Доторкнутися до Берлусконі

Конституційний суд Італії вирішує, чи прем’єр–міністр Сильвіо Берлусконі має право на імунітет, поки виконує обов’язки глави уряду, повідомляє Бі–Бі–Сі. Закон про імунітет від судового переслідування для чотирьох найвищих посадовців Італії (президента, прем’єра та спікерів обох палат парламенту) на час, доки тривають їхні повноваження, провела в парламенті минулого року правляча партія Берлусконі. Завдяки цьому самому Берлусконі вдалося уникнути багатьох судових справ, включно зі звинуваченнями в корупції. Суд має винести вердикт у четвер. Італійські ЗМІ припускають: якщо суд визнає імунітет Берлусконі незаконним, можливо, прем’єр змушений буде подати у відставку.

Позичене свято

«Міжнародний фестиваль «Сорочинський ярмарок у Москві» — це вам не гулянка у Сорочинцях, це фестиваль!» — кажуть в його оргкомітеті. Наче хочуть образити. «Сорочинці» у Москві справді відрізнятимуться від їхнього полтавського прототипу. Фестиваль, що розпочнеться сьогодні, проходитиме не посеред природи з білими хатинками під солом’яними стріхами, а у Всеросійському вис­тавковому центрі (ВВЦ). Тут проведуть конкурс української пісні за участю хорових колективів, вокальних ансамблів і солістів Росії, України та інших країн. На головній площі ВВЦ відбудуться народні гуляння, ярмарок декоративно–прикладного мистецтва й товарів ширвжитку, розташується «місто май­стрів» і майстер–класи народних умільців. Також у ВВЦ заплановано проведення конкурсу–пленеру художників «Українські обличчя Москви».

З любов’ю до Росії

З любов’ю до Росії

Політична буря почалася вчора зранку, коли світові ЗМІ поширили подану в газеті «Уолл–Стріт джорнел» інформацію, що Білий дім вирішив відкласти (читай — відмовитися) розміщення системи протиракетної оборони в Польщі і Чехії, яке було задумане ще адміністрацією Джорджа Буша і з приводу якого Вашингтон кілька років проводив переговори зі своїми союзниками в Центральній і Східній Європі. Газета написала, посилаючись на власні джерела в Білому домі, що США вирішили зачекати з розміщенням «щита», оскільки «впевнені, що Іран не настільки далеко просунувся у створенні міжконтинентальних ракет, як очікувалося, і загроза Сполученим Штатам та європейським столицям не така вже й велика».

Президент підтримає з України

Президент підтримає з України

Ще вчора на білоруських сайтах «чекали» Віктора Ющенка — адже, як ішлося раніше, Президент хотів з одноденним робочим візитом побувати в Мінську, а ввечері стати глядачем матчу відбіркового циклу чемпіонату світу з футболу–2010. На полі стадіону «Динамо» сьогодні зійдуться у двобої збірні України та Білорусі. І хоч як не нагнітали атмосферу перемоги фанати білоруської команди, та минулої суботи їхні улюбленці програли збірній Хорватії, а отже, в українських футболістів є всі шанси в разі перемоги над «сябрами» продовжити боротьбу з хорватами за друге місце у групі, що забезпечує путівку на «мунддіаль».

Гарячий генерал їде до Києва

Бригадний генерал Мамука Курашвілі, який 7 серпня 2008 року заявив про те, що Грузія «вирішила відновити конституційний порядок у всьому регіоні» Південної Осетії, і цим, фактично, оголосив початок військової операції грузинської армії, призначений на посаду військового аташе у посольстві Грузії в Україні. Цю інформацію підтвердив у коментарі для «УМ» речник амбасади Бачо Корчилава: «Так, Мамуку Курашвілі справді призначено на цю посаду. Зараз він ще у Грузії, але найближчим часом приїде до Києва». До останнього часу генерал Курашвілі був заступником начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Грузії. За даними тбіліської газети «Аліа», зміщення його з цієї посади і призначення до Києва пов’язане з кадровими перестановками в грузинському оборонному відомстві, які почалися після призначення нового міністра Бачани Ахалая.

Дружба восени

Дводенний візит Президента України до Польщі, попри гомін тамтешньої преси, що став здебільшого відлунням думки «кресов’яків» про давноминулі події, усе–таки підтвердив непорушність польсько–українського партнерства. «Це партнерство треба утримувати та поглиблювати», — сказав президент Польщі Лех Качинський. А Президент Ющенко не пошкодував красивих метафор для цього. «Переконаний, що українсько–польські відносини — це великий тест для Європи, тест на те, якою дорогою може йти Європа… Якщо поляки та українці розвиватимуть відносини на базі чесності, відкритості та в дусі добросусідства, то це буде добрим знаком для побудови демократичного Євросоюзу», — цитує Віктора Ющенка прес–служба Президента. Глава держави наголосив, що завдяки Польщі Україна «успішно реалізує завдання з поглиблення співпраці з Європейським Союзом».