П’яний і з собакою — нам не міністр!

П’яний і з собакою — нам не міністр!

Сьогодні, коли після «падіння Кіпру» економічна криза у світі набуває нових обертів і нового вигляду, головною інтригою діяльності українського уряду є зовсім інше питання: чи пощастить комусь із опозиціонерів прорватися на його засідання, чи ні... Минулого тижня, як ми пам’ятаємо, Прем’єр–міністр мужньою чоловічою фразою «Я беру відповідальність на себе» наказав охороні вигнати з зали депутата–«ударівця». Але завзяті опозиціонери не здалися — вчора свій десант до Будинку уряду відрядила «Свобода».

Під уламками Кіпру...

Під уламками Кіпру...

Вісті із «кіпрського фронту» змушують здригатися не тільки вітчизняних олігархів. Той факт, що втрати вкладників «Банку Кіпру» можуть, виявляється, становити 60%, може завдати серйозного удару по вітчизняній економіці. Яка і без проблем острівної держави переживає далеко не найкращі свої часи. Торік Україна інвестувала в Кіпр 5,8 млрд. доларів, або 92% всіх своїх інвестицій. Вивести без втрат вдалося тільки 530 мільйонів — решта ж потрапила під безжальний урядовий каток. І нехай це практично стовідсотково не народні, а олігархічні кошти, легше нам з вами від цього не буде, переконані експерти.

Літачки з однієї кишені

Літачки з однієї кишені

«Турбулентність» в українській авіації, спричинена банкрутством національного перевізника компанії «Аеросвіт», що вилилася у затримку сотень рейсів, шалені незручності для пасажирів тощо, отримала і суто економічний вимір. За останні два місяці вітчизняні авіаперевезення «впали» на 22%. Економічні збитки, удар по держбюджету, утiм, ніяким чином не вплинули на поділ найбільш прибуткових рейсів екс–перевізника номер один у нашій країні. Абсолютну більшість рейсів «розподілили» в одні руки — фактичному правонаступнику «Аеросвіту», компанії «МАУ».

Іншим претендентам дісталися жалюгідні крихти. Розрадою для пересічного пасажира може бути лише один факт: єдиний вітчизняний дискаунтер, хоча й зі скрипом, але таки освоює рейси між Києвом і європейськими містами.

Сім мільярдів у яму

Сім мільярдів у яму

Прем’єр–міністр України Микола Азаров утомився! Про це він чесно зізнався на вчорашньому засіданні уряду. Причин для такого стану існує багато, але найбільше страждань завдала очільникові уряду цьогорічна зима. «Прихід справжньої весни в Україну дещо затримується, — поділився він інсайдерською інформацією. — Ще будуть морози, доволі рясні снігопади і дощі». Тож питання номер один у плані українського уряду — боротьба з «великою водою», яка зазвичай приходить після потепління.

Покращення назло попередникам!

Покращення назло попередникам!

Вчора збулася, нарешті, давня мрія підданих Української держави — вони отримали змогу почути Прем’єр­міністра Миколу Азарова. Очільник українського уряду, як відомо, працює взагалі без програми дій свого Кабінету і до цього часу категорично відмовлявся звітувати перед громадськістю за зроблене. Всупереч вимогам опозиції, він не виступив iз публічним звітом перед власною відставкою — після парламентських виборів. На відміну від багаторічної традиції нинішній Прем’єр відмовився підбивати підсумки минулого, 2012, року. Зрештою, його друге входження у владу відбулося також у режимі певної таємності — без програми діяльності.

Утiм останні політичні події таки змусили Миколу Азарова вийти з «невидимої зони»: вчора він провів прес­конференцію, а вже у п’ятницю разом зі своїми урядовцями у повному складі відвідає засідання Верховної Ради.

Кіпрський бар’єр

Острівна країна ще не визначилася, яку частину банківських вкладів вона планує вилучити задля порятунку власного фінансового сектору. За деякими даними, кіпріоти можуть не зупинитися на оприлюднених раніше цифрах — 6,75% на депозити до 100 тис. євро і 9,9% на вклади понад цю суму. У можливих планах місцевої влади — захистити «дрібні» депозити, тобто до ста тисяч євро. Натомість ставка оподаткування «великих грошей» може зрости до 15,6%. Якщо, звичайно, місцевий парламент під тиском обставин підтримає цю новацію.

Зерно із присмаком оптимізму

Зерно із присмаком оптимізму

Українські селяни очікують весни з дуже великими сподіваннями на краще: за всіма прогнозами, цьогорічний урожай у нашій країні може знову стати рекордним. Або, щонайменше, наблизитися до «ударного» показника 2011 року. Тоді, як відомо, аграрії зібрали близько 56 млн. тонн збіжжя. Торік валовий збір на вітчизняних полях суттєво «просів» — до 42 млн. тонн, але нинішня ситуація на ланах вселяє оптимізм — рік має знову стати хлібним.

Пропусти Прем’єра на перехресті

Пропусти Прем’єра на перехресті

Коли водій Микола Азаров тисне на гальма перед черговою вибоїною на дорозі, він одразу ж глибоко замислюється, озирається поглядом у свою молодість та аналізує стан справ у народному господарстві. Принаймні саме це він учора заявив на засіданні уряду. «Я водій iз сорокарічним стажем, сам за кермом проїхав усю Україну й бачив більшість наших доріг, прокладених переважно після війни», — аскетична зала засідань Кабінету Міністрів викликала у вразливого Миколи Яновича напад ностальгії. Особливо після того, як він згадав підступне запитання продажного журналіста про нібито погану якість українських доріг, що ним підбурений опозицією писака намагався збити Прем’єр–міністра на слизьке просто–таки у прямому ефірі!

Не так шкода країну, як свої заводи!

Дешевий російський газ уже майже знаходиться на відстані витягнутої руки українських споживачів. Принаймні саме так запевняє «Газпром». Остання пропозиція від росіян — 260 доларів за тисячу кубометрів. І всього лише одне маленьке зауваження з їхнього боку, — вимога до України так змінити наше законодавство, щоб воно не заважало оренді вітчизняної ГТС третіми особами. Тобто тим самим «Газпромом». Як відомо, нині ст. 7 Закону «Про газопровідний транспорт» забороняє передачу «труби» в оренду, концесію чи лізинг. Якщо наша Верховна Рада піде на вилучення цього пункту, то російський газовий монополіст обіцяє дешевий газ у мишоловці заднім числом — з 1 січня нинішнього року.

А що у вас, панове, в гаманцях?

А що у вас, панове, в гаманцях?

Пересічного, але працелюбного українця — який працює більше, ніж на одній роботі — невдовзі очікує дещо тісніше спілкування з державою. Новоутворене Міністерство доходів і зборів планує зобов’язати його заповнювати декларацію про доходи — незважаючи, скільки платять йому на цих роботах. Сьогодні, нагадаємо, подавати річну декларацію мають лише працівники, які отримували доходи більше, ніж в одного працедавця і їх сума перевищувала 120 мінімальних зарплат. Іншими словами, до 1 травня нинішнього року звітувати перед фіскалами мають ті наші співвітчизники, які таким чином заробили понад 128 тисяч 760 гривень.