від участі в діалозі відмовилося, у світу, який уже давно стомився стежити за кривавими дарфурськими розборками, з’явилася надія на врегулювання ситуації.

По кому б’є «Молот»?

Туреччиною прокотилася безпрецедентна хвиля арештів. Як повідомляє «Євроньюз», позавчора органи прокурорського нагляду звернулися до судових органів країни з проханням підтвердити санкції на арешт 49 осіб, яких звинувачують у підготовці військового перевороту. Серед заарештованих — чинних і відставних військових — колишні головнокомандувачі військово–повітряних та військово–морських сил Туреччини Ібрагім Фиртина й Озден Орнек, 17 генералів, чотири адмірали, 27 офіцерів та один молодший офіцер.