Шум і Ярош у ВР

Шум і Ярош у ВР

За чинним розкладом, Верховна Рада має працювати останній тиждень. Попри запевнення спікера Володимира Гройсмана, що депутати не підуть цьогоріч на канікули, рішення щодо пролонгування поточної сесії іще не прийнято.

Пригоди газу в Україні

Пригоди газу в Україні

Почнемо з насущного. Першого вересня, перед початком опалювального сезону, очікується чергове підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Загалом до 2017 року ціни на ЖКГ мають зрости у 3,5 раза, а те, що відбувається зараз, можна вважати поступовим переходом до нових реалій. Так би мовити, призвичаєнням до шокової терапії уряду, чи то пак до шоку без терапії.

Балтійські метастази Путіна

Балтійські метастази Путіна

Аналізуючи ситуацію в Україні, можна чітко сказати: будь-яка експансія є успішною, якщо спирається на внутрішню «п’яту колону». Живильне середовище для проросійського екстремізму присутнє у кожній з колишніх радянських республік, і країни Балтії — не виняток. Помилкою є вважати, що раннє «дорослішання» Балтії, котра першою розірвала пуповину з СРСР, і подальше членство в Євросоюзі та НАТО стало надійною протиотрутою щодо заміряння реанімувати колишню імперію.

«Діамантові» прокурори

«Діамантові» прокурори

Добрий «улов» віднайшли бійці групи «Альфа» — спецпідрозділу СБУ, котрі разом із представниками ГПУ проводили обшук у кабінетах двох прокурорів — Володимира Шапакіна (заступника голови слідчого управління ГПУ) та Олександра Корнійця (заступника прокурора Київської області).

Як кредити вибори побороли

Як кредити вибори побороли

Поточний парламентський тиждень — тиждень не пленарний. Хоча, можливо, депутати зберуться таки у четвер — на позачергове засідання, аби провести «роботу над помилками», пов’язану з прийнятим законом про валютні кредити, а також для того, щоб ухвалити врешті-решт закон про місцеві вибори. Власне, місцеві вибори — це найважливіше з усього, що парламентарії мали зробити станом на сьогодні.

День звільнень та призначень

День звільнень та призначень

Парламентський четвер Верховна Рада мала відкрити чи не найголовнішим на сьогодні завданням — внесенням правок до закону про місцеві вибори та голосуванням за нього. Проте в якості «розминки» депутати почали роботу з кадрових питань. Парламентарії звільнили Ігоря Шевченка з посади міністра екології та природних ресурсів.

Неозброєні і безпечні. Поки що...

Неозброєні і безпечні. Поки що...

У січні цього року Петро Порошенко дав інтрев’ю польському каналу TVN, у якому зазначив, що Росія значно переважає Україну у військовому відношенні. «Ми створили нову армію, яка може стримати терористів, але військовою силою не завершимо цей конфлікт. Росія має мільйон солдатів, має найбільшу та найсильнішу армію у світі, ми не в змозі протистояти їм», — говорив Порошенко.

За що треба знімати Прем’єр-міністра: топ-15 невиконаних обіцянок

За що треба знімати Прем’єр-міністра: топ-15 невиконаних обіцянок

До осені поточного року навряд чи слід очікувати вагомих кадрових ротацій. Швидше за все, усі залишаться на своїх місцях, зокрема й очільник уряду. Проте це не означає, що відставка Арсенія Яценюка, яку час від часу беруться прогнозувати політологи та експерти, не відбудеться ще до кінця 2015-го.

Ми самі не місцеві...

Ми самі не місцеві...

Позаминулого тижня Верховна Рада зробила перший крок до нових правил місцевих виборів, прийнявши в першому читанні відповідний закон. Часу справді залишається обмаль, оскільки вибори мають відбутися 25 жовтня, а визначитися з форматом треба до початку виборчої кампанії, яка стартує за 90 днів до цієї дати.

Сам ти корупціонер!

Сам ти корупціонер!

Пікіровка між провладними силами охоплює зазвичай Блок Порошенка та «Народний фронт». Однак схоже на те, що солідарне голосування за відставку Наливайченка з посади голови СБУ дещо примирило ці дві фракції. На сьогодні чубляться вже «народнофронтівці» та «тимошенківці»: Прем’єр Арсеній Яценюк закликає «Батьківщину» розглянути доцільність подальшого перебування Ігоря Шевченка на посаді міністра екології.