Фактор падіння

Фактор падіння

10 квітня 2010 року о 10:41 за місцевим часом польський літак Ту–154, на борту якого перебували президент Лех Качинський iз дружиною Марією, представники уряду та парламенту Польщі, вся армійська верхівка, громадські та церковні діячі — загалом 96 осіб — заходив на посадку в аеропорту Смоленська. Представницька делегація летіла до Росії з особливою місією: вшанувати пам’ять жертв Катинської трагедії — 22 тисяч поляків, розстріляних енкаведистами в лісі під селом Катинь навесні 1940 року. Проте склалося так, що того дня Польща була змушена молитися за новi жертви катинського лісу. В умовах густого туману й майже нульової видимості президентський літак, приземляючись, зачепив крилом дерево, завалився на бік і розбився. З 89 пасажирів та семи членів екіпажу не вижив ніхто.

Це був шок не лише для Польщі. У світі ще не ставалося катастрофи, яка б в одну мить забрала стількох представників національної еліти.

Прохолодне глобальне потепління

Попри всі зусилля світової спільноти в боротьбі з глобальним потеплінням, клімат на Землі невблаганно змінюється. І нинішня холодна зима — також наслідок цього процесу. Тож днями в столиці Таїланду знову зібралися представники країн, що приєдналися до Рамкової конвенції ООН про кліматичні зміни, щоб обговорити ці нагальні для планети питання. Головною темою тижневого саміту, який завтра завершується у Бангкоку, стали конкретні плани щодо виконання «Канкунських домовленостей», досягнутих минулого року під час такої самої зустрічі в Мексиці. Передусім ідеться про недопущення зростання середньої температури по планеті до 2050 року на більш ніж два градуси за Цельсієм, повідомляє «Євроньюз».

Чи багато нас там?

Чи багато нас там?

У західних сусідів України розпочався перепис населення, який цього разу відбуватиметься за оригінальною методикою. Головне статистичне управління Польщі не ставить на меті зайти в кожне помешкання й переписати всіх громадян. Спеціальні інтерв’юери опитають лише 20 відсотків мешканців. Решта поляків можуть добровільно «самопереписатися» через інтернет. Офіційно перепис стартував 1 квітня з відкриття інтернет–сторінки, на якій розміщено віртуальну анкету. Опитування триватиме до 30 червня.

Точну кількість населення буде визначено завдяки державним базам даних: міністерства юстиції, поліції, системи медичного страхування тощо. Вважається, що й таке вибіркове опитування допоможе скласти чітке уявлення про соціальний, віковий, релігійний та національний склад населення Польщі. Інше питання — наскільки ця картина буде адекватною.

Старий лев пустелі і молоді шакали

Старий лев пустелі і молоді шакали

Повідомлення у позавчорашньому числi впливової американської газети «Нью–Йорк таймс» про те, що сини Муаммара Каддафі бажають усунути батька від влади, щоб один iз них — Сейф аль–Іслам — зміг демократизувати Лiвiю, виглядає дуже правдивим. Можливо, саме у цьому напрямi й розвиватимуться події в охопленiй вiйною країнi. Можливо, батько та сини таємно домовилися, як обійти пильність світу і залишити владу родині? Але не виключено, що «молоді шакали» відчули слабкість «старого лева пустелі» й самі пішли у вирішальний наступ на батька.

«Початок танцю»

«Початок танцю»

Кінець березня — початок квітня для японців пора особлива, незважаючи ні на землетрус, ні на цунамі. Принаймнi для тих, хто живе подалi вiд «Фукусiми». Ще 25 лютого подув «перший весняний» вітер — з півдня переважно на узбережжі Тихого океану. Уже відцвіла рожевим слива. А після цього настає час дерева, що неначе уособлює менталітет мешканців Країни Схiдного Сонця...

Варварство проти варварства

Варварство проти варварства

Президент Афганістану Хамід Карзай закликав Конгрес США засудити спалення Корану, яке вчинив 20 березня пасторфундаменталіст Террі Джонс в американському штаті Флорида, та попереджувати подібні інциденти в майбутньому.

Хід на випередження

І хто б сумнівався?... Учора Центрвиборчокм Казахстану оголосив попередні результати президентських виборів, що відбулися цієї неділі: Нурсултан Назарбаєв, який править країною, починаючи з епохи розпаду СРСР, набрав 95,5 відсотка голосів. (Попередній власний рекорд президента — 91 відсоток на виборах­2005). Явка громадян цього разу теж рекордна — понад 90 відсотків. Конкурентів Нурсултану Абішевичу не було, адже такими важко назвати трьох кандидатів, які заздалегідь знали, що покликані створити видимість альтернативи, насамперед для іноземних спостерігачів. А голова екологічної спілки «Табігат» Мелс Елеусізов, один iз «фонових» претендентів, навіть перед телекамерами демонстративно вкинув у скриньку бюлетень, проголосувавши за Назарбаєва.