Інспекція нових угідь імперії

Інспекція нових угідь імперії

Прем’єр–міністр Росії Володимир Путін позавчора відвідав Абхазію. Він повідомив, що наступного року Росія виділить 500 млн. доларів на зміцнення своїх військових баз в Абхазії та з «барського плеча» «пожалував» аборигенам пільги: пообіцяв, що Москва і надалі виплачуватиме пенсії абхазьким пенсіонерам, бо місцева «держава» на таке неспроможна. Путін обіцяв й іншу допомогу від Росії, зокрема й військову. Він повідомив, що в планах Росії — розміщення в Абхазії більшої кількості своїх військ — для створення «сучасної системи захисту кордонів». Росія на цей час тримає приблизно тисячу військовослужбовців в Абхазії та 800 — у Південній Осетії.

Дамба для молочних рік

Дамба для молочних рік

Рішення про обмеження ввезення з 17 серпня молока та сирів із чотирьох литовських молочних підприємств — Zemaitijos pienas, Pieno zvaigzdes, Rokiskio pienas та Varenos pienelis — було прийняте Россільгоспнаглядом ще 6 серпня, але зацікавлені сторони дізналися про нього лише 12 серпня, коли текст з’явився на сайті цього урядового відомства РФ. Майже тиждень, поки це рішення залишалося російською державною таємницею, на кордоні з Росією стояли багатотонні литовські фури, в яких за цей час молочна продукція перетворювалась на кисломолочну. Офіційною причиною запровадження обмежень називають виявлення в молочній продукції залишків антибіотиків — доксицикліна та тетрацикліна, повідомила вчора російська газета «Коммєрсант».

Папірці для розпалювання ворожнечі

Днями провінційне місто Кенштин, що у Вармінсько–Мазурському воєводстві, обклеїли брутальними листівками «Злочини УПА — пам’ятаємо!». Як повідомив «УМ» голова Львівського об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа, котрий підтримує тісний зв’язок з українською громадою в Польщі, листівки містили відверто провокативні й брехливі закиди на адресу УПА, зокрема, такий: «УПА — злочинна організація, яка дико, по–звірячому мордувала польський народ».

Запорожці за Дністром

Запорожці за Дністром

Після того як парламент Молдови двічі не зумів обрати президента (щоразу не вистачало одного голосу), він був розпущений, а на 29 липня призначено дострокові вибори до вищого законодавчого органу. Чи змінять вони розстановку політичних сил — покаже недалеке майбутнє. Це була одна з причин, чому я вирішив поїхати до українського села в Молдові, — побачити, як живуть наші, послухати, що вони думають про владу, політику, а також про свою «першу Батьківщину».

Про те, що українське населення має значний вплив на молдовську політику і культуру, свідчить уже сам розмір етносу. Це вісім із половиною відсотків населення країни (друге місце після молдован), або близько 280 тисяч чоловік (сюди можна було б додати ще 160 тисяч українців Наддністрянщини, але про них слід вести мову окремо, як і про саме це квазідержавне утворення). У країні видають дві україномовні газети, діють 53 школи з українською мовою викладання.

ПОГЛЯД З УКРАЇНИ

Українські експерти ставляться до підписаних у Туреччині документів напрочуд стримано: Україна не матиме від «Набукко» жодного зиску. Окрім хіба що морального задоволення. «Наша держава втратила шанс увійти до числа країн–засновників нового газогону, хоча мала змогу зробити це: якщо не грішми, то технологіями, роботами, фахівцями, — пояснив «УМ» голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик.

Міст на голови

Позавчора в Делі при будівництві завалився міст наземної лінії метро, повідомляє Бі–Бі–Сі. П’ятеро осіб, робітники та інженер–будівельник, загинули та 15 отримали поранення. Двоє поранених — досі у критичному стані. Це вже другий подібний випадок на будівництві метро у столиці Індії впродовж останніх восьми місяців.

Раковий корпус у родині Кімів

Раковий корпус у родині Кімів

ЗМІ Південної Кореї та Японії повідомили вчора з посиланням на дані своїх розвідок, що лідер КНДР Кім Чен Ір хворий на рак підшлункової залози. Раніше повідомляли, що 67–річний диктатор Північної Кореї минулого року переніс ще й інсульт.