Шукайте довгожителів у Швеції, а не на Кавказі

У Європі жінки живуть найдовше у Франції, а чоловіки — у Швеції, йдеться у щойно оприлюдненому звіті міністерства охорони здоров’я Великої Британії, в якому також зазначається загальна тенденція до збільшення тривалості життя європейців. Пересічна мешканка Франції має перспективу прожити 85 років, а у Швеції чоловіки живуть у середньому 79,1 року. Серед жінок друге місце посідають італійки — середня тривалість життя 84,4 року, третє — іспанки — 83,8 року. Серед чоловіків на другому місці також італійці, які радіють цьому світу в середньому 78,8 року, на третьому — кіпріоти — 78,3 року.

Голокост–кабаре абсурду

Голокост–кабаре абсурду

Зустрічати свій день народження на чужині, далеко від родини і близьких — це вже незавидна доля. Українцеві Івану (Джону) Дем’янюку значно гірше: своє 90–річчя дідусь відзначить за ґратами мюнхенської в’язниці як звинувачений у страшному злочині — причетності до вбивства 27900 євреїв у польських концтаборах Треблінка і Собібор. На судових засіданнях Дем’янюк, який у своєму поважному віці ще й страждає на лейкемію, хронічну хворобу нирок та інші недуги, лежить у спеціально сконструйованому ліжку, переважно із заплющеними очима. Але ні вік підсудного, ні упередженість звинувачення прокурорів та суддів не бентежать. У разі, якщо його визнають винним, колишньому громадянину США українського походження Іванові Дем’янюку загрожує ув’язнення терміном на багато тисяч років.

Сум і нові жертви

Сум і нові жертви

Учора на дев’яти цвинтарях Москви відбулися похорони 18 жертв понеділкових терористичних замахів у метро. Тіла інших 16 загиблих відправили для поховання до інших регіонів Росії та двох — до інших країн: України (Севастополя) і Таджикистану (Душанбе). Ще двох загиблих наразі не впізнано. Відповідно до поданих списків МНС та департаменту охорони здоров’я Москви, станом на вчорашній день у лікарнях Москви залишалися 76 поранених (днем раніше — 88). Лікарі кажуть, що інформація про кількість постраждалих постійно змінюються, оскільки деякі люди, що отримали травми під час вибухів, звернулися по медичну допомогу не відразу. У тяжкому стані залишаються 16 поранених, а двоє — у критичному.

Гюльчатай, покажи личко

Комісія із внутрішніх справ парламенту Бельгії одноголосно схвалила законопроект, який забороняє жінкам з’являтися в публічних місцях та на роботі в мусульманській паранджі. Заборона не поширюється на носіння паранджі вдома. Під законопроектом підписалися всі парламентські політичні партії, що свідчить про те, що з його прийняттям не буде проблем. Голосування в парламенті відбудеться в другій половині квітня.

Атіс Сьянітс: Упало все і в усіх

Атіс Сьянітс: Упало все і в усіх

Серед порівняно невеликої кількості європейських лідерів, які зголосилися приїхати до Києва на інавгурацію Віктора Януковича, був і президент Латвії Валдіс Затлерс. Цей візит засвідчив: Україна стала для балтійського сусіда настільки важливим партнером, що це вже не залежить від змін у владній верхівці. Крім того, у наших країн багато спільного, адже вони вирішують схожі проблеми — можна навести цілу низку політичних та економічних паралелей. Про актуальні питання двосторонніх взаємин ми розмовляємо з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Атісом Сьянітсом.

Ласкаво просимо на Адріатику!

Ласкаво просимо на Адріатику!

За даними Міністерства культури і туризму, торік громадяни України здійснили 15,2 мільйона закордонних поїздок, що на 1,1 відсотка менше, ніж 2008–го. Левова частка цих подорожей відбувалася до Росії та інших країн СНД, але, порівняно з позаминулим роком, туристичний потік у цьому напрямку скоротився на 8 відсотків. Натомість до держав Євросоюзу та інших країн українці стали їздити частіше, відповідно — на 16 та 26 відсотків. Лідерами за відвідуваністю для наших громадян залишаються Росія, Польща, Молдова, Румунія, Туреччина, Словаччина, Єгипет, Німеччина і Чехія. Але якщо взяти до уваги лише збільшення кількості поїздок до тієї чи іншої країни порівняно з попередніми роками, то абсолютним рекордсменом виявиться Хорватія.

Генералів відправили в другий клас

Вище командування британської армії — генерали, адмірали та командувачі ВПС — відтепер змушені їздити потягами разом із простими смертними. Як повідомляє британська газета «Сандей таймс», уряд своїм рішенням позбавив їх права на компенсацію вартості квитків за поїздки вагонами першого класу.