12 голосів до «параші»

12 голосів до «параші»

Учора в парламенті слухали питання про описаний «УМ» у попередніх номерах «виборчий шабаш» у Мукачеві, де 8 квітня обирали мера. Міністр внутрішніх справ Микола Білоконь, голова Служби безпеки Ігор Смешко та Генеральний прокурор Геннадій Васильєв, яких цього дня викликали «на килим» до Верховної Ради, виглядали на трибуні настільки зніяковіло та беззубо, що на думку мимоволі спадала аналогія з доповідями «силовиків» після оприлюднення плівок Мельниченка та віднайдення під Таращею тіла Гонгадзе. Побої народних депутатів, розбій на дільницях, дивне зникнення протоколів із тервиборчкому, злиття «ментів» та «братків» у Мукачеві в одну банду поставили «силовиків» перед очима народних обранців у дуже незручне становище. Окрім того, учора на МВС, СБУ та ГПУ натиснув сам Президент: Кучма дав доручення Васильєву спільно з СБУ розслідувати факти можливого порушення законності під час виборів мера Мукачева, і Генпрокурор повинен поінформувати Л.Д. про перевірку до 1 травня. Таке рішення Президент виніс після того, як провів двогодинну бесіду з Віктором Ющенком, трьома побитими депутатами-«нашоукраїнцями» (Юрієм Павленком, Петром Олійником та Миколою Поліщуком), чи не головним учасником усіх «розборок» Євгеном Червоненком та Уповноваженим ВР з прав людини Ніною Карпачовою.

«Небільшість» мінус два

Прогнози лідерів опозиції щодо перегрупування сил у парламенті після провалу конституційної реформи починають потроху справджуватися. Учора одразу дві «більшовицькі» фракції зазнали кадрових втрат: народний депутат Володимир Сівкович вийшов з «Регіонів України», до лав яких приєднався рівно за п'ять місяців до того, а Сергій Бичков покинув материнське лоно фракції ПППУ-«Трудової України», до якої входив від дня її створення 20 червня 2002 року.

Верховна Рада стала Переяславською,

Верховна Рада стала Переяславською,

Учора депутатам Верховної Ради, які ще не відійшли від подій у Мукачеві, довелося на кілька годин забути про виборчі й реальні баталії: на порядку денному був... кастинг. Саме так охрестила лідерка БЮТі Юлія Тимошенко голосування за ратифікацію угоди про створення Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю та Казахстаном. За результатами вчорашнього депутатського волевиявлення в українському парламенті Росія, на думку пані Юлі, визначатиметься щодо того, кого підтримати на виборах глави нашої держави. Хоч особливої інтриги й не було: «ЄЕП — це безробіття українських громадян, занепад української економіки й шалене зростання цін на українському ринку!» — доводили представники «Нашої України» та БЮТі, до яких у цьому питанні знову приєдналися соціалісти. «ЄЕП — це нові робочі місця, економічно вигідна співпраця і прихід в Україну російських капіталів!» — запевняли комуністи й «більшовики». «Ми сьогодні всі будемо здавати останню барикаду — суверенітет України», — палко промовляла Тимошенко. «Ето как раз «нашисти» всьо продалі іностранному капіталу, а ми виступаєм за інтєрєси Украіни!» — обурювалися представники Компартії. Хто з усіх вищеперелічених має рацію, ми з вами дізнаємося незабаром. Бо 265 голосами «за» Верховна Рада таки здала «останню барикаду» разом з українським суверенітетом і ратифікувала угоду про створення ЄЕП.

Демарш уздовж тріщини

Демарш уздовж тріщини

Марними виявилися зусилля Леоніда Кучми, котрий минулого тижня батогом і пряником позганяв лідерів фракцій парламентської більшості до себе на Банкову, аби висунути єдиним кандидатом від влади на президентських виборах Віктора Януковича. Без'язикі керівники «більшовицьких» загонів мовчали, не коментуючи тріумфальні реляції на честь чинного Прем'єр-міністра, недовго. Спершу поповзли чутки про незгоду з таким «насильницьким» рішенням, а потім з'явилися й конкретні заяви. Зокрема про те, що не давав обіцянки підтримувати Януковича як єдиного кандидата на виборах Президента-2004, повідомив у спеціальній відозві лідер Народно-демократичної партії та фракції НДП у парламенті Валерій Пустовойтенко.

