Дати лад власній землі

Дати лад власній землі

Перше Всеукраїнське аграрне віче зібрало на київському іподромі понад п’ять тисяч добровільних громадських та політичних активістів—представників аграрного сектору з усіх кінців України. Учасники велелюдної ради, що стала підсумком 29 регіональних форумів, взялися створити потужний політичний рух на базі Аграрної партії України. Єдиного на сьогодні політичного об’єднання, відродженого і структурованого за ключовим демократичним принципом — знизу доверху.

Найщиріші мости дружби збудовані дітьми

Найщиріші мости дружби збудовані дітьми

Першим і тривалий час єдиним учасником «Китайського мосту» в Україні стала Київська гімназія східних мов №1 — Асоційована школа ЮНЕСКО. Саме тут уже котре десятиліття ретельно вивчають китайську діти з різних куточків нашої країни. Іноді навіть спеціально переїжджаючи до столиці, щоб отримати рідкісну можливість вивчати мову та культуру древньої Піднебесної.

Тайнописи кобзарського села

Тайнописи кобзарського села

У друкованих звітах відділу культури і туризму Великобагачанської РДА такі заходи, певно, перечитуються як необхідна формальність. Але поміж вузлуватими вербами огирівських лугів, де дзвеніли струни під вправними пальцями останнього кобзаря Остапа Вересая, виїзний семінар «Один день із життя сільської культури» — реальний дотик до живих ритуалів прадідів-дідів, яскравих, багатих, звучних…

Сліпому баяністу, з любов’ю і вдячністю

Сліпому баяністу, з любов’ю і вдячністю

Миколі Федотовичу Коваленку цьогоріч виповнилося б дев’яносто п’ять. У Федорівці він пережив громадянську війну і Голодомор. Сюди повернувся з Другої світової. Вже незрячим. Тут зустрів майбутню дружину, Віру Микитівну, завідуючу сільською бібліотекою. Тут росли їхні діти. І сюди теплого травневого вечора зійшлися і з’їхалися, як з України, так і з дальніх країв, його численні учні. Ті, яких він до кінця своїх днів упізнавав з голосу.

Розбуди спочиле дерево

Розбуди спочиле дерево

«А мені нецікаво просто пейзаж чи якусь картинку з натури повторювати, — каже Іван Петрович. — Он минулого літа якийсь художник iз Європи тут сидів, змальовував. Я йому кажу — нудно це! Звірини якоїсь сюди додай, тоді й картина оживе! А він — так тут же немає звіра. От якби можна було поставити перед мольбертом, намалював би...

З Лондона — до Вишкового

З Лондона — до Вишкового

Квітень у Вишковому — місяць повсюдних розмов про підсумки місцевого конкурсу «Людина року». Туристи, заїхавши на тиждень-другий підлікуватися термальними водами, також у курсі: три призові місця вперше посіли жінки.

Закарпатська вурда як бренд

Закарпатська вурда як бренд

Скуштувати свіжих молочних продуктів чи страв місцевої етнокухні просто на фермі поблизу Хуста закликав невеличкий рекламний банер над дорогою. Іза — величеньке закарпатське село, відоме насамперед майстрами лозоплетіння. Яких тільки кошиків, стільчиків, столиків та скриньок iз лози ви не набачите, проїжджаючи довжелезною центральною вулицею!

Партія відкритих дверей

Партія відкритих дверей

На з’їзді АПУ, який пройшов минулої суботи у Національному академічному драмтеатрі імені Франка, були присутні представники більше 15 політичних сил. Їх запросили для подальших переговорів про об’єднання зусиль.

Заробітчани легалізуються?

Наприкінці минулого літа ми спілкувалися з активісткою громадського руху внутрішніх мігрантів-заробітчан із українських сіл Степанією Сідляр («Нелегали у власній країні», «УМ» від 10.09 2015). На той час заробітчани Київщини планували свою першу велику публічну акцію у Вишгороді: духовно-просвітницький захід «З молитвою за Україну» з міжконфесійним молебнем за Україну, за здоров’я роботодавців і заробітчан та мистецькою програмою.

Польові дослідження українського агробізнесу

Польові дослідження українського агробізнесу

Як відроджувалося розвалене і розграбоване пострадянське сільське господарство, яке ще пару десятиліть тому вважалося безпросвітно-дотаційною галуззю економіки? З чого починали співпрацю з українськими аграріями іноземні компанії, зацікавлені в освоєнні нових ринків збуту? Чого і як училися в західних партнерів (конкурентів) наші сільгоспвиробники?