Розважилися побоїщем

У селі Телепине Кам’ян­ського району в бар заскочила група невідомих чоловіків, які ні сіло ні впало почали лупцювати всіх, хто траплявся їм під руки та ноги. Люди кажуть, що загалом постраждали аж п’ятнадцять місцевих жителів, в основному молоді, є серед них і жінки. «Міліція вже затримала сімох нападників. Вони приїхали до охоронця ставка з Черкас, пиячили біля води, тоді їм стало нудно, тож пішли в наступ на бар. Били всіх підряд без жодної причини», — розповів «УМ» сільський голова Телепиного Олександр Конюшенко.

Штовхай авто, воно «золоте»

Цікаву картину побачили днями черкаські правоохоронці: по трасі до обласного центру невідомі буксирували іномарку «БМВ», яку міліція саме розшукувала. Чотирьох­ хлопців, віком від 19 до 25 років, одразу затримали. Як з’ясувалося, це була саме та компанія парубків, котра напередодні «погосподарювала» у маєтку жительки Черкас у селі Гуляйгородок Смілянського району.

Таксі на той світ

У селі Юрківка Звенигородського району 28–річний водій «Жигулів», мешканець міста Ватутіне, на повороті не впорався з керуванням і в’їхав у сад старих вишень, врізавшись у дерево. «Загинули двоє молодих людей iз нашого села — 21–річний хлопець, який щойно повернувся з армії, та його двоюрідна 18–річна сестра, яка приїхала на літо до матері. Це страшне горе у двох сестер, мешканок нашого села, тому допомагаємо їм iз похоронами дітей, збираємо гроші», — важко зітхає, коментуючи «УМ» дорожньо–транспортну пригоду, голова сільської ради села Юрківка Валентина Цегельна.

Сонце повертається

Дощі відступили — на Україну знову насувається аномальна спека. Синоптики переконують: наступні кілька днів будуть найспекотнiшими цього літа. «Цього тижня на території України переважатиме суха й спекотна погода. Надходитиме гаряче повітря тропічного походження і погоду визначатиме переважно поле підвищеного тиску», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Зникла в Києві, знайшли на Закарпатті

Зникла в Києві, знайшли на Закарпатті

Жителі Черкас Володимир та Ірина Шевченки звернулися до народних депутатів Миколи Томенка та Миколи Катеринчука, аби ті допомогли встановити істину про те, що насправді сталося з їхньою 23–річною донькою Олею. Тіло дівчини вже більше двох місяців знаходиться у морзі обласного центру, а вбиті горем батьки не вірять у висновок слідства про те, що їхня дитина вчинила самогубство.

І квартири будуть, і реабілітаційний центр

У давньому конфлікті між черкаськими родинами, котрі виховують дітей–інвалідів, нарешті поставлено останню крапку. Свого часу «УМ» розповідала про те, як у Черкасах по вулиці Конєва було збудовано єдину в Україні багатоповерхівку для сімей з дітьми–інвалідами. А потім за недобудований перший поверх, у якому спочатку планували розмістити реабілітаційний центр, розгорівся чималий конфлікт (див. номер від 7 лютого цього року). Адже на першому поверсі вирішили добудувати ще квартири для сімей, у яких виховуються неповносправні дітки. Проте мешканці будинку цю ідею сприйняли в штики, наполягаючи, щоб там був тільки реабілітаційний центр.

Буремне літо

Буремне літо

Ніч на 16 липня ознаменувалася розгулом стихії: за даними Міністерства з надзвичайних ситуацій, унаслідок несприятливих погодних умов (злив, поривів вітру), через спрацювання систем захисту ліній електропередач було знеструмлено 409 населених пунктів у десяти областях. Без електропостачання залишився 151 населений пункт Черкаської області, постраждали Одеська (96), Полтавська (36), Миколаївська (33), Кіровоградська (7), Закарпатська (5), Львівська (3), Дніпропетровська (1) та Волинська області (1).

Блокована опозиція

У п’ятницю в Черкасах кілька годин тривала облога обласного виборчого штабу об’єднаної опозиції у приміщенні, яке належить «Черкасагропроекту». Працівники Черкаського райвідділу міліції прийшли туди з постановою про обшук, підписаною районним прокурором Русланом Олійником, сином нардепа від Партії регіонів Володимира Олійника.

Тут був Тарас

Сто тисяч гривень виділила Черкаська обласна рада для нового музею Тараса Шевченка, який планують облаштувати в селі Мошни Черкаського району. Там дотепер збереглася стара глиняна хата (їй 150 років) міщанина Нагановського, який тримав у селі заїжджий двір і де влітку 1859 року гостював Тарас Шевченко.

Назад, у СРСР

Назад, у СРСР

Невже є люди, які досі ностальгують за СРСР? Виявляється, є. Один такий чоловік — 65–річний полковник Микола Нестеренко — живе на Черкащині в селі Будище. Просто у власному обійсті він створив музей радянської символіки, де зібрав близько чотирьох тисяч експонатів. Найбільшим із них є триметровий пам’ятник Леніну, що височить на подвір’ї. Микола Васильович більше тридцяти років свого життя віддав армії і закінчив службу на посаді командира 141–ї зенітної ракетно–артилерійської дивізії в Черкасах. Вісім років тому він купив хату в селі неподалік обласного центру і тут оселився. «Такого домашнього музею в Україні ніде більше немає», — каже «УМ» Микола Нестеренко, який гостинно зустрічає нас біля входу до свого двору в червоній футболці з емблемою герба СРСР.