Голова — вже не голова, та шапка ще горить

Відшкодувати збитки бюджету в сумі понад півтора мільйона гривень пропонують недавньому голові Сумської обласної ради В’ячеславу Шапошніку.

Чергова сесія ради вимушено знову повернулася до його проблем. Як пам’ятає читач «УМ», низка наших публікацій розкривала особливості діяльності цього посадовця. Одним із підсумків його роботи, а власне — неправомірних дій та недотримання вимог закону, стала постанова Інспекції державного архітектурно–будівельного контролю в Сумській області. Згідно з нею, на обласну раду було накладено штраф у розмірі один мільйон вісімсот сімдесят шість тисяч гривень. І нині настав час цей борг сплатити.

«Обов’язок кожного кандидата — розповісти про своє походження»,

«Мій тесть із Сумщини, з Чупахівки Охтирського району, — розповів сумським журналістам кандидат на посаду Президента Арсеній Яценюк. — Він уже років двадцять незрячий, але викладає в Київській політехніці. До речі, досить важко сприйняв усю ту інформацію, що полилася на мене після конфлікту з паном Ратушняком».

Коротше їдеш — швидше будеш

Новим шляхопроводом на вулиці 20 років Перемоги поїхали перші автівки. Відкриття цього руху міський голова Геннадій Мінаєв назвав найбільшою подією року для Сум. І недарма, адже цей об’єкт почали будувати ще двадцять років тому.

«Сидів три дні, прикутий наручниками до батареї»

«Сидів три дні, прикутий наручниками до батареї»

Справа Сергія Верхогляда, про яку неодноразово писала «УМ», тягнеться вже п’ятий рік. Звинуваченого у вбивстві хлопця позбавили волі на десять років. Сергій відсидів ледь не половину терміну, коли Верховний Суд побачив порушення в розгляді справи й передав її до Полтавського апеляційного суду, який призначив додаткове розслідування. За всі ці роки лише єдиний раз був допитний перший, чи не головний свідок у справі Сергій Литвин. Скрізь посилалися на його свідчення, а самого знайти буцімто не могли. Хоча два роки з тих, що минули, Литвин відбував покарання в колонії, а відтак відшукати його було дуже просто. Сьогодні Литвин заявляє, що свідчення дав під тортурами. Він попросив зустрічі з журналістами, аби розповісти їм правду. Так Сергій та його мати хочуть убезпечитися від нового ймовірного тиску «правопохоронців».

З маленької любові до великої Батьківщини

З маленької любові до великої Батьківщини

Шістдесят випусків здійснено Конотопською загальноосвітньою школою №7 — не одна епоха вміщується у такий відрізок. Невеличка сторінка шкільної історії — участь у конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе» Фонду «Україна 3000». Тож закономірно, що робоча поїздка голови Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерини Ющенко привела її саме до цього навчального закладу.

До Покрови — знов Покровська

Нинішню Покрову колись Червона площа Сум уперше за багато років зустріла знов як Покровська. Цю історичну назву нещодавно повернули центральному майдану депутати міської ради. І хай городяни часто ще називають площу по–червоному, історичне ім’я здебільшого подобається.

ПАРАД МАРАЗМІВ

Листа аналогічного змісту від «Вашого Прем’єр–міністра» до корпункту «УМ» у Сумах принесла Надія Вовк. «Уявіть, адресовано моєму свекрові, Павлу Савичу, який помер ще 8 вересня 2001 року! У списках виборців його давно немає. Звідки взяли ці дані? Тим більше що свою ділянку він ще за життя приватизував!» — каже вражена пані Надія. «Це ж ще вибори не почалися. А що ж вони далі витворяти будуть?» — обурюється жінка.

Яйцями — по бігМордах

Його впіймали на гарячому, чи, швидше, на кольоровому, коли він поцілив у чергове обличчя чергового ймовірного кандидата в президенти. Місяць він вів цю війну, а працівники батальйону патрульної служби полювали на нього. «Чоловік на сміттєзвалищах, у сміттєвих баках знаходив електричні лампочки, що відпрацювали свій вік. Знімав цоколь, скляний корпус наповнював фарбою — і знаряддя готове до дії. Іншою зброєю для нього була шкарлупа з порожнього курячого яйця. Її він теж наповнював фарбою», — розповідає Володимир Кузьменко, помічник начальника Сумського міського управління ГУМВС України в Сумській області.

Учиться — завжди пригодиться

...Починалося все 25 років тому з однієї кімнатки музею профтехосвіти області. Тоді він був новацією і отримав схвалення. Це додало ентузіазму засновнику та завідувачу закладу Анатолієві Близнюку. Сьогодні в приміщенні обласного управління освіти й науки розташувалися аж чотири музейні зали. До ювілею музею навіть путівник видали. Сьогодні в Україні всього п’ять подібних закладів. Сумський вважається за рівнем другим після Київського педагогічного музею. Щороку його відвідують близько десяти тисяч людей.