Радіація без кордонів

Радіація без кордонів

У переддень 25–ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС по всьому світі відбулися демонстрації з вимогами відмовитися від атомної енергетики. Понад 150 тисяч людей вийшли на вулиці у Франції та Німеччині на заклик німецького «антиядерного» руху Ausgestrahlt. Як повідомляє агенція «Франс пресс», учасники мітингів несли українські та японські прапори, щоб нагадати своїм урядам про катастрофи на ЧАЕС та АЕС «Фукусіма–1». І принагідно вимагали закрити найстарішу у Франції (діє з 1977 року) атомну електростанцію в місті Фессенхайм, що поблизу кордону з ФРН, скандуючи: «Радіація не визнає кордонів!».

Стріляти без попередження

Антипрезидентські виступи в Сирії переросли у криваву громадянську війну, в якій влада не шкодує засобів для придушення народного повстання. Позавчора понад три тисячі співробітників служб безпеки та бойовиків президента Башара Асада, застосувавши танки та зброю, жорстоко розігнали демонстрацію опозиції в місті Дераа на півдні країни. Як повідомляє агенція «Франс пресс», у ході цієї операції загинуло щонайменше 39 та було поранено понад 70 осіб. Після цього було закрито кордон iз сусідньою Йорданією, а на дахах будинків у Дераа розставили снайперів – їм дано наказ без попередження відкривати вогонь по людях, які намагаються зібратися на акції протесту. Схожим чином урядові війська придушили антипрезидентські виступи у містах Джебла і Дума, що поблизу столиці країни — Дамаска. У Джеблі загинуло щонайменше 13 осіб. Загалом упродовж останніх трьох днів у Сирії було вбито близько 150 учасників протестів, а загальна кількість загиблих iз початку заворушень у березні перевищує 350 осіб.

Путін і Распутін

Путін і Распутін

У селі Малі Карели поблизу Архангельська та в Санкт–Петербурзі тривають зйомки художнього фільму про Григорія Распутіна — таємничого селянина, який відіграв роль «сірого кардинала» при дворі останнього російського царя Миколи ІІ. Знімальний процес, який стартував на початку квітня, має завершитися до кінця року, і чи не найбільше цікавості до нього виявляє французька, а не російська преса. Воно й не дивно, адже головну роль у спільному проекті Росії та Франції виконає «майстер на всі руки», французький актор Жерар Депардьє. А царицю Олександру, яка, за однією з версій, була коханкою вельми ласого до жінок Распутіна, зіграє ще одна легенда французького кіно — Фанні Ардан. У Миколу ІІ перевтілиться російський актор Володимир Машков.

Футболка до краватки

Футболка до краватки

Нинішній президент США Барак Обама своїм успіхом на минулих виборах значною мірою завдячує інтернету. Завдяки активному спілкуванню з користувачами соціальних мереж молодий–перспективний висуванець Демократичної партії здобув чимало нових прихильників. Тож і нинішню виборчу кампанію Обама, який днями заявив про готовність балотуватися на другий президентський термін у 2012 році, вирішив розпочати з найпопулярнішого нині інтернет–сервісу — Facebook.com. Позавчора ввечері в рамках своєї (передвиборчої) подорожі країною, в якій глава Білого дому зустрічається з виборцями й намагається переконати їх у доцільності свого плану зменшення дефіциту бюджету, завітав і до офісу «Фейсбука» в каліфорнійській Силіконовій долині. Там Обама не лише поспілкувався з персоналом, а й відповів в онлайні на деякі запитання користувачів цієї соціальної мережі. Йому подарували мужскую футболку

Трамп проти Обами

Трамп проти Обами

Якщо Демократична партія США зі своїм кандидатом на президентські вибори визначилася вже давно (зрозуміло, що на цю посаду знову претендуватиме Барак Обама), то в таборі республіканців iз цього приводу ясності досі немає. Цим і скористався нью–йоркський мільярдер Дональд Трамп, який заявив про свої наміри балотуватися в президенти від Республіканської партії. І вже фактично розпочав виборчу кампанію — їздить по країні та проводить зустрічі з виборцями.

Що там, після «Горизонту»?

Що там, після «Горизонту»?

Коли пізно ввечері 20 квітня минулого року на нафтовидобувній платформі «Глибоководний горизонт» у Мексиканській затоці спалахнула пожежа, навіть фахівці спершу сприйняли цю трагедію винятково як локальну. Загинули люди — 11 працівників концерну «Брітіш петролеум», якому належала платформа, в море вилилося чимало дизельного палива, що на ній зберігалося... Через два дні, 22 квітня, після марних спроб загасити полум’я «Глибоководний горизонт» пішов на дно. А з пошкодженої свердловини в море рікою полилася нафта. І вже за тиждень наслідки цієї «локальної» пожежі стали називати не інакше, як катастрофою глобального масштабу.

Свято на голодний шлунок

Північна Корея урочисто відзначила одне з головних державних свят — день народження засновника Корейської Народно–Демократичної Республіки Кім Ір Сена. Оскільки ця комуністична країна повністю закрита від «капіталістичних» (та й будь–яких іноземних) очей, про подробиці святкувань світовій спільноті мало що відомо. Хоча південнокорейським сусідам, які перехоплюють сигнал державного телебачення та радіо КНДР, інколи вдається дізнатися дещо цікаве. Очевидно, саме розвідники капіталістичної Південної Кореї відзняли й унікальні кадри, які днями потрапили в розпорядження інтернет–видання Le Daily NK, яке відстежує всю інформацію про КНДР.

Нова кубинська революція

Нова кубинська революція

Острів свободи вступає в епоху змін. Позавчора в Гавані закрився VI з’їзд Комуністичної партії Куби — перший за останні 14 років. Його результатами можуть стати радикальні перетворення в державі. Окрім кадрових перестановок у вищому партійному керівництві, учасники з’їзду затвердили пакет із понад 300 проектами, які мають значно лібералізувати економіку країни. Серед найпомітніших реформ — дозвіл на операції з нерухомістю. Після революції 1959 року продавати й купувати житло на Кубі було заборонено — досі громадяни Острова Свободи могли тільки заповідати житло своїм дітям або обмінювати його на іншу житлоплощу за посередництвом складних і часто корупційних схем (на кшталт тих, які свого часу діяли в СРСР).