Сліпучий феєрверк

39–річний депутат Київ­ради Олександр Пабат бореться зі смертю. Станом на вчора він перебував у реанімації Київської обласної лікарні. У лікарні, куди звернулася «УМ», жодних прогнозів щодо стану здоров’я політика не дають, кажуть: він перебуває у вкрай важкому стані. З інших джерел стало відомо, що Олександр спершу втратив одне око, а вчора медики змушені були констатувати, що чоловік назавжди залишиться сліпим — немає надії й на друге око. Усі лицеві кістки Олександра Пабата розтрощені.

Вільніше, ніж у Гондурасі

«2012 рік став найгіршим роком для України у сфері свободи слова, починаючи з часів Помаранчевої революції, — коментує Йохан Бір, керівник європейського бюро організації «Репортери без кордонів», результати щорічного звіту цієї впливової журналістської організації. — Різко зросла кількість фізичних нападів (на працівників ЗМІ. — Ред.), з’явилися факти, які свідчать про політичну цензуру». А за словами представника «Репортерів без кордонів» в Україні Оксани Романюк, яку цитує «Українська правда», минулоріч було зафіксовано рекордну кількість порушень прав журналістів не тільки з часів Помаранчевої революції, а загалом за останні десять років.

Знайшли в капусті

Знайшли в капусті

Володимир Жириновський удома не зможе сказати, що поїхав iз Києва «нєсолоно хлєбавши». Учора на прес–конференції він отримав жменю солоної, точніше — квашеної капусти. Її жбурнула в обличчя російському гостю активістка організації «Коаліція учасників Помаранчевої революції» Тетяна Лиходєєва. Капуста полетіла у фейс політику саме тоді, коли він, проголошуючи черговий спіч про те, що «Україна ніколи не досягне успіху без допомоги Росії», почав паплюжити Помаранчеву революцію. «Українофобів, шовіністів — геть з України!» — вигукнула дівчина.

Другий Барак. Той самий

Другий Барак. Той самий

Учора об 11.30 (у Києві це був уже вечір) у Вашингтоні Барак Обама вдруге був інавгурований на пост президента США. Білий Дім урахував критику в марнотратстві, адже церемонія першого сходження Обами на президентську вершину обійшлася федеральній казні у рекордну суму — понад 150 млн. доларів. Тому на вчорашніх урочистостях вирішили дещо заощадити. Остаточна вартість свята інавгурації офіційно буде названа пізніше, але, за даними американських ЗМІ, вона сягне приблизно ста мільйонів доларів. Зі статті витрат, зокрема, викреслено низку президентських балів: якщо у 2009–му президент дав десять балів, то цього разу їх заплановано лише два.

Кулі були в голові

Кулі були в голові

Головна версія слідства — харківського суддю Володимира Трофимова вбили, аби заволодіти його майном, зокрема рідкісною колекцією монет. Про це завив учора на брифінгу в Харкові Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Гори-гори ясно!..

Гори-гори ясно!..

Цьогоріч головним організатором факельної ходи 1 січня, до дня народження провідника ОУН Степана Бандери, стали фаворити парламентських виборів — партія «Свобода». «Свіжі» і бадьорі «свободівці» змогли організувати ходу зі смолоскипами ледь не в кожному обласному центрі України.

Поні апокаліпсису

Поні апокаліпсису

На батьківщині страшних пророцтв — у Мексиці та Гватемалі — з нетерпінням чекають «кінця світу». 21 грудня сюди, наче на вечірку Хелловіна, приїдуть сотні тисяч туристів, у кишенях яких повно песо, доларів і кеецталів. Нащадки майя та інші їхні співвітчизники тішаться, що стародавні аборигени залишили їм у спадок не тільки славу загадкового народу, а також і шанс підзаробити на «дурних білих людях». Старійшини племені майя в Гватемалі вважають, що «кінець світу» — міф, вигаданий на Заході. У календарі майя немає жодної згадки про кінець світу, підтверджують вчені, які вивчають культуру цього стародавнього народу.

Бій із димом

Бій із димом

Цей закон Верховна Рада прийняла півроку тому, а набуває він чинності лише днями, 16 грудня. Закон жорстко звужує «простір свободи» курців і передбачає несмішні штрафи, наприклад, для закладів–порушників — від тисячі до десяти тисяч гривень. За задумом авторів документа (а в єдиному пориві на захист здоров’я нації об’єдналися представники всіх політсил «старої» Ради — і «головний медик» Партії регіонів Тетяна Бахтєєва, і депутат від НУНС Леся Оробець, і комуніст Євген Царьков та інші), шести місяців цілком достатньо, аби суспільство підготувалося до війни з курінням. Але, як з’ясувала «УМ», відповідальні «бійці» — а це насамперед заклади громадського харчування — не зовсім розуміють «букву закону». Невідомо, хто контролюватиме його дотримання. Чи вдасться розігнати дим над країною невиправних курців?

Беззвучний «Грузовик»

Відомий дніпропетровський гурт «...И Друг Мой Грузовик» оголосив про завершення творчої діяльності. Заяву про «саморозпуск» колективу вивісила на офіційному сайті «Грузовика» його директор Олена Белентьєва. «Обговоривши стан справ і ситуацію в цілому, ми одностайно ухвалили рішення завершити творчу діяльність гурту «И Друг Мой Грузовик»... Ми зробили все, що могли, і сказали все, що хотіли сказати, у рамках цієї групи», — йдеться в офіційному «некролозі» «грузовиків». Мовляв, колектив було створено як одноразовий проект для одного фестивалю, а прожив він аж 15 років, і «це були прекрасні 15 років, ми розстаємося без гіркоти і жалю».

Доля без іронії

Доля без іронії

Ельдар Олександрович Рязанов народився 18 листопада 1927 року в Самарі. І саме тут, «на батьківщині героя», вирішено було поставити перший пам’ятник його кіногерою — Юрію Дєточкіну. Відкриття пам’ятника урочисто відбулося минулими вихідними, за участі самого режисера.