Зі світу по дрібці

Стандартного набору страв, що утворюють традиційну американську кухню, немає. Смачне життя цієї країни формувалося й продовжує формуватися під впливом соціально–політичних процесів. До казанка з наліпкою «американська кухня» вкладають свої інгредієнти італійці, японці, китайці, тайці, мексиканці, французи, турки, індуси і ще багато народу. Хтозна, може, через кiлька років в Америці однією з найпопулярніших страв стануть вареники — варто лише підприємливому українцю відкрити відповідну мережу фастфудів і провести вдалу маркетингову кампанію. Прив’язаність населення до того чи іншого раціону варіюється від штату до штату. На півдні Каліфорнії, де сильні мексиканські традиції, є багато фастфудів і ресторанчиків, що пропонують саме мексиканську їжу. Натомість такого мексиканського різноманіття немає в Нью–Йорку — там, як показував нам серіал «Друзі», полюбляють китайську їжу. У Саванні (штат Джорджія) смакують варенi креветки, краби, лобстери з кукурудзою та розтопленим маслом.

І м’ясо, і вушка, і рильце

І м’ясо, і вушка, і рильце

Шинка, зельц, ковбаса — це традиційні м’ясні страви на великодньому столі. Щоб не було так, як у тій приказці «Їла б ся смачно, так готувати лячно», дізнайтеся про приготування м’яса кілька кухарських таємниць.

Про сонячні хлібини — легкі, як з верби «котики»

Про сонячні хлібини — легкі, як з верби «котики»

Великдень — Великий день, до якого у нас вдома зазвичай готувалися заздалегідь, ще з настанням Великого посту. Все тут мало значення, кожна дрібничка, слово, погляд, рух сонця, повернення журавлів із вирію... Та найяскравіший спогад — то випікання пасок, отих сонячних хлібин, так їх називала моя бабуся. Вони — запашні, щедро прикрашені безконечниками, пташенятами, ружами–берегинями, сваргами–сонцями...

Всякій свасі — по ковбасі

Всякій свасі — по ковбасі

Із наближенням Великодня, коли збігають дні Великого посту, за традицією, в українських оселях активізується виробництво домашніх ковбас. Валентина Волошина, бухгалтер із села Бараші, що на Житомирщині, — одна з тих господинь, які до Великоднього частування готують цю страву власноруч. «Маю безліч рецептів ковбаси і порад у її приготуванні, але вже переконалася, що все­таки найсмачнішою видається та, яку готуємо за стародавніми рецептами, — каже жінка. — Я перейняла секрети приготування ковбаси від своїх двох бабусь. Але ось тепер, збираючись великою родиною перед святом, ми вносимо і свої корективи, експериментуємо зі спеціями, пропорціями, новими продуктами».

«Моя подруга на кухні — пароварка»

«Моя подруга на кухні — пароварка»

На концертах сестер Тельнюк оживає поезія Ліни Костенко, Оксани Забужко та Василя Стуса. Але завіса опускається. І Леся та Галина повертаються у буденне, реальне життя, де все — «як у людей». Зокрема, й домашня кухня. Про кулінарні справи і про те, як їсти без шкоди для фігури, ми поговорили з Лесею Тельнюк.

Лазанья без тіста

Лазанья, нагадаємо, страва італійської кухні. Втім пластини для неї, у класичному варіанті, — борошняні. Тому лазанью не назвеш малокалорійною. Але їх можна замінити... капустяним листям і тоді відчуєте новий смак, а калорій буде значно менше.

Допоможіть Попелюшці з’їсти її «карету»

Допоможіть Попелюшці з’їсти її «карету»

Одне з головних завдань батьків — смачно і корисно нагодувати дитину. Більшість дорослих знає, що це ой як непросто. Марина Суржок, креативний директор поліграфічної фірми з міста Сміла, що на Черкащині, «за сумісництвом» мама восьмирічного Тимка, радить до цього питання підходити креативно. Жінка впевнена: якщо мати терпіння і час та проявити фантазію — дитина залишить тарілку порожньою і буде задоволена.

«Плюси» схуднення за системою «–60»

Весняна пора знову спонукає до того, щоб упорядкувати своє «розхристане», не надто корисне для здоров’я і зовнішнього вигляду харчування. Одна з модних останнім часом — «Дієта–60» Катерини Міріманової. «Плюси» цієї системи харчування в тому, що вона не виснажує організм голодуванням. Щоправда, «–60», здається, це вже занадто. Дотримуючись подібних мірімановських правил, щодня проходячи не менше 5 км і хоча б 15 хвилин роблячи зарядку, точно можна десь за півроку скинути 10–12 кг — перевірено на собі.

Пироги для схуднення

Щоб їжа добре засвоювалася, харчуватися неодмінно треба з гарним настроєм. Навіть якщо здається, що є проблеми з зайвою вагою, не варто зовсім відмовлятися від випічки. Просто вона має бути максимально корисною і їсти смаколики треба в міру.