Що сталося в ту ніч?..

Кримінальну справу проти дільничного інспектора Шевченківського районного управління міліції Сергія Приходька і міліціонера Сергія Коваленка, яких обвинувачують у перевищенні службових повноважень при затриманні студента Ігоря Індила, відправлено на додаткове розслідування в прокуратуру Деснянського району. Таке рішення вчора ухвалив суддя Апеляційного суду Києва Микола Ященко.

Це ще не літо

Тільки–но українці почали нарікати на аномальну травневу спеку, яка «скасувала» цьогоріч класичну, м’яку весну, як у більшості регіонів температура впала до +15. Синоптики кажуть, що найближчого тижня погода влаштує нам гойдалку. П’ятниця та субота обіцяють бути фантастичними — жодних опадів і 24–28 градусів тепла вдень. Але в неділю погода зіпсується.

«Сталінський» розіграш

Днями в соціальних мережах вибухнув скандал — активісти маргiнальної так званої Всесоюзної комуністичної партії (більшовиків) розтиражували оголошення про те, що 7 травня збираються поставити пам’ятник Сталіну в чотирьох містах України — Львові, Одесі, Дніпропетровську та Києві. «Пам’ятник», вочевидь — назва умовна. Мабуть, iдеться про погруддя з пап’є­маше, подумали журналісти. В будь­якому разі, небайдужі українці висловили занепокоєння новою модою на «ігри в Сталіна». Учора «УМ» поїхала на місце події — вулицю, де розташовано офіс Компартії України. Ми були не єдиним ЗМІ. Провокація зібрала тут кількадесят журналістів та телекамер. На «більшовиків»­сталінолюбів чекала й група міліціонерів, які не могли зрозуміти — де ж ті демонстранти. На місце анонсованої події ніхто не з’явився. Така увага преси лиш зайве засвідчила, що ідеї неосталінізму стали оживати у суспільстві.

Холодний Яр. Тим, хто не хоче змиритися

Холодний Яр. Тим, хто не хоче змиритися

Людей, які загинули у 1920 році, захищаючи зібраний хліб від більшовиків, увіковічили у пам’ятнику в селі Соснівка Олександрійського району Кіровоградської області. Захід відбувся в межах урочистостей, присвячених вшануванню героїв Холодного Яру. Пам’ятник зведено зусиллями Холодноярської ініціативи та історичного клубу «Холодний Яр», а ідея його встановлення належить відомому досліднику української історії Роману Ковалю. Творче втілення у граніті виконав скульптор Дмитро Бур’ян.

Відкриття через комп’ютер

Відкриття через комп’ютер

Україна разом із прогресивним світом переходить на новий формат державного керування — повну прозорість. 20 вересня минулого року на сесії Генасамблеї ООН вiсiм країн–засновниць (Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, ПАР, Велика Британія та США) підписали Декларацію «Відкритий уряд» та оголосили національні плани дій у цій галузі. На сьогодні 55 країн оголосили про намір приєднатися до партнерства. Україна в цьому плані навіть стала одним iз лідерів. Представники громадськості взяли активну участь у підготовці нашого плану дій, подавши більш як 400 пропозицій, зокрема під час публічних заходів у регіонах. Цей план також обговорювали під час засідання за «круглим столом» за участю Прем’єр–міністра Миколи Азарова та ЗМІ. Причому пряму трансляцію цього обговорення вели в iнтернеті, що й передбачає «Відкритий уряд».

«Стирол» знову димів

Концерн «Стирол» знову в центрі уваги через пожежу. Як повідомляє прес–служба Міністерства надзвичайних ситуацій, підприємство, розташоване в місті Горлівка Донецької області, зайнялося поза­вчора близько третьої дня внаслідок загоряння однієї з чотирьох ємностей iз метанолом. Підрозділи пожежної охорони Головного територіального управління МНС у Донецькій області п’ять iз половиною годин гасили пожежу, і лише о 20.25 загоряння вдалося ліквідувати.

Шрек — теж за українське

Біля будівлі Державного агентства з питань кіно вчора можна було зустріти з десяток відомих кіно– й мультиплікаційних героїв. Шрек, Дарт Вейдер, Джек Горобець та інші по черзі заходили в держустанову і реєстрували звернення, в яких просили захистити український дубляж. Персонажі фільмів вимагали скасувати урядову постанову № 168 «Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів», яка знищує робочі місця для творчих і технічних кінопрацівників, величезні прибутки для українського бюджету, українську школу дубляжу.

Туризм має бути зеленим

За останні кілька років в Україні з’явилися тисячі маленьких готелів на 5—10 номерів і сотні великих філій — як закордонних компаній готельного бізнесу, так і вітчизняних. Ціни вже починають відповідати якості, а головне — Україна дуже приваблива з точки зору зеленого туризму, стверджують у Всеукраїнській спілці громадських організацій «Рада з питань туризму і курортів».

«Енріке Ієволі» — на волі

П’ятьох українських моряків, які майже п’ять місяців провели в піратському полоні, нарешті звільнено. Учора на брифінгу цю інформацію офіційно підтвердив речник Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров: «Усі члену екіпажу, серед яких і наші моряки, перебувають на волі, на італійському військовому фрегаті. Також можу запевнити, що всі моряки вже отримали заробітну плату i за нашого сприяння на початку травня повернуться на Батьківщину». За словами дипломата, обставини звільнення італійського судна «Енріке Ієволі» та його команди наразі не відомі. А уряд Італії поки не повідомляє, чи було сплачено викуп.

Діти на холодній підлозі

Подорож до Канади за програмою обміну школярами Класичної гімназії при Львівському національному університеті ім. Івана Франка запам’ятається надовго. Чотирнадцять учнів 7—10 класів у супроводі вчителів літали в Канаду за програмою обміну, жили в сім’ях кілька днів. А повертаючись додому, застрягли на 27 годин у Торонто. Затримку пояснили технічними проблемами з літаком. При цьому, заради справедливості, слід сказати, що дітей нагодували і поселили в готель.