Молитва Марії

Молитва Марії

Марія Павлівна своїх дітей не має. Все життя промоталася віддаленими селами фельдшеркою районної швидкої допомоги. А недавно якась полтавська вчителька назвала «потрохом» стареньку, що впертою мурашкою волокла неосяжні сумки з провізією до казарм. Там на переформуванні перебував підрозділ її двоюрідного онука. Підрозділ дітей-строковиків, котрих не демобілізували, як належало, минулої весни, а виставили на передову в зоні АТО.

Країна невтрачених можливостей

Країна невтрачених можливостей

Ідея їхати на південне узбережжя Туреччини, щоб подивитися на твердопаливний теплогенератор місцевого виробництва для насіннєвого заводу, на перший погляд, видалася дивною. У нас он скільки реклами з пропозицією вітчизняних твердопаливних «пічок» понад дорогами розвісили. Треба ж підтримувати своїх? Треба.

Газове АТО в заповіднику

Газове АТО в заповіднику

Подзвонили з Ковалівки: другий день не продихнути від диму, що валує з учорашніх кукурудзяних полів в околиці. Сяк-так збивши кукурудзу на орендованих у мешканців місцевих сіл паях, якісь спритні нафто-газові ділки підпалили пожовкле кукурудзиння, а на спалюваних площах, як гриби після дощу, вже вигулькнуло до десятка «вишок» невідомого авторства.

Світлиця Валентини Колінько

Світлиця Валентини Колінько

«А тут під сволоком ластівки гніздо зліпили... То я їх і не ганяла, жили разом iз гостями ціле літо. Міських жителів таке сусідство тішило... Один турист каже: «Ви якби ще на ніч кота впустили, щоб він десь біля мене спав і мурчав. І павутину не знімайте — так інтересніше...» Валентина Яківна по-доброму підсміюється над чудними забаганками своїх гостей.

Гартмут Кепплер. Серце, віддане Україні

Гартмут Кепплер. Серце, віддане Україні

Гартмут приєднався до Небесної сотні просто на Майдані. Він уже закінчив своє чергування в імпровізованій їдальні просто неба, де iз задоволенням насипав гарячий борщ зголоднілим учасникам Революції гідності. Йому саме принесли на підпис кошторис ремонту дитячого реабілітаційного центру в Пущі-Водиці, яким німецький благодійник опікувався вже багато років.

Донецькі. Паралельний світ

Донецькі. Паралельний світ

Вони дуже дорослі, мої донецькі однокашники. Це не з віком пов’язане. Ми майже ровесники, але вони — дуже дорослі. Пашине почуття гумору лишилося легким і природним, але усміхається він зараз рідко. Ліна, як завжди, вдумлива й стримана, тільки тривожний сум в очах не можуть приховати навіть робочі окуляри.

Українськi аграрiї: «Нам треба брати в руки заступ і прокладати собі дорогу!»

Українськi аграрiї: «Нам треба брати в руки заступ і прокладати собі дорогу!»

У селах і селищах сьогодні живе третина українців, які дбають про землю і годують великі міста. На жаль, інтереси селян і аграріїв, які працюють на землі, у нинішньому складі Верховної Ради фактично не були представлені. При обранні нового складу українського парламенту ситуація має бути виправлена, а інтереси аграріїв захищені на рівні державної політики.

Секрети бабусиної ягоди

Секрети бабусиної ягоди

«Поки що достойної альтернативи малині на нашому ринку не видно, — розмірковував фермер-садівник iз Херсонщини, куштуючи налиті ягоди з кущів у брусилівському розпліднику. — Ми пробували різні культури в асортимент вводити.

Перекривають газ? Рубаємо дрова

Перекривають газ? Рубаємо дрова

Доки політики вирішують долю газогонів у міждержавних переговорах та міжнародних судах, підприємливі селяни шукають способи перезимівлі на місцях. Днями мешканці сіл Лютіж та Гута Межигірська Вишгородського району знайшли у своїх поштових скриньках чемні листи наступного змісту: «У зв’язку з невизначеною ситуацією, яка склалася в країні з газом, виконавчий комітет Лютізької сільської ради повідомляє, що вам необхідно подумати про встановлення додаткового альтернативного опалення у вашому будинку.

Як у сільраді збирали на бронежилети

Як у сільраді збирали на бронежилети

Ново-Михайлівка разом iз Молодиківщиною і Потеряйками — села невеличкі. Сховані під кручею на периферії трьох районів, Решетилівського, Шишацького та Диканського, у сімдесятих роках були зараховані до вимираючих. Потрапивши до програми відродження неперспективних сіл, проклали асфальт, побудували невеличкий дитсадок, школу, колгоспні будиночки для молодих сімей.