Підкоп під гривню

Підкоп під гривню

В української грошової одиниці — життєво небезпечна гарячка і дуже суперечливі симптоми. Після «чорного вівторка» настала якась несподівано оптимістична середа, коли курс національної валюти із самого ранку рвучко зріс. Із позавчорашніх 16,25 до 15,88 гривнi. Втім вважати, що це тенденція, нині явно завчасно: проблем на валютному ринку більше, ніж це видно на перший погляд.

І нехай росте на здоров’я!

І нехай росте на здоров’я!

Неприємний кульбіт донизу, який робила українська національна валюта наприкінці минулого тижня, у більшості із нас ще залишив шпаринку для сподівання. Насамперед на те, що це тимчасові «каруселі», і вже з понеділка гривня відвоює у «вічнозеленого» якусь частину своєї території. Як це вже кілька разів бувало. Олії у вогнище оптимізму підлила заява голови НБУ Валерії Гонтарєвої, що реальна ціна долара — не більше 12,5 гривнi, щонайбільше 12,95.

«Маршалл» для України?

Європа розглядає можливість масштабної допомоги Україні. Серед проектів, які нині обговорюють у Брюсселі, — «План Маршалла» для порятунку нашої держави. Його втілення передбачатиме потужні інвестиції у найсильнішу галузь вітчизняної економіки — аграрний сектор. Суми, про які йдеться, можуть сягнути десятків мільярдів доларів.

Гроші людям, а не бандитам

Гроші людям, а не бандитам

Втративши контроль за частиною своєї території на Донбасі, українська влада опинилася у непростій ситуації: у цих містах і селах мешкають наші громадяни, яким необхідно виплачувати допомоги і зарплати. Але кожна копійка, яку ми туди надішлемо, може бути використана проти нас.

Довга дорога до Стокгольма

Довга дорога до Стокгольма

Україно-російські газові перемовини, про які так багато говорили у нашій державі, завершилися сподівано: підписано компроміс, який дозволить нам не замерзнути, при цьому «Газпром» не програв, а Європа виступала на боці сильнішого. Ну і, звичайно, себе. Козирів у рукаві, аби достатньо натиснути на Москву, в нас, як і передбачалося, не було.

Чуже дешевим не буває

Чуже дешевим не буває

У світі продовжує стрімко і невпинно дешевшати нафта. Тим часом курс української національної валюти вже доволі тривалий час продовжує залишатися стабільним. Звідси можна було би зробити цілком логічний висновок: в Україні має подешевшати бензин! Причому суттєво.

Тиждень на роздуми

Тиждень на роздуми

Позавчора пізно вночі у Брюсселі відбулася чергова тристороння зустріч між керівництвом енергетичного комплексу України, Росії, також нашими європейськими посередниками. Мета зустрічі — усунути всі протиріччя і таки відновити постачання до нашої держави російського енергоносія.

Не газ, не нафта, а дає енергію

Американська компанія «Локід Мартін», яка спеціалізується на розробках у галузі авіакосмічної техніки, повідомила, що її розробники здійснили технологічний прорив у розробці нового потужного джерела енергії. Роботи, за словами представників компанії, велися упродовж останніх шести років, а розсекретити їх вирішили з метою пошуку партнерів — приватних чи державних.

Ставка на атом

Ставка на атом

Опинившись без вугілля і газу, Україна вимушено повернула погляд на галузь енергетики, про яку останнім часом говорили мало і переважно в негативному контексті. Йдеться про атомну енергетику, яка нині — з волі минулого керівництва держави — також перебуває у зоні російського впливу.

Домовилися чи поговорили?

Домовилися чи поговорили?

Минулими вихідними українцям, які бояться холодів і «Газпрому», знову замиготів промінчик надії. У столиці моди Мілані у ці дні говорили про таку ефемерну річ, як природний газ. Причому російський — що автоматично додає йому ще більшої ефемерності. Як заявив Президент Петро Порошенко, українська делегація зуміла «дотиснути» суперника, тобто росіян, і змусила їх де-факто пристати на наші умови.