Великі ідеї Фаберже у виконанні маленьких перепiлок

Великі ідеї Фаберже у виконанні маленьких перепiлок

Спробуйте з першого разу повторити скоромовку: «Пильно поле пильнували, перепелів полювали». Якщо не вдасться — радять психологи — бажано трішки поліпшити пам’ять і підкоригувати уяву. Особливо це стосується дітей і підлітків. А найкраще допоможуть у цьому перепелині яйця — у п’ять разів менші за курячі.

Були б помідори, а розсіл приготуємо

Були б помідори, а розсіл приготуємо

Сезон заготовок на зиму — у розпалі. І всім відомо, що у доброї господині мають бути про запас помідорчики на закуску чи до гарніру. Або консервований салат з томатами, чи домашній сік із них. Якщо ще не придумали, що цікавенького занести до льоху, — ознайомтеся з класикою консервування помідорів і навіть космічними мотивами.

Хто вживає в їжу буряк і гичку, той молодшає на личку

Хто вживає в їжу буряк і гичку, той молодшає на личку

Чи знаєте ви відповідь на таку гастрономічну загадку: в часи Вавилона якого овоча в їжу використовували лише листя, а корінь — лише для лікування? Столового, або як іще його називаємо, червоного буряка. Отже, якщо вміло приготувати «криваву ріпку» — коренеплід, черешки, листя — страви будуть не просто дуже смачні, а й суперкорисні.

Спочатку було яйце

Спочатку було яйце

Нехай вас не насторожує фраза: «Хочете бути здоровими — беріться за яйця!». Саме такi слова столичний лікар-дієтолог Оксана Скіталінська не стомлюється повторювати на численних зустрічах із журналістами і в ранкових телепередачах. Пані Оксана довго працювала над розвінчуванням міфів про шкідливість яєць через вміст у них холестерину.

Млинці з легким ароматом літа

Млинці з легким ароматом літа

Якщо ви заходили до магазинів делікатесів, де продають екзотичні овочі й фрукти, різнi молюски, то не могли не помітити живих квітів. Наприклад, запакованих заморських фіалок на невеличких лоточках. За гривню навіть одну квіточку не купиш — і не тому, що продають не поштучно, а на вагу.

Із черешків — супчик і солодкий пиріг

Із черешків — супчик і солодкий пиріг

Бабуся, до якої я підійшла купити ревеню, змовницьки прошепотіла: «Лікує від любовних недуг. З’їси — за ким «сохнеш», враз відверне». «Та мені б — для пирога». Відповідь, здається, розчарувала літню жінку. Але вона швиденько «оговталася», бо стояла ж, щоб продати свіженький товар зі свого городу. Ще розповіла про купу корисностей ревеню: i рум’янець з’явиться на щоках, i волосся та нiгтi стануть мiцнiшими, i депресiя зникне.

Чоловіче «перезавантаження»: кожному — по 600 г

Чоловіче «перезавантаження»: кожному — по 600 г

«Чоловікам також інколи потрібно «відірватися» без нас, жінок, «перезавантажитися», — ця фраза подруги змусила мене переглянути свої погляди на суто чоловічі «вилазки» на природу спочатку теоретично, а нещодавно — і практично. Скажу я вам, «перезавантажуються» чоловiки на славу!

Низькокалорійна хрумка знахідка

Низькокалорійна хрумка знахідка

Усі більше полиць у хлібних відділах наших магазинів займають хлібці — тоненькі, спресовані багатозернові вироби з різноманітним насінням, сухофруктами, спеціями і корисними добавками. І все більше людей, які піклуються про своє здоров’я, обирають замість звичайного хліба саме так звані хлібці.

Знайомство з лободою

Знайомство з лободою

На вихідні кума з Житомирщини запросила мене на екзотичний обід. Тетяна Ксензук — медпрацівник, пропрацювала в медичній галузі понад 20 років, добре розуміється на тому, що корисне для організму. Одночасно жінка смачно готує з найдоступніших продуктів — є в неї до цього хист. Я довго відгадувала, що буде екзотичного на її столі цього разу? Пригощали яскравим омлетиком, легким зеленим супом зі сметаною, цікавими котлетками і секретним паштетом. Усі страви — з додаванням лободи! Господиня сказала, що нарвала молоденьку зелень у полі: лобода щойно виклюнулася із землі й зараз у рослині — «самий смак», тобто найбільше вітамінів.