Гуртом і коменданта легше бити

Якщо у вашому студентському гуртожитку табунами гасають таргани, якщо сітка вашого ліжка звисає до підлоги, а на кухні підсліпувато горить лише одна конфорка, то ця інформація - для вас. Бо саме ваше тимчасове помешкання може виграти конкурс на найгірший студентський гуртожиток. Відповідні «змагання» оголосила громадська мережа ОПОРА.

ВиДВЕРІння

ВиДВЕРІння

Найвідоміший і найдорожчий ринок столиці - Бессарабський - iз понеділка має нового директора. Точніше, двох директорів, бо попереднього керівника, який наразі перебуває на лікарняному, досі не звільнено. Зарплату, відповідно, теж отримуватимуть обоє директорів.

За бідного лося замовили слово

На захист кабанів, лосів, качок та іншої дичини з українських лісів вирішили стати екологи. Громадські природоохоронні організації — «Екоправо-Київ» та Київський еколого-культурний центр — подали в суд на Держкомлісгосп України і Мінприроди, звинувачуючи чиновників у недбалому ставленні до своїх службових обов’язків з охорони диких тварин. За даними екологів (а їх вони взяли із офіційних джерел Держкомстатистики), чисельність лосів, оленів, кабанів, косуль, диких качок і гусей в українських лісах за останні 15 років зменшилася на 30—70 відсотків. Водночас норми відстрілу звірини в сезон полювання залишаються такими, як і були раніше. «Якщо така ситуація триватиме, то не залишиться кого відстрілювати», — каже директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. Тому через суд природоохоронцi намагалися зменшити кількість днів для полювання, скоротити норми відстрілу диких тварин і вести ретельний облік впольованої дичини, а також заборонити полювання на пернатих, які загрожують розповсюдженням пташиного грипу.

Смертельне приземлення

Смертельне приземлення

Легкомоторний спортивний літак Л-200 «Морава» впав у неділю о 16.12 між Вишневим та Жулянами, що під Києвом. Саме тут пролягає велика залізнична гілка у напрямку Фастова, і повітряне судно впало за якихось 20 метрів від колій — фактично на насип під рейками. Під час падіння літак пошкодив лінію автоблокування залізничних світлофорів, що в свою чергу теж могло закінчитися плачевно.

Поакомпануй Шульженко

Утілити в життя цю ідею взявся харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов, той самий, який увіковічнює в бронзі ще одну відому харків'янку — Людмилу Гурченко. Скульптор уже закінчує працювати над ескізами, найближчим часом міська влада має розглянути проект, і якщо схвалить — автор почне роботу над самою статуєю. За задумом скульптора, Клавдію Шульженко віділлють з бронзи в натуральний зріст. Скульптура стоятиме біля висіченого з граніту роялю. Поруч з інструментом Сейфаддін Гурбанов планує поставити бронзовий стілець, щоб харків'яни і гості міста могли «акомпанувати» легендарній співачці. Виконавицю «Синего платочка», «Давай закурим», «Где же вы теперь, друзья-однополчане?» та інших відомих пісень Гурбанов «ліпив» за фотографіями з особистого альбому співачки — знімки автор взяв у музеї знаменитої харків'янки.

«Мертвий» рейс

«Мертвий» рейс

Учора до Донецька прибув літак МНС Росії, щоб забрати на батьківщину тіла своїх громадян, які загинули в авіакатастрофі 22 серпня. Йдеться, звісно, про тих, чиї останки упізнали родичі. На момент, коли верстався номер, таких було 80. Загалом, нагадаємо, в авіакатастрофі Ту-154 загинуло 170 осіб (десятеро з них - члени екіпажу, а 45 - діти, молодші 12 років). Загинули навіть цілі сім'ї, адже літак летів до Санкт-Петербурга з курортної Анапи. У списку загиблих, оприлюдненому на сайтах МНС Росії та авіапідприємства «Пулково», по двоє, троє, а то й четверо-шестеро людей мають однакові прізвища. Через це на упізнання довелося викликати навіть сусідів, бо, крім них, більше нікому доручити цю складну місі

Заплямовані погони

Заплямовані погони

У вівторок у Полтаві поховали рядового Руслана Пащенка, застреленого черговим майором. Нагадаємо, офіцер вистрелив 19-річному солдату з табельної зброї в потилицю тільки за те, що підлеглий не виконав його наказ вимкнути телевізор. Військова прокуратура Полтавського гарнізону порушила кримінальну справу за фактом убивства. Як уточнив прокурор Полтавського гарнізону Володимир Калусенко, справу порушили за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу (навмисне вбивство), за якою винуватцю трагедії «світить» від семи до п'ятнадцяти років позбавлення волі.

Компостери зайві?

Звичайнісінька пластикова картка, на яку нараховують зарплати, пенсії і стипендії незабаром може стати вхідним квитком до міського транспорту. Її розробку зараз ініціює київська влада.

Всіх почесних — на алею

Список почесних харків'ян поповнився ще чотирма прізвищами. На останній сесії міської ради депутати вирішили, що звання почесного громадянина заслужили колишній мер міста, а нині народний депутат-«регіонал» Євген Кушнарьов, посол України в Росії Олег Дьомін, головний режисер-директор Харківського академічного російського драмтеатру ім. О. С. Пушкіна Олександр Барсегян та проректор з наукової роботи Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Ілля Залюбовський. Євген Кушнарьов уже й відгукнувся на надану честь. «Завжди пишався, що моє життя пов'язане з першою столицею України, і надалі буду докладати всіх зусиль служінню моїй малій батьківщині», — написав у телеграмі розчулений Кушнарьов.

Хрещатик iз сюрпризами

Хрещатик iз сюрпризами

Відразу чотири вихідних матимуть кияни в останні дні літа. З нагоди святкування Дня незалежності, який припадає на четвер, Київська міська державна адміністрація рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій робочу п'ятницю 25 серпня зробити вихідною. Відпрацювати цей день пропонують заздалегідь — у суботу 19 серпня.