Клоунотерапія від Бронюка
Двічі на місяць до маленьких вінничан, які лікуються в міському «Центрі матері та дитини», приходять усміхнені гості. Благодійний фонд «Подільська громада», який створив відомий поп–співак Віктор Бронюк, розпочав проект «Веселий лікар», спрямований на те, щоб психологічно підтримати юних пацієнтів, адже швидкість одужання безпосередньо залежить від емоційного стану хворих. Деякі діти перебувають у медичному закладі тривалий час, а це негативно впливає на їх лікування та реабілітацію.
Творець Болгарії
Добиратися до села Круподеринці Погребищенського району зручно, бо розкинулось воно за сім кілометрів від райцентру, посередині між двома автомобільними дорогами. Та й коли у вас немає авто чи не встигли на автобус — не біда. Погожої днини прогулятись пішки до Круподеринців через лісове урочище з поетичною назвою Босий брід — одне задоволення.
Цей шлях добре відомий не тільки місцевим жителям чи фахівцям з історії краю. У селі нерідко бувають гості з Росії — науковці та співробітники посольства, оскільки тут у фамільному склепі похований граф Ніколай Ігнатьєв, один із найвидатніших російських дипломатів XIX століття. Їздять сюди і гості з Болгарії, адже внесок цієї людини у здобуття балканською країною незалежності неможливо переоцінити.
Атіс Сьянітс: Упало все і в усіх
Серед порівняно невеликої кількості європейських лідерів, які зголосилися приїхати до Києва на інавгурацію Віктора Януковича, був і президент Латвії Валдіс Затлерс. Цей візит засвідчив: Україна стала для балтійського сусіда настільки важливим партнером, що це вже не залежить від змін у владній верхівці. Крім того, у наших країн багато спільного, адже вони вирішують схожі проблеми — можна навести цілу низку політичних та економічних паралелей. Про актуальні питання двосторонніх взаємин ми розмовляємо з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Атісом Сьянітсом.
Автобус буцнув сміттєвоз
Двадцятеро людей постраждали у дорожньо–транспортній пригоді, яка сталася вчора о пів на сьому ранку у Вінниці, на перехресті вулиць 50–річчя Перемоги та Островського. По першій із них, яка має статус другорядної, рухався рейсовий автобус за маршрутом Вінниця—Сокиринці. Сміттєвоз КамАЗ їхав по головній.
«Спиртсмени»–рекордсмени
Важко сказати, на що розраховував 40–річний житель міста Тульчин, коли пояснював співробітникам податкової міліції, що виявлена в його квартирі «самопальна» горілка призначалася винятково для особистого вживання. Повірити йому справді було неможливо: 650 літрових пляшок міцного напою господарю довелось би пити не один рік. А придбав усе це добро він нібито на місцевому ринку, тільки в кого — не пам’ятає. Щоправда, описана «версія» не пояснювала, де взялися у тісній двокімнатній «хрущовці», крім згаданого продукту, ще півтонни спирту, обладнання та складники для виготовлення фальсифікату — фільтри, тара, смакові ароматизатори тощо.
Підручники для «піратів»
Спробуйте поцікавитись у авторів, котрі підписують видавничі угоди: чи впевнені вони, що їхні книжки будуть видані саме тим накладом, що значиться в документах? Ствердну відповідь отримаєте не завжди. Раз по раз власники авторських прав натикаються на випадки, коли до рук потрапляють їхні книжки (з іменем на обкладинці, з «правильними» роком випуску та накладом), але і папером, і якістю та технологією друку вони істотно відрізняються від тих, що вийшли первинним накладом. І довести, що це незаконний додатковий тираж, а тим паче отримати належний гонорар, автори практично не можуть: «піратські» видання не документують, а зароблені гроші крутяться в книготорговельній «тіні».
«Ксива» для організму
Першими пілотними містами для впровадження електронних медичних паспортів центральні органи влади визначили Херсон, Запоріжжя, Тернопіль та Івано–Франківськ — саме для них централізовано виділено 2 мільйони бюджетних гривень. Не чекаючи «манни небесної» зі столиці, міське управління охорони здоров’я Вінниці вирішило активізувати зусилля в цьому напрямі.
Олександр Домбровський: У владі не медом намазано
Керівник Вінниччини Олександр Домбровський — один із небагатьох голів обласних державних адміністрацій, які відпрацювали на посаді весь «ющенківський» період від лютого 2005–го і дотепер лишаються на посаді. Про авторитет Домбровського в регіоні свідчить той факт, що минулого тижня сесія Вінницької облради не тільки одностайно схвалила «губернаторський» звіт за п’ятирічку, а й рекомендувала новому Президентові продовжити перебування 47–річного управлінця на посаді. З цієї події ми й почали нашу розмову з паном Домбровським.
Удруге в ту ж річку?
На владній верхівці Вінниччини Олександра Домбровського можна вважати абсолютним довгожителем. Усі вісім його попередників доби незалежності працювали порівняно недовго — від чотирьох місяців до двох із половиною років, і лише він у лютому розпочав відлік шостого року перебування на посаді. За цей період область за рейтингом економічної успішності перемістилася в першу п’ятірку регіонів України, почала низку інноваційних проектів, минулого року зібрала рекордний урожай зернових. У керівництві регіону зібралася консолідована команда, яка облишила політичні чвари і зосередилася на досягненні серйозних цілей.