Від Греції трясе весь світ

Від Греції трясе весь світ

У рамках заходів боротьби з жорсткою фінансово–економічною кризою, в якій опинилася Греція, уряд прийняв рішення про замороження зарплатні держслужбовців, значно підвищив податки та планує підняти пенсійний вік, повідомляє «Євроньюз». Але попри ці заходи агенція Standard and Poor’s понизила кредитний рейтинг Греції, а це означає, що країна впевнено прямує до дефолту. Незважаючи на критичну ситуацію, населення не погоджується із заходами уряду і не бажає тугіше затягувати паски. Позавчора на вулиці Афін вийшли тисячі демонстрантів, які з плакатами «Руки геть від нашої зарплатні!» та «Допомога МВФ заковує нас у кайдани!» промарширували перед будинком парламенту. У столиці кілька годин не працював увесь громадський транспорт. Проф­спілки країни запланували на 5 травня загальнонаціональний страйк.

«Відлига» по–туркменськи

У столиці Туркменії — Ашгабаті — вперше за останні п’ять років гастролює цирк, повідомляє агенція «Рейтер». До останнього часу цирк був заборонений у цій країні як невідповідний туркменській культурі, природі та душі. І не лише цирк, під забороною були також опера, кіно, бібліотеки, косметика, міні–спідниці та золоті вставні зуби. Нещодавно легалізували оперу та кіно, але надалі заборонено балет, який визнано розпусним видом псевдомистецтва. Більшість із цих заборон наклав ще 2001 року колишній туркменський комуністичний диктатор Сапармурад Ніязов, він же «батько всіх туркмен» або «туркменбаші».

А щоб вам телефони позакладало!

У Косово розгорається черговий конфлікт між албанською більшістю та сербською меншиною: влада самопроголошеної республіки виключила ретранслятори сербських стільникових мереж, а косовські серби у відповідь почали висаджувати в повітря вежі косовських стільникових мереж, повідомляє сербська газета «Бліц». Популярна газета стверджує, що спецпідрозділи косовської поліції діяли відверто бандитськими методами: минулої п’ятниці на світанку оточили станції ретрансляторів сербських мереж стільникового зв’язку «Телеком Србія», «Теленор» та «ВІП» на території Косова, а працівники місцевого управління телекомунікації демонтували антени та ретрансляційну апаратуру, частину якої знищили на місці, а найбільш цінне вивезли в невідомому напрямку. Стільникові телефони понад 100 тисяч сербів, які мешкають головним чином у центральній частині Косова та в сербських анклавах на півдні провінції, перестали діяти.

Качинський за Качинського

Ярослав Качинський, брат–близнюк загиблого 10 квітня в авіакатастрофі поблизу Смоленська президента Польщі Леха Качинського, офіційно заявив на своєму персональному інтернет–сайті про свою участь у президентських виборах, які відбудуться в Польщі 20 червня.

І без паранджі, і без хреста

Уперше в історії Німеччини на міністерську посаду номіновано німкеню турецького походження: Айгюль Озкан має очолити міністерство соціальних справ федеральної землі Нижня Саксонія. Але ще не вступивши на посаду, ця жінка спричинила бурхливу загальнонаціональну дискусію, заявивши в інтерв’ю тижневику «Фокус», що з усіх державних шкіл Німеччини мають бути усунуті розп’яття, оскільки навчальні заклади мають бути вільними від релігійних символів. З пані міністром, для початку, не погодилися її співпартійці з Християнсько–демократичного союзу (ХДС), потім хвиля критики прокотилася всією країною. Глава уряду Нижньої Саксонії Крістіан Вульф рішуче заперечив колезі по партії: «Присутність у школах християнських символів, особливо хрестів, нами вітається». Інші члени ХДС ставлять питання, чи взагалі місце мусульманці в християнській за назвою партії.

В Афганістані власні герої

В Афганістані власні герої

27 квітня виповнилося 32 роки з дня Квітневої революції. Так в Афганістані називають квітневий військовий переворот 1978 року, внаслідок якого було повалено уряд Мохаммада Дауд–Хана. З нагоди чергової річниці тих подій 25 квітня в Кабулі почав роботу науковий семінар, повідомляє телеканал «Лемар». На його відкритті міністр культури та інформації Афганістану Саїд Махдум Рахін заявив, що повалення уряду Дауд–Хана зупинило розвиток демократії в Афганістані на кілька десятиліть. У семінарі беруть участь члени парламенту, експерти, історики та керівники афганських ЗМІ.

Переможний прецедент

Переможний прецедент

Угорські праві, які впродовж останніх восьми років були в опозиції, тріумфально приходять до влади. У другому турі парламентських виборів, який відбувся минулої неділі, правоцентристська партія ФІДЕС у блоці з Християнсько–демократичною народною партією остаточно закріпила свою перемогу. Загалом опозиціонери на чолі з колишнім прем’єр–міністром Угорщини Віктором Орбаном здобули 263 із 386 депутатських мандатів — на п’ять більше, ніж потрібно для того, щоб мати в парламенті конституційну більшість. Така переконлива перемога позбавляє ФІДЕС потреби шукати партнерів для створення коаліції і дає можливість самостійно проводити в парламенті та уряді будь–які рішення. У посткомуністичній історії Угорщини це — прецедент.

Безальтернативна шестирічка

У неділю виборчі дільниці працювали і в Австрії — там обирали президента. Впевнену перемогу здобув чинний глава держави, соціал–демократ Хайнц Фішер — за нього віддали голоси 78,9 відсотка тих, хто взяв участь у голосуванні.

Талановитий злий молодик

Талановитий злий молодик

Алан Сіллітоу відомий перш за все завдяки двом дебютним романам — «Суботня ніч і ранок неділі» (Saturday Night and Sunday Morning) та «Самотність бігуна на довгій дистанції» (The Loneliness of the Long Distance Runner). Романіст належав до літературної групи «злих молодиків», що утворилася у 1950–х роках і активно критикувала соціальний устрій післявоєнної Великої Британії. Фактично, вони писали самі про себе — освічених молодих людей, які вийшли з робітничого середовища. Одним із таких вихідців був і Алан Сіллітоу.