Останній партизан російського мистецтва

Останній партизан російського мистецтва

У неділю вночі у кардіологічному відділенні 23-ї московської лікарні помер російський концептуальний поет і авангардний художник, автор понад 35000 віршів і величезної кількості (обов'язково малював щоночі) графічних робіт, колажів, інсталяцій, перформенсів Дмитро Олександрович Пригов (по-батькові Пригов писав обов'язково — це концепція). У ніч на 7 липня 66-річного Дмитра Олександровича госпіталізували з обширним інфарктом, передає РІА «Новостi»: з огляду на дуже важкий, «реанімаційний» стан, медики зробили кілька операцій поспiль. Останні дні він не приходив до тями, і лікарі підтримували його життя апаратом штучного дихання. Перед смертю Дмитро Пригов упав у кому — медики діагностували кардіогенний шок, що викликав ішемію всіх органів.

Супер-пупер-мегазірка

Супер-пупер-мегазірка

У суботу на майдані Незалежності було радісно і піднесено — у п’ятьох фан-зонах можна було зустріти людей, яких не бачив кілька років, «на трибунах» — вожді політики, бізнесу і шоу-бізнесу, біля урочистої сцени — великі плазменні екрани, з яких «віщає» ведучий «Нового каналу» ... волонтери роздають прапорці, папірці і презервативи — 1 травня в капіталістичній Україні та й годі. Цей ажіотаж і всекиївське єднання спричинив концерт сера Елтона Джона — видатного британського співака, великого колекціонера, ікони секс-меншин і засновника Фонду боротьби зі СНІДом.

Арт-Вовкун

Арт-Вовкун

Cьогодні режисер масових свят, державний режисер №1 Василь Вовкун святкує день народження в «Українському домі». Там буде багато нового «заліза», досі незадіяного в українських проектах, виставка його колекції картин, ікон і вишитих сорочок, презентація книжки спогадів і роздумів про професію і першого в Україні DVD з оперними дійствами. Якби не концентрована «моща» мистецтва на один квадратний метр «Українського дому», якби не срібні букви на малиновому тлі й урочистий древній вовк на запрошенні, ніхто б і не подумав, що Вовкуну — 50. Його естетство молоде за природою, його амбіції не мають бронзового нальоту, а вилазки на лівий берег за старожитностями завжди азартні — треба раніше за Ольгу Богомолець, Віктора Ющенка, Лідію Лихач чи Петра Гончара вполювати якийсь український скарб.

Смерть, інтерактив і мультимедіа

Смерть, інтерактив і мультимедіа

Мабуть, минулорічні «п'ятихвилинки ганьби», коли по гучномовцях на території експозиційних павільйонів Джардіні оголошували країни, що не беруть участi у Венеціанській бієнале, спрацювали. Цього року кількість національних павільйонів була просто рекордною — 76, плюс кураторський проект в «Арсеналі» американця Роберта Стора, плюс окремі самопрезентації — у результаті жоден маніяк сучасного мистецтва не може чесно сказати, що він подивився всі експозиції.

Палаци — естетам

Палаци — естетам

Завтра офіційно стартує Венеціанська бієнале сучасного мистецтва, а журналісти, критики, галеристи вже оцінили ідеї, представлені у Венеції 55 національними павільйонами. Українська експозиція, представлена в палаццо Поподополі, вже викликала захват фахівців.

Хто у нас модні, креативнi, спортивні? Дизайнери

7 червня у Києві очікується ще один викид у ноосферу молодих талантів у галузі дизайну одягу: у виставковому центрі ACCO International у Пушкінському парку 25 колекцій молодих українських дизайнерів змагатимуться за увагу і визнання професіоналів. Це восьмий Національний конкурс молодих дизайнерів одягу «Сезони моди — погляд у майбутнє», який за роки існування виробив свої правила, закони, свій регламент.

Із Грузії — зі Стуруа

Із Грузії — зі Стуруа

День незалежності в уявленні типової пострадянської людини — це масові гуляння, феєрверки, концерти на площах. Нехай і з варіаціями, але свята сьогодні у нас, як і тридцять років тому, відбуваються за таким сценарієм. Офіційна Грузія свій День відновлення державної незалежності в Україні відзначила значно елегантніше. Вечір напередодні найголовнішого державного свята вирішили в класичному ключі — у Національній філармонії виступали українські і грузинські молоді піаністи: Анна Федорова і Борис Жданов та Кетеван Картвелішвілі і Вахтанг Жорданія. Апофеозом цієї акції компаративістики стало виконання Баха одночасно на чотирьох фортепіано.

Щоб Київ не нудьгував*

Щоб Київ не нудьгував*

Сер Елтон Джон, музикант і легенда, почав збирати колекцію фотографій у 1991 році, і за 16 років вона виросла до обсягів однієї з найбільших приватних колекцій — це понад 5000 робіт — і однієї з найкращих у світі. Зрозуміло, що роботи всіх найпомітніших фотомайстрів XX століття в цій колекції присутні. Причому мегазірка не практикує показувати свої скарби на виставках — лише один раз частина фотографій залишила стіни численних будинків і квартир музиканта і перебазувалася в High Museum в Атланті. І то тільки тому, що директор музею — куратор колекції сера Елтона.

Перший гол «Арсеналу»

Мистецький Арсенал розконсервували. До з'ясування, що ж там нарешті буде, які субпідрядники отримають жирний шматок замовлення і як у державному культурному комплексі будуть функціонувати актуальні, прогресивні, агресивні й провокативні мистецькі інституції і приватні культурні ініціативи, ще далеко, але як модний майданчик для сучасного мистецтва він про себе вже заявив. У п'ятницю тут презентували виставку проектів-фіналістів першого Міжнародного відкритого конкурсу візуальних мистецтв для молодих митців «Ейдос—2006\2007». Відео і фотографії, гумові ляльки із проекту «Сезони моди BuB—2007» і труна з екраном, макет музею сучасного мистецтва і живопис Маші Шубіної на трюмо, музична бетономішалка і паркери та D&G біля змазаних облич — у фундаментальній цегляній галереї зі склепінчастими стелями і тлустими стінами виглядали так, «як пише книжка».

Почесний гість гірше татарина?

Почесний гість гірше татарина?

Національний академічний ансамбль танцю імені Вірського, театр хореографії «Сузір'я Аніко», Наталя Бучинська, ансамбль «Славія», фольклорний ансамбль «Барви Карпат» (Дрогобич), квартет «Гетьман», Інеса Братущик і Орест Хома, Олег Кульчицький, група «Екс-президенти», Анна Сингаївська, Любомир Чермак, дует «Валері» — ці українські виконавці і колективи у понеділок вирушили до Польщі, аби підтримати участь держави Україна у 52-му Варшавському міжнародному книжковому ярмарку! Створити культурне обрамлення, так би мовити. Також у Варшаву вилетіли 18 чоловік офіційної делегації і 30 чоловік робочої групи, всього ж українська делегація мала налічувати 120 осіб.