Михайло Ратушний: Майбутня коаліція має бути без дідівщини

Михайло Ратушний: Майбутня коаліція має бути без дідівщини

Про підсумки виборчої кампанії ми розмовляємо з народним депутатом Михайлом Ратушним. Останньою віхою його парламентської роботи стала участь у тимчасовій спеціальній комісії ВР з питань моніторингу виборчого законодавства, метою якого був нагляд за перегонами. Пан Ратушний не балотувався до парламенту-2006. Він відмовився від такої можливості, маючи непогане місце в списку Українського народного блоку Костенка і Плюща (котрий, як відомо, так і не зміг здолати 3-відсоткового бар'єру). Михайло Ярославович вважав, що УНБ не слід було брати участь у виборах окремо від інших «помаранчевих» блоків. На знак незгоди із «взаємопоборюванням» він навіть призупинив своє членство в Українській народній партії. В його міркуваннях про поразку УНП на виборах вчувалася суміш ностальгії, жалю і смутку. Ті самі закиди — з приводу розпорошеності «помаранчевих» — він адресує і Блоку Тимошенко, і «Нашій Україні». А надалі радить їм примиритися, відмовитися від амбіцій і продовжити справу, розпочату на Майдані.

Пишіть мені, нужденні люди!

Пишіть мені, нужденні люди!

У Києві попередні результати виборів мера мають дуже несподіваний розклад. Леонід Черновецький станом на вчорашній ранок, за опрацьованими 37,6% бюлетенів із 385 столичних виборчих дільниць (їх загальна кількість по Києву — 1024), лідирує із результатом 31,05% голосів виборців. Другим іде Віталій Кличко (у нього 24,11%), в чинного мера Олександра Омельченка — третє місце та лише 21,65%. За свідченням голови Київської міської територіальної виборчої комісії Галини Білик, вибори в Києві пройшли спокійно, порушень не зафіксовано, повідомляє УНІАН.

Андрій Садовий — майже мер Львова

Андрій Садовий — майже мер Львова

Мерські перегони у Львові закінчилися, і львівська громада чекає оприлюднення офіційних результатів голосування. Та навіть підрахунок половини голосів показує — міським головою, швидше за все, стане Андрій Садовий, відомий бізнесмен і лідер громадського об’єднання «Самопоміч», член «Народного союзу «Наша Україна». Його перемогу засвідчують паралельний підрахунок голосів у виконанні виборчих штабів самого Садового і навіть його головного суперника — Василя Куйбіди, члена Народного руху.

Виборчий лікнеп для «чайників»:

Виборчий лікнеп для «чайників»:

На минулих виборах українці могли голосувати на дільницях упродовж 12 годин — від 8-ї ранку до 20-ї вечора. Але тепер нардепи розширили цей часовий проміжок. Завтра, 26 березня, виборчі дільниці відчинятимуться о 7.00 і працюватимуть до 22.00, тобто до пізнього вечора.

«Берегині» вибору

«Берегині» вибору

Вибори-2006 стануть для нової України іспитом на нову якість демократії. Наразі міжнародна спільнота схвально відгукується про підготовку до голосування. Влада справді зробила виборчий процес чеснішим і прозорішим. Зокрема, дозволила стежити за всенародним волевиявленням громадським організаціям, чого не було раніше. Але й ця виборча новела не обійшлася без перекосів. І не без політичних інтриг...

Від нас їдуть Гербст та Дьомін

Держсекретар США Кондоліза Райс позбавила Україну на невизначений термін американського посла. Зокрема, за її пропозицією, нинішнього амбасадора США в Україні Джона Гербста призначено координатором державного департаменту США з реконструкції і стабілізації. Тобто він у найближчий час повернеться працювати на батьківщину. Коли ж на заміну Гербсту буде призначений новий посол, у прес-службі посольства США «УМ» не могли сказати навіть приблизно, оскільки призначення амбасадорів — складна процедура.

ПОРАнення

ПОРАнення

За останній рік міліція ще не встрявала в такий політичний скандал. У ніч на середу в Києві на вулиці Горького, 150-а змішалися нехлюйство, страх, необачність, вибори й політика. Все вкупі вилилося в постріл. Куля наскрізь пройшла крiзь тіло 17-річного Олександра Глобенка, який із другом розклеював агітки блоку «Пора»—ПРП. Тепер хлопець перебуває у реанімації. Він втратив близько чотирьох літрів крові, його стан оцінюється як стабільно важкий.