Пишіть мені, нужденні люди!

29.03.2006
Пишіть мені, нужденні люди!

Леонід Черновецький.

      У Києві попередні результати виборів мера мають дуже несподіваний розклад. Леонід Черновецький станом на вчорашній ранок, за опрацьованими 37,6% бюлетенів із 385 столичних виборчих дільниць (їх загальна кількість по Києву — 1024), лідирує із результатом 31,05% голосів виборців. Другим іде Віталій Кличко (у нього 24,11%), в чинного мера Олександра Омельченка — третє місце та лише 21,65%. За свідченням голови Київської міської територіальної виборчої комісії Галини Білик, вибори в Києві пройшли спокійно, порушень не зафіксовано, повідомляє УНІАН.

      Поки триває підрахунок голосів, народний депутат, офіційний мільйонер, керівник «Правекс-банку», голова Християнсько-ліберальної партії та великий прихильник харизматичних церков Леонід Черновецький уже цілком реально бачить себе міським головою. І вже заявив, що отримав вітання з перемогою від Президента Віктора Ющенка. Щоправда, прес-секретар глави держави Ірина Геращенко спростовує цю інформацію: мовляв, Ющенко хоч і мав телефонну розмову з Леонідом Черновецьким, під час якої цікавився насамперед ситуацією з виборами у Києві, але не вітав його з перемогою на виборах. «Неможлива ніяка інша реакція Президента України до офіційного оголошення результатів виборів. Це абсолютно очевидна позиція», — наголосила Геращенко.

      Тим часом інший кандидат на посаду мера столиці, Віталій Кличко, визнав перемогу свого конкурента. Про це він заявив просто на прес-конференції Черновецького, приїхавши «потиснути руку тому, кого обрали кияни». У відповідь лідер «мерських» перегонів назвав Віталія Кличка «зрілим політиком» і висловив переконання, що той недоотримав голоси на цих виборах тільки тому, що проти нього використовували «брудні» технології. Але тепер, мовляв, вони разом будуть змінювати Київ. Однак, будучи мером, Леонід Черновецький, за його словами, не пропонуватиме Кличку посаду свого заступника. «Я не хочу принижувати Віталія Кличка пропозицією заступника. Я вислухаю його пропозиції», — сказав він.

      Черновецький уже заявляє про плани на посаді мера: за його словами, головним «предметом» роботи будуть нужденні люди, які потребують підтримки, зокрема тяжко хворі, які не можуть вийти з квартири й яким залишилось жити недовго. «Хай вони негайно звертаються до КМДА на моє ім’я і розповідають, у яких жахливих умовах перебувають», — закликав кандидат, який спирався в основному на пенсіонерів, заоохочуючи їх до голосування щедрими продуктовими наборами. За словами банкіра і юриста, він проведе термінову інвентаризацію головних проблем, а «всі благородні починання Київради будуть узяті на облік для реалізації: це стосується і будівництва метро, і покращення доріг».

      Лідер столичних виборів також повідомив про свої наміри в майбутній діяльності зробити всі бюджетні ЗМІ незалежними. А ще заявив, що «не буде ініціювати нічого для того, щоб когось посадити в тюрму», але розповідатиме киянам щотижня про всі відомі йому факти зловживань. «Я думаю, що моя перемога — це великий подарунок для всієї України, — скромно відзначив пан Леонід, — тому що нічого для себе я особисто не хочу. І дуже скоро ви в цьому переконаєтесь».

      Окрім іншого, Леонід Черновецький заявляє, що у нього є багато речей, які потрібно обговорити з Олександром Омельченком. «За перші п'ять років Омельченко багато зробив для Києва. За другі — він просто відірвався від народу. Так само, як це відбувалося з Кучмою. Багато в чому його зіпсувала і сама влада, яка вимагала від нього все нових i нових земельних ділянок для своїх фаворитів. Зі мною так не вийде», — цитує Черновецького агенція «Форум». До речі, говоритиме пан Леонід російською: новий мер Києва державною мовою не послуговується.

      Не всі налаштовані оптимістично щодо майбутньої ефективної роботи Черновецького на посаді мера. Голова правління центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко не виключає можливості висловлення депутатами Київської міської ради недовіри Черновецькому, якщо його буде обрано на посаду мера. За словами політолога, у міськраді у Леоніда Черновецького не буде своєї команди. Тому Фесенко не виключає: вже найближчим часом відбудеться серйозний конфлікт між можливим мером і Київрадою. Водночас для порушення питання про недовіру депутатам необхідно буде знайти правові підстави. Також не виключається, хоча є й менш можливим, варіант, коли почнуться «серйозні судові позови» з приводу результатів виборів на посаду мера Києва.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Кандидат на посаду мера Леонід Черновецький погрожує звільненням двом журналістам телерадіокомпанії «Київ», які висвітлюють діяльність столичної влади. Принаймні так стверджують самі телевізійники, повідомляє УНІАН. Журналістка ТРК «Київ» Катерина Поповська запевняє, що погрози на її адресу та на адресу оглядача Юлії Каюкової пролунали особисто від Черновецького. Аргументував свою позицію кандидат у мери тим, що канал ТРК «Київ» «ллє на нього бруд, оббріхує», говорить, що він «їсть дітей на сніданок». Як розповідає Поповська, після завершення інтерв’ю, яке він давав каналу, Леонід Черновецький пішов до виходу, а зачиняючи двері, повернувся до журналістки і сказав: «Ти будеш звільнена». «І ти будеш звільнена, — звернувся Леонід Черновецький до іншого кореспондента, яка стояла поруч. — І ви у Києві собі роботу не знайдете».

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>