На місці коханої

На місці коханої

Такий захід, як учора в Києві, в Україні відбувся вперше. Щоб привернути увагу громадськості до проблеми насильства над жінками, чоловіки... стали на підбори. І не просто стали, а ще й побігли, взявши участь у забігу в жіночому взутті. Адже, як сказано в народній приказці, «щоб зрозуміти іншу людину, треба виходити версту в її черевиках».

Голод поза законом

Хоча уряд учора оголосив про своє рiшення видiлити «чорнобильцям» додатковi грошi, в Донецьку протест тривав.

Донецький обласний окружний адміністративний суд заборонив акції протесту «чорнобильців» — нібито задля запобігання... терактам. Люди, які майже два тижні стоять під стінами місцевого Пенсійного фонду, обурені й готові до радикальних дій, якщо їм заважатимуть відстоювати власні права.

Пошити собі «вуха»

Ольга Шамрай свого часу дуже захоплювалася японською культурою та власне аніме. Спочатку це було лише у вигляді перегляду мультфільмів, а потім дівчину захопив властивий цій культурі вид творчості — косплей — переодягання в улюбленого персонажа. Не оминуло це й Ольгу, якій одного разу закортіло вдягтися відьмою. Але як же так сталося, що Оля сама почала шити?

Розстріл за жменьку з п’яти колосків

Розстріл за жменьку з п’яти колосків

У столичному Меморіалі пам’яті жертв голодоморів в Україні вчора анонсували програму заходів, присвячених 79–м роковинам Голодомору–геноциду 1932—1933 років. За словами заступника директора музею Лесі Онишко, вшанування пам’яті жертв цієї трагедії відбуватиметься по всій Україні. У самому меморіалі пройдуть тематичні екскурсії та панахиди, а в інших містах — скорботні ходи та спеціальні уроки для дітей шкільного віку. Кульмінацією має стати акція «Запали свічку»: українців, як і щороку, закликають не бути байдужими до пам’яті свого минулого і 26 листопада поставити у вікні вогник. «Це потрібно не жертвам Голодомору, а нам самим — щоб не забувати, через що довелося пройти українському народу», — каже пані Леся.

«Захарій» на лікарняному

«Захарій» на лікарняному

У Києві з’явилася нова цікавинка — найбільший кран Європи, який минулої п’ятниці несподівано завалився у воду, дивом не діставши до прилеглого автошляху і не травмувавши робітників (ніхто з вісьмох людей, що в момент аварії працювали на платформі, не постраждав). Повалений велетень, який має навіть власне ім’я — «Захарій» — котрий день поспіль, немов магнітом, притягує до себе охочих сфотографуватися на його тлі. З одного боку конструкції — дніпровська вода чорна, тоді як з іншого — різнокольорова від мастил, що витекли в момент падіння крана. Тож навколо нього встановили сітку, яка має затримувати подальше поширення шкідливих речовин акваторією Дніпра.

Гроші — тільки після смерті

Прем’єр–міністру Миколі Азарову вчора знову не дали спокійно працювати. Під Кабміном зібрався мітинг із близько 500 «чорнобильцiв», які вимагали нарешті повернути їм їхні гроші. Нагадаємо, нещодавно уряд скасував низку соціальних пільг, що призвело до масового обурення людей, серед яких найактивнішими були «афганці» та «чорнобильцi». Декого дивує, звідки взялося стільки «чорнобильцiв», якщо ліквідаторів аварії на ЧАЕС було не кілька десятків тисяч, до того ж багато з них їх уже на тому світі. Відповідь проста: «чорнобильцями» називають також і тих, хто постраждав від аварії, переселився на інше місце проживання чи живе в зоні радіаційного забруднення.

Трагедія в одній хвилині

Сьогодні о третій годині дня місто Лева вшанує пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні. Львів’яни вперше проведуть флеш–моб, мета якого — за одну хвилину відтворити жах тих подій і продемонструвати немислимі масштаби української трагедії. Місце збору для всіх охочих узяти участь в акції «1933–й рік в одній хвилині» — на площі біля пам’ятника Івана Франка, що на вулиці Університетській.

Служити будемо довше

Як повідомляє прес–служба Президента, глава держави підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо продовження військової служби за новим контрактом)». Закон, який Верховна Рада ухвалила ще 18 жовтня, передбачає, що строк проходження військової служби можна продовжити на три роки для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах рядового складу. Для сержантського і старшинського складу — на 5 років, а для осіб офіцерського рангу — на термін від 5 до 10 років.

Загострення здорового глузду?

Не минуло і тижня з подій 7 листопада, коли в Києві на Хрещатику на знак протесту проти маршу комуністів, забороненого судом, націонал–патріоти спалили червоний прапор, як аналогічна подія трапилася вже в райцентрі Петрове. Мотиви нового прапороспалення поки що не відомі. За повідомленням офіційного сайту місцевого відділення Комуністичної партії, «напад на райком було здійснено невідомими вночі».