На боротьбу з опозиційним кандидатом

Постiйний представник Президента у Верховній Раді Олександр Задорожнiй внiс до парламенту проект закону, який передбачає скорочення термiнiв виборчої кампанiї до 90 днiв, тобто удвічі порівняно з діючим законодавством. Висунення кандидатів у Президенти, згідно із запропонованими законопроектом Задорожнього змiнами до закону «Про вибори Президента України», має розпочатися за 85 днiв до дати виборiв (зараз — за 170 днiв).

Ану ж бо покажи той «чемоданчик»...

У відповідь на публікацію в арабській газеті «Аль-Хаят», в якій стверджувалося, що українські вчені буцімто передали в 1998 році афганським талібам валізки з ядерними боєзарядами, МЗС України зауважило, що «деякі видання... нехтують здоровим глуздом і серйозним ставленням до відбору інформації для своїх публікацій». У коментарі прес-служби зовнішньополітичного відомства ще раз підкреслено: «ядерна зброя ніколи не переходила під контроль України». МЗС нагадало, що ядерне роззброєння України завершилося 1 червня 1996 року, коли всі боєприпаси було вивезено в Росію. «По завершенні вивезення ядерних боєприпасів із території України спільною комісією міністерств оборони України та Росії було здійснено пономерний облік вивезених ядерних боєприпасів та перевірено всі сховища, де боєприпаси зберігалися», — говориться у міністерському коментарі.

За що боролися, на те напоролися

Після входження до більшовицько-реформаторської коаліції комуністи опинилися у скрутній для себе і дивній для громадян ситуації. Ну як їм пояснити звичайному обивателю, а особливо рядовим партійцям, свій союз із панами, проти яких вони ще недавно виступали на акціях «Повстань, Україно!» у компанії Ющенка, Мороза і Тимошенко? Кажуть, що керівники райорганізацій, не розуміючи лінії вищого керівництва і не маючи змоги публічно виголосити свою позицію (партійна дисципліна), почали шукати істину на дні чарки. Зрештою, один із найповажніших комуністів, Борис Олійник, як вже писала «УМ», визнав: «Мені все важче пояснювати громадськості подібну тактику КПУ».

«Моя сім'я»:

«Моя сім'я»:

Від минулої п'ятниці в України побільшало на одне міністерство — у справах сім'ї, дітей та молоді. Трапилося це з легкої руки Леоніда Кучми, котрий «підвищив» це відомство до колишнього рівня, реорганізувавши «сімейний і молодіжний» державний комітет. Іншими указами Президент «реорганізував» регалії Валентини Довженко, звільнивши її з посади голови Держкомітету у справах сім'і та молоді і призначивши міністром.

Від Шуби кидає у піт

Жару у вогонь протистояння «прокурори проти Генпрокурора» знову піддав звільнений напередодні Нового року Дніпропетровський облпрокурор Володимир Шуба. Він, як повідомляла «УМ», оскаржив наказ Геннадія Васильєва «Про притягнення Шуби В. В. до дисциплінарної відповідальності» у Вищій раді юстицій і на минулому тижні отримав рішення на свою користь — під час таємного голосування його підтримали 11 із 17 присутніх на засіданні членів. Про це повідомили у прес-службi Ради, яка є конституційним органом, який загалом складається із 20 членів і зобов'язаний наглядати за законністю дій суддів і прокурорів. Таким чином Шуба, певно, щоб довести, що вміє захищати не лише чужі права, а й свої власні, створив своєрідний прецедент — це перша аналогічна скарга прокурора.

