«Кексують» всі!

«Кексують» всі!

Давайте визнаємо щиро: пишні «багатоповерхові» торти або ж рум’яні з буянням квітів і колосків короваї — все-таки спекти не зовсім просто. На це потрібен і час, і натхнення, і ще багато чого. А от пекти кекси — це королівський обов’язок кожної пані і панянки.

Горіхові секрети

Горіхові секрети

Дружні посиденьки на горіховому дереві приємно пригадувати всім, хто ріс у королівстві високих дерев. До речі, раніше у наших краях прискіпливо ставилися до того, що ростиме довкола оселі. Чомусь вважалося, що у тих сім’ях, у кого дівчата на виданні, треба садити менше вишень — бо вони притягують самотність.

Хочу пити каву

Хочу пити каву

Саме під таким гаслом цього місяця в Києві відкрилася ще одна книгарня і цим самим започаткувала читацьку осінь і зиму. Погодьтеся, що може бути кращим, ніж холодними осінніми чи зимовими вечорами сидіти з цікавою книжкою і філіжанкою запашної кави чи чаю?

Чарівні горнятка

Чарівні горнятка

Чому чарівні горнятка? Та з багатьох причин: усе, що в них готується, зберігає максимум вітамінів і мікроелементів; практично будь-яка страва, приготовлена в глиняному банячку, — це безпрограшний варіант смачної, оригінальної і ситної страви, і, зрештою, готувати в горнятках простіше простого: поклав усі інгредієнти в потрібному порядку, полив соусом, додав спеції, накрив кришкою — і в духовку.

Ой гарбузе ти перистий...

Ой гарбузе ти перистий...

Ну от і завершилася пора «роздачі гарбузів женихам», весілля — в повному розпалі, і під коморами випирають свої барвисто-сонячні боки не задіяні досі гарбузи. Саме час згадати про основну функції цієї сонячної ягоди: бути джерелом вітамінів і мікроелементів на нашому столі.

Рубіновий диво-лікар

Рубіновий диво-лікар

«Що це в тебе таке апетитне на вигляд?» — запитують мене мої домочадці раз по раз, поглядаючи на зготований мною обід. Я ж, учергове вирішивши дослухатися до порад дієтологів про смачну і корисну їжу, приготувала... бурякові котлети. Чоловік та син вхопили нагоду просто покуштувати по одній — і присіли з’їсти ще. А потім я ще й отримала замовлення на нову порцію!

Покровський храм

Покровський храм

Нарешті весь урожай зібрано, сіно і дрова заготовлені, хати побілені і найкращі вишиті рушники висять на іконах — тоді старші люди кажуть, зазвичай iз полегшенням зітхаючи: «Ось і дочекалися Покрови з Божою поміччю». Це велике свято — за тиждень. Для українців воно особливе — одне з найбільших церковних свят, а віднедавна ще й державне.

Запах слив і кориці

Запах слив і кориці

Із кожним днем усе менше лишається природних дарів — яскравих, соковитих і смачних — якими щедро радує тепла пора. Ще трохи — і закінчаться сливи. Тому треба встигнути насолодитися ними до нового сезону: свіжими плодами і стравами, приготовленими з них.

Укропом страву не зіпсуєш

Укропом страву не зіпсуєш

«Зранку задзвоню, маю славний рецепт грибної юшки», — пише мені повідомлення Орися Боднар, моя львівська подруга і чудова господиня. І я усвідомлюю, що мій наступний кулінарний день знову пройде під знаком галицької кухні. Бо буде багато інших рецептів, про які дізнаюся «у процесі».

Осінній овочевий блюз

Осінній овочевий блюз

За що господині люблять овочі — то це за те, що з ними просто і недорого експериментувати і вони легко поєднуються, а головне — корисні та поживні. Якраз зараз — овочеве роздолля: вся городина дозріла, урожай зібраний і проситься на стіл. Готуй, що забажаєш: овочеві закуски, овочеві салати, запечені овочі, тушковані чи фаршировані.