«Ліквідація» ліквідаторів

Справжній трилер розігрався навколо обрання нового президента найвiдомiшої в країнi громадської органiзацiї «чорнобильцiв». На звітно–виборчій конференції «Союз «Чорнобиль Україна» мусили переобрати незмінного з 1991 року його голову Юрія Андреєва, якого останнім часом звинувачували у змові з владою та зраді інтересів «чорнобильців». Утім замість акту недовіри Андреєва знову переобрали. Не в останню чергу завдяки тому, що на збори прибула ціла делегація «регіоналів» на чолі з першим віце–прем’єр–міністром економічного розвитку і торгівлі Андрієм Клюєвим та першим заступником міністра соціальної політики Василем Надрагою.

Шлях Івасюка

Шлях Івасюка

Бронзову скульптуру Володимира Івасюка встановлено на проспекті Шевченка. Меценатом та ініціатором створення пам’ятника, який вiдкриється сьогоднi, став відомий український виконавець Святослав Вакарчук. Сам пам’ятник заввишки 2,6 метра виготовлено з бронзи, постамент — з граніту. До композиції також входить декоративна гітара, викладена з гранітної плитки та мозаїки. Відкривали сьогоднi монумент лідер гурту «Океан Ельзи», родина Володимира Івасюка, мер міста Андрій Садовий та представники громадськості.

По «Драбині» в Лондон

На цьогорічну «Драбину» до Львова приїхали драматурги з Грузії та України — дванадцять митців, учасників проекту Британської Ради «Нова драма з театром Royal Court, який вважається одним iз найвідоміших експериментальних театрів Європи. На фестивалі можна було познайомитися з п’єсами молодих драматургів та поспілкуватися з ними на тему молодої драматургії. З’ясувалося, що немає жодного сучасного грузинського драматурга, який би не писав на тему війни. І це зрозуміло, адже за 20 років незалежності Грузія пережила вже кілька воєн. Як пояснює життєрадісний Басса Джанікашвілі, який навіть про війну пише з гумором, є в наших драматургів і спільна риса: «Лондонські вчителі часто кажуть нам, що наші герої в творах не можуть нічого змінити. Це характерна риса пострадянської драматургії, у творі є мета, але її неможливо досягти».

«Випрасуване» хобі

«Випрасуване» хобі

Усі вони — абсолютно різні. Жоден з експонатів не повторюється! У Галичині вже немає прасок, яких не було б у Ярослава Рущишина. На чотириповерхових полицях колекціонер розташував свої «надбання». А «захворів» своїм хобі чоловік цілком випадково.

«Війнушки» по–дорослому

«Війнушки» по–дорослому

Бійців УПА у Стрийському парку чи ОУНівців під стінами ратуші сьогодні львів’яни можуть бачити завдяки театралізованим військово–історичним дійствам, які влаштовує громадське об’єднання «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». Крім того, члени товариства чи не єдині в Україні відроджують жанр українського документального кіно. Черговий фільм «Служба безпеки ОУН. «Зачинені двері» глядачі зможуть побачити вже 22 грудня. Аби подивитися, як «війна» виглядає зсередини, «УМ» завітала до товариства.

Набрали, як жаба мулу

Позичати гроші й жити в борг Львів почав iз 2004 року. Брати кредити довелося заради розвитку інфраструктури. Нині всі боргові зобов’язання міста становлять не мало не багато — понад 1,7 мільярда гривень. Якщо розділити суму між усіма мешканцями міста, то кожен львів’янин винен Європейському, Світовому та українським банкам більше двох тисяч гривень.

Чорнобильський «піст»

Чорнобильський «піст»

Коли «УМ» прибула в парк навпроти Кабiнету Мiнiстрiв, де триває акцiя голодування «чорнобильцiв», одразу в очі кинулася відсутність правоохоронців, крім кількох патрульних, та чотири карети швидкої допомоги. Також дивно виглядала площа перед державною будівлею. Там, де нещодавно ще проводили мітинги, зараз... парковка. Причому навіть звичайним людям тепер складно пройти по тротуару через машини урядовцiв. А в парку навпроти сидять близько тридцяти голодувальників–«чорнобильців». Один з учасників «голодного» протесту, Микола Костєв, розповів, що на даний момент результати їхньої кампанії такі: «Вже вісім людей не витримали і поїхали додому. Одного госпіталізували, а ось одного намагаються привести до тями». Дійсно, в цей час на одній iз лавок літньому чоловіку давали медичні препарати. Як виявилося, це теж «чорнобилець», який буквально одразу після виписки з лікарні поїхав підтримати своїх товаришів. Та довго дідусь не протримався, і його під руки повезли назад до лікарні.

Азаров у паліндромі

Візит Миколи Азарова у п’ятницю став для мешканців Львова неприємною несподіванкою. Через приїзд Прем’єра на дорогах утворилися затори. А біля ринку «Шувар» утворився великий натовп людей, яких незрозуміло чого не пускали на тротуар...

Розійдись — Феміда їде!

Аварія за участі авто, яке належить судді Апеляційного суду, сталася в селі Солонка поблизу Львова. Очевидці описують неадекватний стан водія: він нібито вдарив в обличчя працівника ДАІ, який разом iз міліцією прибув на місце аварії. «Коли я вийшов на вулицю, почув різкий шум, — розповідає «УМ» один з очевидців Андрій. — Згодом побачив, що це автівка врізалася у шлагбаум. Водій просто посунув його разом з охоронцем. Як потім з’ясувалося, охоронець не хотів пускати невідомого чоловіка, хоча водій стверджував, що живе в нашому котеджному містечку. А це, між іншим, неправда. Коли машина протаранила шлагбаум, збіглися люди, які вже не випустили власника авто: закрили на замок ворота і викликали даішників. Співробітники Державтоінспекції по приїзді, перевіривши посвідчення і реєстрацію автомобіля, дійшли висновку, що нахабний водій працює суддею».

Шлях до зміцнення

У соборі Святого Юра під час архиєрейської літургії вчора урочисто було проголошено створення Львівської митрополії. Це рішення назрівало давно і, на думку експертів, церква зробила правильний і логічний крок.