Привиди з’являються опівночі

Сорокарічна черкащанка Інна Корнєєва вже кілька місяців поспіль не вимикає вночі у своєму будинку світло. Як тільки на вулиці починає сутеніти, вона вмикає у коридорі світильник. І він горить до самого світанку. При світлі їй не так страшно, а боїться вона... свого покійного чоловіка.

Справжній «Фермерський»

Справжній «Фермерський»

У Черкасах по вулиці Смілянській запрацював сучасний оптово–роздрібний ринок «Фермерський». Його розмістили у приміщенні збанкрутілого українсько–французького підприємства практично при в’їзді в місто, що є досить зручним для виробників сільськогосподарської продукції з усієї Черкащини. Працюватиме ринок щоденно аж до 20–ї години.

Мандри писанки

Величезну писанку, висотою в чотири метри і вагою 200 кілограмів, встановлять на Соборній площі міста. Поки що велетенське яйце, виготовлене з пластику, знаходиться в цеху черкаського заводу «Темп», де його власноруч розмальовує голова обласного осередку Національної спілки народних майстрів, заслужений майстер народної творчості Ольга Мартинова.

Кривавий онучок

У Черкасах від ножових поранень у власному будинку, де всі домашні речі були перевернуті догори дном, загинуло подружжя пенсіонерів. Розтерзані тіла 83–річної жінки та 80–річного чоловіка знайшла їхня донька, котра прийшла провідати батьків.

Дві матері й одна дитина

Дві матері й одна дитина

Мешканка села Свидівок Черкаського району 42–річна Світлана Мірошник звернулася в редакцію «України молодої» зі своїм горем. «Я підозрюю, що в мене вкрали доньку, котру я народила 6 листопада 2010 року в пологовому відділенні Черкаської райлікарні».

Біла квітка Холодного Яру

На Черкащині, в Холодному Яру, зацвів білим цвітом підсніжник складчастий, занесений до Червоної книги. Ця божественна краса буяє аж на 20 гектарах у лісі поруч iз Мотронинським монастирем, неподалік села Мельники Чигиринського району. «Для Черкащини унікальність цієї квітки в тому, що цей вид територіально прив’язаний до гірських масивів Криму, Кавказу, Румунії, а на нашій території він не зустрічається. Тож те, що підсніжник складчастий росте в Холодному Яру, можна вважати науковою сенсацією», — розповідає «УМ» Олександр Спрягайло, викладач кафедри екології та агробіології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Зґвалтована чи брехлива?

Як повідомляють у Черкаській обласній міліції, рішення про звільнення з ізолятора тимчасового утримання ухвалили після того, як «у ході досудового слідства не було здобуто достатніх доказів для пред’явлення зазначеним особам обвинувачення». Крiм того, до органів слідства із заявою звернулася ще й сама 18–річна уманська студентка, котра «чорним по білому» написала — мовляв, усе видумала. «Дівчина заявила, що факту зґвалтування не було, вона обмовила вказаних осіб. Це вона підтвердила на додатковому допиті із застосуванням відеозапису. Крім того, відповідно до висновків попереднього огляду судово–медичного експерта, на її тілі не виявлено ознак насильства, — повідомила «УМ» Наталія Фартушня, журналіст прес–групи прокуратури Черкаської області. Звернення до міліції дівчина пояснила тим, що хлопці її ображали й насміхалися над нею, коли вони спільно вживали спиртні напої».

Замість турнікетів — «пам’ятник владі»

У Черкасах зведуть меморіальний комплекс «жертвам правління команди Януковича». Про це заявив знаний черкаський опозиціонер, депутат Черкаської міськради Микола Булатецький. Пан Микола оголосив також про намір видати ще й «книгу пам’яті», в якій будуть прізвища усіх постраждалих від теперішньої влади.

Фрідріха посунули

Черкаська об’єднана опозиція пом’янула вихідця з Черкащини — Героя України В’ячеслава Чорновола, який трагічно загинув 25 березня 1999 року, організувавши гучну політичну акцію. «Представники Ради опозиційних сил Черкащини, як і обіцяли, взялися й перейменували вулицю Енгельса в Черкасах на вулицю Чорновола. Мер Черкас Сергій Одарич обіцяв зробити це до чергової «чорноволівської» річниці, однак обіцянки так і не виконав, хоч для цього були всі підстави і всі рішення необхідних комісій», — повідомляє прес–секретар об’єднаної опозиції Тетяна Воронцова.

Хто полює на Чубарово?

Хто полює на Чубарово?

Унікальне урочище Чубарово в Чорнобаївському районі Черкащини, 7 тисяч гектарів якого тягнуться вздовж Кременчуцького водосховища, опинилося у вирі скандалу. Майже рік там не ступала нога мисливця, адже полювати у тих краях заборонено. Місцеві мисливці переконані: хтось поклав око на ці угіддя й хоче їх привласнити.

Цей резонансний скандал розпочався у квітні 2011 року. Тоді прокурор Черкаської області Микола Лісовий на сесії облради опротестував її рішення, датоване ще 2003 роком, про передачу мисливських угідь ТОВ «Мисливсько–рибальському товариству «Чорнобаївське» нібито через виявлені порушення законодавства (самі мисливці стверджують, що порушень ведення мисливського господарства у них не виявлено, хоча такі перевірки велися ще з дня організації товариства — з 2001 року). Депутати врахували протест прокурора і на сесії скасували рішення своїх попередників.