Паніка в бензобаку

Паніка в бензобаку

Нервові стрибки курсу національної валюти останнім часом змусили понервувати і українських водіїв. Через нестабільність курсу трейдери почали різко піднімати вартість бензину. На київських заправках літр якісного пального вже перетнув чергову психологічну межу — «14 гривень».

«Ваш друг пішов і не розрахувався!»

Росія таки відмовилася надавати нашій державі раніше обіцяну знижку за природний газ. Як відомо, 17 грудня російський президент Володимир Путін запропонував тодішньому своєму українському колезі суттєво нижчі ціни за імпортований енергоносій.

Гроші не просто так

Привид дефолту, про який раніше говорили тільки скептики, нині, коли з’ясувалася не підмальована, а реальна картина із державними фінансами, набуває цілком зримих обрисів. І ці обриси всерйоз налякали не лише наших співвітчизників, а й найближчих сусідів: «Титанік» із написом «Україна» на борту може «потопити» економіки центральноєвропейських держав та навіть спричинити повномасштабну соціально–економічну кризу в регіоні.

Проблеми з «Візою»?

Днями з несподіваними труднощами зіткнулися власники платіжних карток «Брокбізнесбанку», які не змогли здійснити трансакцію. У самому банку позавчора оперативно пояснили ситуацію: вони припинили співпрацю із платіжною систою «Віза» та продовжуватимуть працювати із «МастерКардом».

А обабіч — геї з косами стоять...

Нардеп від славної Партії регіонів Олег Царьов — на радість свого електорату — мужчина видний, активний і ризиковий. Щоранок — то «ньюс» для преси, щовечір — то новина для телеканалу! І кожен гострий виступ, — мов динаміт, кинутий вправною рукою у тім’ячко сонного суспільства.

«Зелений коридор» — для людей i товарiв

«Зелений коридор» — для людей i товарiв

Незважаючи на ясний, місцями навіть сонячний вчорашній день у Києві, літак українського Президента Віктора Януковича злітав у напрямку Москви — на перемовини до Володимира Путіна — в обстановці густого туману. Насамперед інформаційного.

Європу вбік, а гроші — на бочку!

Після відмови від євроінтеграції Україна почала рахувати прибутки від омріяного скасування газового контракту 2009 року. Преса навіть цитувала компетентне, але при цьому анонімне джерело в Мінпаливенерго. «Зараз наша позиція — зниження ціни до 250—260 доларів за тисячу кубометрів.

Як «достукатися» до Заходу?

Із Санкт–Петербурга, де позавчора проходило засідання ради глав урядів країн СНД, Прем’єр–міністр України Микола Азаров повернувся неймовірно серйозним і напрочуд зосередженим. Й одразу, з місця в кар’єр, почав розповідати присутнім про всі ті глобальні проблеми, які, попри старання його Кабміну, таки чатують на українську економіку.

Наливайте, бо перевіряють!

Наливайте, бо перевіряють!

Кількість контролюючих органів, які час від часу активно втручаються у роботу українських заводів, фабрик і просто будь–якої структури, що може отримувати прибуток, вже давно перейшла межі здорового глузду. Як і підхід цих «перевірок» до виконання своїх службових обов’язків.

Прийом проти монополіста

Прийом проти монополіста

Наприкінці минулого тижня стало відомо: після двосторонніх україно–російських перемовин НАК «Нафтогаз України» продовжив закуповувати газ у «Газпрому». На думку експертів, це означає, що російська компанія погодилася реструктуризувати українські борги за поставлене раніше пальне.