Убивцям Шкрібляка вік волі не бачити

Повідомлення про вбивство заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Миколи Шкрібляка, кандидата у народні депутати по Надвірнянському виборчому округу №90, у ніч з 29-го на 30 березня 2002 року, тобто за добу до відкриття виборчих дільниць, стало найгарячішою інформацією у випусках новин не тільки вітчизняних, а й провідних зарубіжних електронних ЗМІ. Тоді в під'їзді будинку по вулиці Чорновола в Івано-Франківську, де мешкав Микола Шкрібляк, пізнього вечора невідомі особи вчинили на нього збройний напад. Від 18 вогнепальних поранень потерпілий, не приходячи до свідомості, через чотири години помер в реанімаційному відділенні обласної клінічної лікарні.

Є наказ: йому — на Захід, їй — «в другую сторону»...

Є наказ: йому — на Захід, їй — «в другую сторону»...

Учорашній день був густо наповнений візитами високоповажних європейців: до Києва, за дивним збігом обставин та службових графіків, прилетіли Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, прем'єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде та наступник скандально відомого Роналда Паксаса — в.о. президента Литви Артурас Пауласкас.

Дарованій картині в підрамник не зазирають

Учора відбулася передача Нідерландам 142 малюнків ХV—XVII століть із колекції Франса Кенігса, які досі зберігалися в київському музеї ім.Богдана та Варвари Ханенків. Це, власне, роботи, викрадені радянськими військами з Німеччини, а до того за вказівкою Гітлера їх було незаконно вилучено з Роттердамського музею. Тепер вони повернуться на батьківщину. Леонід Кучма, представляючи малюнки прем'єр-міністрові Нідерландів Яну Балкененде, просив у преси не розглядати цей факт як політичну акцію.

«Блок-майстер» проти ЄЕП

Сьогодні, згідно з домовленостями керівників України та Росії, парламенти обох країн спробують проголосувати за пакет угод щодо формування Єдиного економічного простору. Після повернення позаминулих вихідних iз чергового засідання так званої Групи високого рівня апологет ЄЕП, перший віце-прем'єр українського уряду Микола Азаров обіцяв, що «синхронним плаванням» займуться всі учасники ЄЕПівської «четвірки» — тобто ще й Білорусь та Казахстан.

Володимирович до Володимировича

Володимирович до Володимировича

Українська влада вже анітрохи не соромиться відверто цілувати чобота російському панові. Ба більше — вона цим пишається. Інакше навряд чи всі центральні телеканали України з таким задоволенням смакували б подробиці візиту головного адміністратора нашого Леоніда Кучми, Віктора Медведчука, до білокам'яної, де його приймав «їхній» Володимир Путін. «Ми уважно стежимо за тим, що відбувається в Україні. Сподіваємося, що всі плани будуть реалізовані», — по-батьківському підбадьорив свого візаві російський президент. «Спасибі за підтримку. Ми її відчуваємо і сподіваємося, що наші відносини будуть продовжуватися в такий же спосіб», — парирував посланець Президента українського.

Медведчук, та не той

До виборчкому 136-го Центрального виборчого округу Одеси станом на 15-ту годину вчорашнього дня подали заяви про намір балотуватися кандидатом у народні депутати України аж 47 громадян. У тому числі донька голови Центральної виборчої комісії Сергія Ківалова, котрий недавно склав свої депутатські повноваження як обранець цього округу, — Тетяна Ківалова, лідери партій «Громадський контроль» Василь Волга та «Яблуко» — Михайло Бродський, депутат Одеської міськради Георгій Селянин, другий секретар Одеського обкому Компартії Микола Копит та інші. Як поінформувала «УМ» секретар виборчкому Тетяна Самуйлова, «зареєстровано також заяву громадянина Віктора Медведчука, але не того, що очолює Адміністрацію Президента України».