Річка пролітає в трубу

Річка пролітає в трубу

Екологічною катастрофою, знищенням туристичного бізнесу та загрозою здоров’ю мешканців Карпатського краю обернеться побудова понад півтисячі малих гідроелектростанцій, — б’ють на сполох активісти «зеленого» руху. Найближчими роками 330 приватних ГЕС мають з’явитися на Закарпатті, приблизно 150 — в Івано–Франківській та Чернівецькій областях. Відповідні рішення нещодавно ухвалили обласні ради. Гідростанції, розповідають екологи, будуть виглядати наступним чином: річку заганяють в трубу, що тягнеться від греблі на декілька кілометрів униз, де вода по­трапляє на турбіну. Місцеві жителі бояться, що якщо греблю прорве, то їх змиє, як жителів села Прутівка, де в 2008 році загинуло 11 людей.

Жіночна весна

Жіночна весна

Жіноче свято у Качанівській колонії №54 відбудеться: квітку і набір солодощів тут отримує кожна пані. Вручатимуть їх представники адміністрації під час вранішнього шикування на плацу. Меню цього дня теж буде святковим. Як повідомив «УМ» прес–секретар Харківського обласного управління державного департаменту України з питань виконання покарань Юрій Чумак, спочатку жінок порадують салатом «Мімоза» та солодкими булочками, а ввечері — холодцем.

На глибині 180 метрів

Вибух, що стався на одній із закритих копалень поблизу Єнакієва, «взяв у полон» одразу шістьох людей. За словами «губернатора» Донецької області Андрія Шишацького, зараз відбуваються заходи з розгазування гірської виробки, щоб привести копальневу атмосферу у відповідність iз санітарними нормами: рятувальники вже змогли спуститися на сто метрів углиб шахти, але, якщо вірити словам родичів, люди перебувають на глибині щонайменше 180 метрів. Нагадаємо, аварія сталася ще 29 лютого, але власники нелегальної копанки не хотіли звертатися до рятувальників, тож ті приїхали лише на наступний день — після того, як до правоохоронців зателефонували з одного з місцевих видань.

Свiй округ треба любити часто

Свiй округ треба любити часто

Працівники державної охорони вимагали у житомирських журналістів стерти відеозапис виходу Володимира Литвина з автомобіля. Інцидент стався під будівлею Житомирської облдержадміністрації, куди Голова Верховної Ради завітав із візитом. «Ніколи раніше не вимагали стирати відео. Я нещодавно без жодних проблем знімав приїзд Прем’єр–мiнiстра Азарова до нашого міста, — розповів «УМ» редактор сайту «Перший Житомирський» Вадим Шевчук. — Єдина була вимога тоді — не фотографувати обличчя охоронців. А тут раптом заборонили знімати кортеж, «бо терористи потім використовують ці матеріали». Це ж смішно!»

Звiдки у влади вуха стирчать?

Звiдки у влади вуха стирчать?

Досить оригінально місцеві жителі вирішили нагадати владі про проблему можливого паводка. Луганчани провели пікет i подарували меру Сергію Кравченку трьох плюшевих зайців iз написом «Врятуй нас, Діду Мазаю». На такий крок людей змусило піти те, що кожної весни вони потерпають від підтоплення ґрунтовими водами і розливу річки Лугань.

Хто перший вдарив?

Як iдеться в заяві Головного управління МВС України в Київській області, «в черговій частині Броварського РВ ГУМВС України в Київській області було зареєстровано заяву заступника директора «Резиденція «Залісся», де йшлося про те, що двоє осіб, незважаючи на заборону з боку охоронців, пройшли в адміністративну будівлю та почали проводити там відеозйомку».

Інваліди штурмують владу

Позавчора ввечері, прорвавши нечисленну охорону, група шахтарів захопила будівлю Міністерства соціальної політики. Піти на такий крок гірників змусив той факт, що віце–прем’єр–міністр Сергій Тігіпко не з’явився для зустрічі з ними в призначений час. Шахтарі–інваліди планували поговорити з урядовцем про свої пенсії, тож приїхали з декількох областей. Основні вимоги — провести нарахування компенсацій з урахуванням інфляції та вирівняти виплати тим, хто працював в однакових  умовах, але йшов з роботи в різні роки. Проблема в тому, що люди, які втратили працездатність у 2002 році, мають значно меншу допомогу, ніж ті, хто отримав такий статус у 2007–му.

Розтане, та не переллється

Розтане, та не переллється

Цієї зими випало дуже багато снігу, однак танути він буде повільно, тому фахівці заспокоюють співвітчизників: великого паводку не варто боятися — його не буде. За винятком хіба що Дунаю. «У басейні річки Дунай ситуація, ми вважаємо, буде складною. І під час потепління очікуємо складний розвиток водопілля», — каже директор Департаменту цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій України Василь Квашук. І наголошує: підйом води у Дунаї очікується, як завжди, наприкінці квітня — початку травня. А на справжню весну, за його словами, всім мешканцям країни варто чекати з двадцятих чисел березня.

Зима відпускає

Зима відпускає

Усі, хто так довго чекав на весняне сонечко й тепло, можуть радіти. Вже цього тижня денна температура становитиме 2–3 градуси вище нуля. Проте вночі стовпчик термометра все ще опускатиметься до мінусових позначок. Водночас начальник відділу метеорологічних прогнозів вітчизняного Гідрометцентру Людмила Савченко застерігає «УМ», що оголошувати кінець зими зарано. «Ми пройшли найхолодніший період, тепер тепло приходить на територію України. Проте не виключено, що морози ще повернуться в березні. Хоча до таких аномальних температур, як на початку лютого, справа не дійде».

В заручниках, та не у піратів

26 громадян нашої держави, членів екіпажу риболовецького судна Thiangui–701, просять про допомогу, опинившись у складній ситуації біля берегів Сьєрра–Леоне. Цього разу причиною поневірянь українських моряків є не пірати.