І квартири будуть, і реабілітаційний центр

У давньому конфлікті між черкаськими родинами, котрі виховують дітей–інвалідів, нарешті поставлено останню крапку. Свого часу «УМ» розповідала про те, як у Черкасах по вулиці Конєва було збудовано єдину в Україні багатоповерхівку для сімей з дітьми–інвалідами. А потім за недобудований перший поверх, у якому спочатку планували розмістити реабілітаційний центр, розгорівся чималий конфлікт (див. номер від 7 лютого цього року). Адже на першому поверсі вирішили добудувати ще квартири для сімей, у яких виховуються неповносправні дітки. Проте мешканці будинку цю ідею сприйняли в штики, наполягаючи, щоб там був тільки реабілітаційний центр.

Буремне літо

Буремне літо

Ніч на 16 липня ознаменувалася розгулом стихії: за даними Міністерства з надзвичайних ситуацій, унаслідок несприятливих погодних умов (злив, поривів вітру), через спрацювання систем захисту ліній електропередач було знеструмлено 409 населених пунктів у десяти областях. Без електропостачання залишився 151 населений пункт Черкаської області, постраждали Одеська (96), Полтавська (36), Миколаївська (33), Кіровоградська (7), Закарпатська (5), Львівська (3), Дніпропетровська (1) та Волинська області (1).

Блокована опозиція

У п’ятницю в Черкасах кілька годин тривала облога обласного виборчого штабу об’єднаної опозиції у приміщенні, яке належить «Черкасагропроекту». Працівники Черкаського райвідділу міліції прийшли туди з постановою про обшук, підписаною районним прокурором Русланом Олійником, сином нардепа від Партії регіонів Володимира Олійника.

Тут був Тарас

Сто тисяч гривень виділила Черкаська обласна рада для нового музею Тараса Шевченка, який планують облаштувати в селі Мошни Черкаського району. Там дотепер збереглася стара глиняна хата (їй 150 років) міщанина Нагановського, який тримав у селі заїжджий двір і де влітку 1859 року гостював Тарас Шевченко.

Назад, у СРСР

Назад, у СРСР

Невже є люди, які досі ностальгують за СРСР? Виявляється, є. Один такий чоловік — 65–річний полковник Микола Нестеренко — живе на Черкащині в селі Будище. Просто у власному обійсті він створив музей радянської символіки, де зібрав близько чотирьох тисяч експонатів. Найбільшим із них є триметровий пам’ятник Леніну, що височить на подвір’ї. Микола Васильович більше тридцяти років свого життя віддав армії і закінчив службу на посаді командира 141–ї зенітної ракетно–артилерійської дивізії в Черкасах. Вісім років тому він купив хату в селі неподалік обласного центру і тут оселився. «Такого домашнього музею в Україні ніде більше немає», — каже «УМ» Микола Нестеренко, який гостинно зустрічає нас біля входу до свого двору в червоній футболці з емблемою герба СРСР.

Суду — заставу, хабарнику — волю

«Чиновника, якого підозрюють у вимаганні та одержанні хабарів на суму понад 200 тисяч гривень, Придніпровський районний суд міста Черкаси вже вдруге після затримання відпустив під грошову заставу в 20 тисяч гривень», — повідомили «УМ» у прес–службі черкаської обласної міліції.

По маршруту ґвалтівника

До черкаської міліції звернулася неповнолітня дівчина та її 19–річна подруга, які розповіли, що пізно ввечері поверталися додому й побачили, як слідом за ними йде невідомий. У безлюдному місці він приставив до горла одній iз них гостру річ (пізніше слідчі з’ясують, що то була картка поповнення рахунку мобільного телефону. — Авт.) і, погрожуючи вбивством, потягнув обох до кукурудзяного поля. Там чоловік зґвалтував одну з дівчат, іншiй удалося втекти.

Життя без тістечок

Життя без тістечок

Практично кожна жінка хоч раз у житті пробувала сісти на дієту й схуднути. Але нерідко бажання стати стрункою завершувалося традиційно — «худну, доки не наїмся». У такі ситуації не раз потрапляла і 49–річна жителька Черкас Вікторія Філоненко. Поки на власному досвіді не переконалася, що найкраща дієта — це правильне харчування.

Тепер без запашних булочок та пиріжків, які раніше пані Вікторія так часто пекла, вона спокійно обходиться вже більше року.

На честь праведного Калнишевського

На честь праведного Калнишевського

На Черкащині, в Холодному Яру, з’явився новий храм. Його збудували на хуторі Буда Чигиринського району, який у роки Другої світової війни пережив страшну трагедію — майже усіх його жителів розстріляли фашисти. Новозбудовану церкву назвали на честь останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, який теж постраждав за Україну. Перед тим як встановити їх на бані церкви, три золочені хрести святою водою окропив Святійший патріарх Київський і всієї Руси–України Філарет, який спеціально приїхав зі столиці у Холодний Яр. До речі, хрести на новому храмі — єдині такі в Україні. Вони виготовлені за ескізами черкаського художника Миколи Теліженка і ніби «проростають» із тризуба.

Танцювали навіть полісмени

Актори Черкаського академічного обласного театру ляльок повернулися з XXI Всесвітнього театрального фестивалю УНІМА (Міжнародної спілки діячів театру ляльок) — відомого світового ярмарку театральних вистав, який проходив у китайському місті Ченгду. Цей колектив — єдиний, що представляв Україну на престижному фестивалі, який традиційно проходить раз у чотири роки.