Попереду — Коморовський?

Попрощавшись із жертвами авіакатастрофи під Смоленськом, Польща готується обрати нового президента на зміну трагічно загиблому Леху Качинському. Учора о 5:40 ранку маршалок Сейму, виконувач обов’язків глави держави Броніслав Коморовський підписав розпорядження, згідно з яким позачергові президентські вибори призначено на 20 червня. Відтак офіційно стартувала виборча кампанія, яка триватиме до 18 червня. Якщо в першому турі жоден із кандидатів не набере більше 50 відсотків, то через два тижні, 4 липня, відбудеться повторне голосування.

Із гноєм на захист Амазонки

Із гноєм на захист Амазонки

Бразильська влада назвала переможця тендера на зведення в басейні Амазонки в муніципалітеті Белу Монті дамби та будівництва гідроелектростанції. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», найкращим визнано проект консорціуму «Норте енергія» у складі дев’яти компаній на чолі з контрольо­ваною бразильським урядом «Гідроелектрікою дель Сан–Франсіско». Саме вони отримали право звести на притоці Амазонки Шингу одну з найбільших у світі дамб і ГЕС, проти будівництва яких протестують екологи, місцеві індіанські племена та представники міжнародної спільноти на чолі з відомим «оскароносним» кінорежисером Джеймсом Камероном.

Жити, дихати, подорожувати

Незабаром закордонні подорожі стануть доступними для всіх без винятку громадян Євросоюзу. А все завдяки спеціальній програмі допомоги, яку збираються запровадити керівні органи ЄС. Там вирішили, що можливість подорожувати є невід’ємним правом людини, а отже, треба забезпечити її для кожного європейця.

Бунт п’яних мас

Бунт п’яних мас

Зміна влади в країнах, далеких від традицій демократії, рідко відбувається без заворушень та переділу власності. Нинішній переворот у Киргизстані винятком із цього правила не став, продовжуючи традицію попередніх «перебудов» — 1989 року, коли натовпи безземельних селян почали привласнювати земельні ділянки навколо Бішкека, та «революції тюльпанів» 2005–го, після якої термін «самозахоплювач» міцно закріпився в лексиконі політиків та засобів масової інформації. Після приходу до влади тимчасового уряду і відсторонення екс–президента Курманбека Бакієва історія повторюється з іще більшою інтенсивністю.

Три зони для Європи

Європа досі залишається заручницею ісландського вулкана, але певні позитивні зрушення все ж є. Увечері понеділка на спеціальній нараді міністри транспорту Європейського Союзу під тиском компаній–авіаперевізників ухвалили низку рішень, які мають посприяти бодай частковому відкриттю повітряного простору континенту.

Таємниця «чорних скриньок»

Наближаючись у густому тумані до військового аеропорту поблизу Смоленська, пілот Ту–154, в якому польська делегація на чолі з президентом летіла вшановувати річницю Катинської трагедії, не знав, що під ним — глибокий яр. І, переконаний, що відстань до землі є значно більшою, почав фатальне зниження. Таку версію причин авіакатастрофи оприлюднила вчора польська «Газета виборча». Видання наводить результати власного розслідування смоленського журналіста, колишнього пілота військових гелікоптерів Сергія Амеліна. На підставі зроблених власноруч фотографій він припускає: при наближенні до посадкової смуги лайнер пролітав над яром глибиною до 60 метрів (околиці Смоленська вкриті пагорбами, й аеродром розташований на вершині одного з них). Але пілот в умовах майже нульової видимості вважав, що такою є відстань до рівня самої смуги.