Флот як інструмент зовнішньої політики

Флот як інструмент зовнішньої політики

Із нагоди Дня військово-морського флоту, який позавчора з помпою відзначили в Росії, на сайті Кремля оприлюднено нову Морську доктрину РФ. Цей документ з’явився слідом за зміненою в грудні минулого року Військовою доктриною. Обидва папери є реакцією Кремля на напружені відносини з Заходом після анексії Криму.

Розумний в гору не піде... а поїде

Розумний в гору не піде... а поїде

Підкорити найвищу гору Європи — Монблан — віднедавна стало значно легше. Завдяки канатній дорозі, прокладеній від підніжжя «Білої гори» до майданчика на висоті 3500 метрів, більшу частину шляху тепер можна подолати, не докладаючи жодних зусиль. Щоправда, аби дістатися самої вершини, яка височіє на 4810 метрів над рівнем моря, все ж доведеться ще трохи попітніти.

Від мігранта до терориста

Прем’єр-міністр Угорщини вважає наплив нелегальних мігрантів у Європу небезпечним з точки зору зростання терористичної загрози. Як повідомляє «Євроньюз», Віктор Орбан переконаний, що екстремісти проникають до ЄС у натовпах біженців.

«Бетонний» бацька

«Бетонний» бацька

У Білорусі почалася виборча кампанія — 11 жовтня сусідня країна обиратиме собі нового (а швидше за все — старого) президента. Увечері минулої п’ятниці Центральна виборча комісія завершила прийом заяв про реєстрацію ініціативних груп із висунення кандидатів на пост глави держави. Загалом було подано 14 заявок.

Імперський вовкулака

Нещодавно делегація українських журналістів побувала з робочим візитом у Чехії, зокрема у місті Брно. У тамтешньому Технічному музеї, відомому у всій Європі, під історію Першої світової війни виділено цілий поверх. Але мене в першу чергу зацікавили не численні зразки зброї, а плакат часів Австро-Угорської імперії, до складу якої на той час входила Чехія.

Хто там дивиться на нас?

У приміщенні Королівського наукового товариства в Лондоні позавчора було дано старт програмі інтенсивних пошуків наявності розумного життя у космосі. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, це ідея британських та американських вчених, куратором якої є славетний учений Стівен Хокінг. А фінансовим спонсором виступає російський мільярдер, фізик за освітою Юрій Мільнер, який виділив на такі пошуки 100 мільйонів доларів.

Мінлива електоральна любов

Після президентських виборів у Польщі минуло лише трохи більше місяця, і навіть новобраний президент Анджей Дуда ще чекає на свою інавгурацію, що відбудеться 6 серпня. А народна підтримка рок-музиканта Павла Кукіза, який посів у виборчих перегонах третє місце і став сенсацією президентської кампанії, вже впала на 11% — з 24 до 13.

Європейські «тропіки»

Літня спека виснажує майже всю Європу. Найвищі температури — на півдні континенту, але не лише традиційно в Італії, а й на Балканах, де температура повітря сягає +40 за Цельсієм. У сербському Белграді ртутний стовпчик минулої неділі показував +39.

Робота є — працівників немає

Cтатистичне управління Великої Британії повідомляє, що вперше за останні два роки у країні почав зростати рівень безробіття. Парадокс у тому, що роботодавці надалі мають серйозні труднощі з пошуками персоналу на вакантні робочі місця.