Журналісти хочуть бачити «плівки Мельниченка»

Відтоді, як Кабінет Міністрів виділив кошти на енну експертизу записів, зроблених майором Мельниченком у кабінеті Президента Кучми, минуло вже близько двох місяців, а віз і нині там. Іронічні журналісти з притаманним їм чорним гумором вже почали бідкатися, що так, чого доброго, ті 850 тисяч одиниць національної валюти може й інфляція «з'їсти», але їх заспокоїла прес-секретарка Генпрокурора Геннадія Васильєва Оксана Соколова. Як повідомляє радіо «Німецька хвиля», пані Оксана розповіла, що затягування процесу підготовки до експертизи «пов'язане з придбанням спеціальної апаратури», без якої Київський інститут судово-медичних експертиз не зможе зробити фоноскопічне дослідження плівок. Оскільки «придбання» триває, дату початку дослідження майорових «плівок» не визначено й досі.

На «Кольчугу» одягли ядерний рюкзак?

Наші експерти вважають безпідставними звинувачення арабської газети «Аль-Хаят», яка стверджує, що у 1998 році якісь «українські вчені» продали «Аль-Каїді» тактичну ядерну зброю. Ця публікація, найімовірніше, є спланованою проти України інформаційною операцією, вважають у Центрі досліджень армії, конверсії і роззброєння.

На захист демократії закликали навіть духів

На захист демократії закликали навіть духів

Цієї неділі на центральному майдані Тернополя відбулося віче (офіційні збори міської громади), подібних до якого за масовістю, представництвом та емоційною піднесеністю в регіоні не пригадують ще з початку 1990-х. Майже 40 тисяч мешканців міста та області продемонстрували свій протест проти грубого порушення демократії та законів України «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про інформацію», яке виражалося у «закулісному» проведенні так званого громадського форуму на підтримку політичної реформи («УМ» про це повідомляла). «Я свідомо не торкаюся зараз суті конституційних змін, — зауважив, відкриваючи віче, міський голова Тернополя Богдан Левків, — навіть можу припустити,що окремі конституційні зміни для України є слушними і потрібними. Але чому все це робиться відкрито протиправним, бандитським способом? І це — у шляхетному Тернополі, громада якого завжди була взірцем справжнього, а не показного, фальшивого патріотизму.Тернополяни до такого зневажливого ставлення до себе не звикли. Лише наша воля, наша позиція і наша праця визначають, що на нашій землі є і буде!...»

Комуністи теж бувають об'єктивними

Комуністи теж бувають об'єктивними

Чи не найголовнішим питанням учорашнього парламентського дня був звіт голови делегації Верховної Ради у ПAPЄ, представника фракції комуністів Бориса Олійника. Щоправда, до того, як розглянути це питання, депутати встигли не на жарт посваритися, сперечаючись, яким має бути порядок обговорення. Депутати від опозиції наполягали на тому, аби не лише заслухати звіт Бориса Ілліча, а й надати слово представникам кожної фракції. Адже до української делегації в європейському парламенті входять депутати всіх мастей, і позиція, скажімо, «більшовика» Карпова (який учора перейшов до «Демiнiцiатив») може кардинально відрізнятися від позиції «нашого українця» Зварича або БЮТівця Головатого. Однак за те, щоб обговорити це питання всіма фракціями, проголосувало лише 120 з лишком нардепів, а пропозиція повернутися до розгляду після того, як усім парламентаріям буде роздано резолюцію ПАРЄ щодо України (як з'ясувалося, наразі цей документ офіційно до ВР іще не надійшов), також не здобула підтримки.

Америка закриває кишеню,

Бюджет США на 2005 рік, який цього тижня адміністрація Джорджа Буша винесла на розгляд Конгресу, передбачає велике — майже вдвічі — скорочення фінансової допомоги Україні, передає радіо «Свобода». У рамках проекту «Акт підтримки свободи» (засновано його було після розпаду СРСР для підтримки так званим новим незалежним державам) наша країна наступного року отримає 79,5 млн. доларів. Така сама сума, зауважує «Свобода», передбачена й для втричі більшої за населенням Росії. Зате Білий дім пропонує наростити фінансову підтримку іншим державам пострадянського простору — Узбекистану, Таджикистану, Туркменії, а щонайбільше Грузії, якій планується виділити 90 млн. доларів.