Коване визнання

Коване визнання

Міжнародна спілка ковалів вирішила нагородити Івано–Франківськ престижною премією імені німецького коваля і художника Альфреда Хаберманна. Це перше місто у межах пострадянського простору, яке заслужило такий високий приз. До складу експертної комісії входили представники міжнародної Спілки художніх ковалів Чехії, Моравії і Сілезії, а також музею ім. Коменського в Пршерові (Чеська Республіка) та пані Крістіна Хаберманн фон Гох .

Ідуть дощi...

Ідуть дощi...

Скучили за дощем і прохолодним повітрям? Радійте! На погодному фронті — наступ добрячих злив. Лише відпочивальники у Криму і далі мають змогу насолоджуватися гарячими променями ультрафіолету і ходити у шортах. «У найближчі три доби атлантичне повітря витіснить тропічне, що спричинить значне зниження температурного фону. Вдень стовпчик термометра пiднiматиметься до 19—25 градусів вище нуля, вночі показники сягатимуть лише 10—16 градусів. Проте місцями денна температура ще сягатиме 27 градусів. Упродовж 3 і 4 серпня дощі пройдуть усіма областями України, крім Криму і деяких західних регіонів», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Відпочивайте з розумом!

Водні атракціони, гідроцикли, прогулянкові судна в розпал літа не можуть не привабити затятих відпочивальників і відчайдушних прихильників екстриму. Та чи безпечно користуватися водними видами транспорту? Начальник Державної річкової інспекції з безпеки судноплавства Олександр Вечурко запевняє, що річкові судна перевіряють тричі упродовж навігаційного сезону. Їх постійно контролюють інспектори, яких, на жаль, не вистачає: «Місцева влада недостатньо опікується питанням безпеки на воді, тож нам доводиться залучати позаштатних інспекторів, аби попередити надзвичайні ситуації. У такий спосіб вдалося зменшити кількість аварій на суднах до тринадцяти, порівняно з 19 минулорічними трагедіями. Кількість жертв теж пішла на спад: за 2010 рік загинуло 14 осіб, упродовж 2011–го — поки що п’ятеро».

Ходаки по кістках

Земельні війни в місті Ірпінь на Київщині набирають обертів. Учора депутати, обурені сфальсифікованим рішенням про передачу землі в лісопарковій зоні по вулиці Героїв, де розташована могила Невідомого солдата, зібралися на позачергову сесію міськради. І проголосували за те, щоб зарахувати цю територію до земель запасу. А секретареві міськради Ользі Олійнич, причетній до фальсифікації скандального рішення, збираються виголосити недовіру всі фракції, включно з Партією регіонів, яку вона представляє.

Коли Дніпро замість моря

Коли Дніпро замість моря

У той час, як Америці загрожує дефолт, українці теж особливими фінансовими успіхами похвалитися не можуть. Люди, які раніше могли собі дозволити відпочивати у Криму та за кордоном, тепер — хочуть того чи ні — мусять задовольнятися міськими пляжами столиці. Згідно з опитуванням, проведеним компанією Research & Branding Group, більше 60% українців проведуть літо на дачах або київських пляжах, оскільки не можуть оплатити якісний повноцінний відпочинок. «Ми зазвичай їздили на море двічі, а то й тричі на рік. Тепер iз сином ходимо на Дніпро, оскільки це і безкоштовно, і засмага теж з’являється», — зауважує пані Тетяна Галицька, що з самого ранку прийшла із сином Сашком на пляж «Дитячий», що входить у мережу обладнаних місць відпочинку в одному з найпопулярніших комплексів — Гідропарку. Наскільки такий безкоштовний відпочинок відповідає вподобанням киян та санітарним нормам, «УМ» вирішила дізнатися, провівши моніторинг зон відпочинку цього пляжного сектору, який за кількістю відпочивальників і розваг б’є всі можливі рекорди.

Зомбі в «Синевирі»

Невдовзі на екранах кінотеатрів з’явиться перший професійний український 3D фільм — містичний трилер «Синевир». Стрічка, витрати на яку не перевищують мільйона доларів, за словами авторів, відповідатиме всім атрибутам голлівудського кіно і буде не гіршою за «Аватар». «Ідея фільму такого роду і жанру зародилася ще п’ять років тому у братів Олександра та В’ячеслава Альошечкіних. Вони подали її продюсеру Володимиру Хорунжому — так розпочалася робота над фільмом. Хочу зазначити, що фішкою проекту є сам проект, тому глядачі будуть приємно здивовані», — запевнив «УМ» піар–менеджер проекту Микола Базанов.

Курбас в обличчі Києва

Курбас в обличчі Києва

Знак пошани першому народному артисту України скоро з’явиться на фасаді Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса. Наприкінці минулого тижня комісія Київради з питань культури та туризму ухвалила рішення встановити на ньому бронзову пам’ятну дошку. «Такі події культурного життя мають надзвичайно серйозне значення. Хотілося, щоб Київ знову мав обличчя, наближене до власної історії. В умовах, коли ми вже знаємо і можемо вільно вшановувати своїх митців, кроки назустріч цьому вважаю дуже правильними. Такі фундатори нової української культури, як Лесь Курбас, заслуговують на увагу. Пам’ятних дощок і постаментів повинно бути якомога більше», — зазначив у коментарі «УМ» голова комісії з питань культури і туризму Київради Олександр Бригинець.

План Липської

План Липської

Партія регіонів запланувала на сьогодні провокацію під будинком суду, де відбувається процес над Юлією Тимошенко. Як стверджує колишній учасник ініційованої ПР акції «Тимошенко — до відповіді» Павло Целовальник, група людей, підкуплених провладною політичною силою, збиралася зчинити бійку і втягнути в неї представників Блоку Юлії Тимошенко. За словами Павла, під стінами суду мали з’явитися особи з табличками, на яких намальовані депутати від БЮТ із підписами «шестірки Юлії Тимошенко». Цим організатори акції збиралися спровокувати БЮТівців і змусити їх до активних дій. На місце події провокатори мали прийти вже із синцями, щоб потім скинути завдання тілесних ушкоджень на депутатів, аби надалі їх узагалі не допускали до зали суду.

Євангеліє модернове

Євангеліє модернове

Книзі, на якій присягають українські президенти, наприкінці серпня виповнюється 450 років. З метою належної організації святкових урочистостей серед української інтелігенції створено громадський комітет «Пересопницьке Євангеліє — 450 років». У рамках його діяльності нещодавно народилася оригінальна думка — надати усім охочим можливість власноруч переписати по одному рядку з Євангелія.

Хрести, немов троянди У Києві можна побачити єдиний в Україні храм, оздоблений петриківським розписом

Хрести, немов троянди У Києві можна побачити єдиний в Україні храм, оздоблений петриківським розписом

Свято–Юріївський храм — одна з най­оригінальніших архітектурних пам’яток столиці. Це перша сучасна українська церква, оздоблена петриківкою. Символічні композиції між іконами, виноградини на балках, філігранно розписана арка, заквітчаний апостольський ряд зустрічають красою і теплом народного мистецтва постійних відвідувачів церкви. До речі, саме парафіяни храму запропонували майстриням iз селища Петриківка Галині Назаренко та Ірині Кібець розписати стіни в давньому козацькому стилі.