Аррівідерчі, Італіє!

Аррівідерчі, Італіє!

До всіх сюрпризів нинішнього світового форуму позавчора ввечері додався ще один. Уперше за всю історію «мундіалів» обидва фіналісти попереднього ЧС не змогли подолати груповий етап наступного. Франція й Італія залишають Південну Африку із соромом, не вигравши на двох жодного матчу. І якщо наставник «Скуадри адзурри» Марчело Ліппі вже поспішив взяти вогонь на себе й попросив вибачення у вболівальників, то пихатий мсьє Раймон Доменек в усьому звинуватив футболістів.

Матч завдовжки три дні

Ще до очікуваної вчора історичної появи на трибуні королеви Великої Британії Єлизавети ІІ цьогорічний Уїмблдон привернув увагу всього світу й навіть потрапив до Книги рекордів Гіннесса. У першому колі чоловічої «одиночки» француз Ніколя Маю та американець Джон Існер затіяли найтриваліший матч не лише в історії Уїмблдонських турнірів, а й узагалі — історії тенісу. Свою зустріч вони почали ще у вівторок, устигнувши зіграти чотири партії — 4:6, 6:3, 7:6, 6:7. У середу 28–річний Маю (148–ма ракетка світу) і на три роки молодший Існер (19–й у рейтингу АТР) мали визначити переможця у п’ятому сеті, але не дограли його через темряву, дійшовши майже за десять годин до фантастичного рахунку 59:59! Бажаної переваги у два гейми ніхто так і не досяг, тож учора ввечері, на третій день протистояння, суперники продовжили дуель. Вона закінчилася вже після підписання цього номера «УМ» до друку.

Тарас Шелестюк: Щоб ставати кращим, треба бити кращих

Тарас Шелестюк: Щоб ставати кращим, треба бити кращих

Свої перші медалі Тарас чіпляв на груди, коли виходив на вулицю рідної Макіївки, аби сусіди бачили, що він уже чогось досяг. Тепер же нагороду чемпіонату Європи показав у Сумах, де мешкає чотири роки, і сфотографувався на тлі собору, щоб передати привіт читачам «України молодої». Успіх боксера Шелестюка на недавній континентальній першості в Москві став приємним сюрпризом для тренерів збірної України. А видовищність боїв за участю 24–річного середньоваговика відзначали й фахівці з інших країн. Зупинятися на досягнутому хлопчина не збирається, а хоче разом із молодшим братом, також боксером, прославитися не менше за Кличків. При цьому захоплюється не лише боксом, а й екстремальним спортом і музикою у стилі реп.

Дебют що треба!

Останнім часом в українському тенісі, схоже, намітилося зміщення своєрідного центру тяжіння від дівчат до чоловіків. Ми вже звикли чекати успішних виступів від сестер Бондаренко, однак зараз Олена й Катя разом із партнерками по збірній України переживають певну кризу. А от Сергія Стаховського й К° у цьому році, що називається, «поперло». Щоправда, турніри АТР наразі виграє лише лідер нашої команди, але поява в першій сотні провідних тенісистів планети Олександра Долгополова та Іллі Марченка вселяє оптимізм. Власне, це підтвердили й позавчорашні матчі на Уїмблдоні.

Вітаємо, Ваша Величносте!

Вітаємо, Ваша Величносте!

Серед усіх змагань серії «Великого шолома» турнір на траві в Лондоні завжди відзначався сталим порядком — традиції в Британії поважають. Скажімо, тут неодмінно дотримуються обов’язкового дрес–коду для гравців — вбрання винятково білого кольору. Глядачам на трибунах подають порції частування рівно з десяти полуниць — нехай і за фантастичну як для нас ціну. Ідеально підстрижений газон на 20 кортах готують спеціально до Уїмблдонського турніру, і, аби траву не видзьобали голуби, організатори наймають спеціальних яструбів. А щоб відлякувати лисиць, корти обгородили колючим дротом.

Із травою по життю

Із травою по життю

У розпал футбольного чемпіонату світу, здається, лише одна подія може привернути увагу шанувальників спорту — Уїмблдон, який традиційно збирає найкращих тенісистів планети наприкінці червня. Любителі поєднувати перегляд гри на трав’яних кортах із полуницею з вершками на трибунах Всеанглійського клубу лаун–тенісу й крикету вчора дочекалися свого часу. Найстарший і найпопулярніший турнір серії «Великого шолома», що веде історію з 1877 року, підтримує марку й солідним призовим фондом. Цього разу він становив 13,725 млн. фунтів стерлінгів, що майже на десять відсотків більше, ніж торік. Переможцям в одиночному розряді — і серед чоловіків, і серед панянок — дістанеться по мільйону, та й інших учасників не обділять.

Репетиція гуртом

Європейська легкоатлетична федерація преебуває в постійному пошуку оптимального варіанта змагань збірних, через що регулярно змінює їх формат і назву. Хочеться ж, щоб було цікаво і глядачам, і спортсменам, і телевізійникам, та й фінансовий зиск якийсь здобути. Наразі командні турніри явно поступаються за популярністю індивідуальним, тому не всі найсильніші «піддані королеви спорту» на них приїздять. Хоча й зірок світового рівня тут достатньо.

І хто тут претендент?

І хто тут претендент?

У вівторок у Південній Африці завершився перший тур групового раунду. Було відміряно рівно чверть усієї дистанції «мундіалю» — 16 матчів. І саме в останньому матчі туру сталася поки що найбільша несподіванка. Головний, на думку букмекерів, фаворит турніру, команда Іспанії, не змогла пробити воротаря збірної Швейцарії та німецького «Вольфсбурга» Дієго Бенальйо. Більше того — «Червона фурія» примудрилася пропустити гол, а могла й не один.

Зміна кольору королю не личить

Зміна кольору королю не личить

У перший ігровий понеділок у ПАР стартували чинні чемпіони світу — італійці. Глядачів наразі не вразили ані нічия підопічних Марчелло Ліппі з Парагваєм, ані дії «Скуадри адзурри» на полі, хоча видовищною їхню гру називають рідко коли. Натомість історичним, але з протилежними знаками «плюс» і «мінус», виявився двобій між командами Японії й Камеруну. А вже вчора аутсайдери з Океанії видряпали історичне очко в наших сусідів–словаків.

Не нагорі

Не нагорі

Для нашої чоловічої збірної континентальний форум, що позавчора закрився у Москві, контрастно розділився на дві половини. У першій — українці переважно вигравали, хоча час від часу й зазнавали втрат. Особливо прикрими були поразки Дениса Шкарубо у ваговій категорії до 48 кг (за нічийного рахунку рефері віддали перевагу суперникові) та Сергія Дерев’янченка (до 75 кг), якого, за думкою керівництва нашої делегації, відверто засудили. Утім п’ятеро боксерів у півфіналах — гідний показник.