Уряде, готуйся: «Гази!»

Верховна Рада починає роботу в новому році з гарячої теми — обговорення поставок газу в Україну. На трибуну запрошено, зокрема, Президента Ющенка. Опозиція обіцяє також внести питання про відставку уряду Тимошенко.

Кость Бондаренко: Рада перетворюється на біржу

Кость Бондаренко: Рада перетворюється на біржу

Коаліції національного розвитку, стабільності й порядку пішов другий тиждень. Наразі «НаРоСт» проходить найбільше своє випробовування — прийняття державного бюджету на наступний рік. Поточний пленарний тиждень засвідчив, що коаліціянтам часто не вистачало голосів для прийняття рішень. Скільки проіснує коаліція? Чи можна казати, що та частина «НУНС», яка увійшла в коаліцію, остаточно покинула табір Президента? Ці питання обговорюємо з директором Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Костем Бондаренком.

Коаліція не «наша»

Коаліція не «наша»

Коаліція підходить до моменту істини. Її доля залежить від рішення «Нашої України — Народної самооборони». Президент Віктор Ющенко висловився проти входження «НУНС» до коаліції з БЮТ.

Руслан Князевич: «Коаліція трьох» — крок від прірви

Руслан Князевич: «Коаліція трьох» — крок від прірви

Учора фракція «Наша Україна — Народна самооборона» затвердила на засіданні директиви для переговорної групи щодо створення коаліції. Від «НУНС» у цю групу входить В’ячеслав Кириленко та четверо його заступників, зокрема, і Руслан Князевич.

Чи є життя після «бліцкригу»

Чи є життя після «бліцкригу»

Коаліція між Блоком Юлії Тимошенко, фракцією «Наша Україна — Народна самооборона» та Блоком Литвина з першого дня обліпилася реп’яхами закулісних змов і «кидків». Як повідомляла «УМ», новообраний Голова Верховної Ради Володимир Литвин одразу після сходження до президії заявив, що в парламенті створено коаліцію трьох фракцій.

«Крадос» у «демоса»

«Крадос» у «демоса»

Чотири роки тому був день, коли, попри все, раділи і переможці, і ті, що програли. 8 грудня 2004–го стало останнім днем Помаранчевої революції. У Верховній Раді ухвалили «великий пакет» — низку законів, які регламентували «третій тур» виборів, змінювали склад Центрвиборчкому, а також переписували Конституцію.

Андрій Парубій: Потрібен не спікер, а координатор

Андрій Парубій: Потрібен не спікер, а координатор

Після того як блок «Наша Україна — Народна самооборона» вийшов із демократичної коаліції, депутатів президентської сили питали: «Якої ж тоді коаліції ви взагалі хочете?». Нині «Наша Україна» дала відповідь: найкращий варіант — узагалі… без коаліції. «НУНС» не може бути домінуючою силою в будь–якому варіанті більшості, незалежно від того, чи це союз із БЮТ, чи — гіпотетично — з Партією регіонів. Зрештою, обидва варіанти альянсів не є привабливими для «нашоукраїнців» ідеологічно.
Парламент, в якому нема коаліції, створює можливість для маневрів, союзів і ситуативних домовленостей. Депутат–«нашоукраїнець» Андрій Парубій каже: без голосів «НУНС» у парламенті не пройде жодне рішення (окрім домовленості БЮТ із Партією регіонів, адже дві найбільші фракції мають переконливу більшість). Під час інтерв’ю ми розмовляли і про те, чи можлива така «широка» коаліція.

Тарасюк рухається далі

Партійний з’їзд Народного руху був для його голови Бориса Тарасюка дуже важливим. Колишній міністр закордонних справ накопичив у партії багато недругів, адже пішов курсом зближення з Юлією Тимошенко. Три найбільші організації НРУ — Львівська, Івано–Франківська, Тернопільська — мають намір ініціювати відставку Тарасюка. Задля продовження своєї політики Борис Іванович мав одержати мандат від партії. Позавчора він його отримав: 172 рухівці (із 259 делегатів) висловили йому довіру.

«Наші» — самі по собі

Позавчора ввечері відбулося засідання фракції «Наша Україна — Народна самооборона». Обговорювали ситуацію в парламенті у зв’язку з відставкою Арсенія Яценюка, а також формат майбутньої більшості. Після того як альянс Партії регіонів, комуністів, Блоку Литвина та групи людей Віктора Балоги проголосував за відставку спікера, з’явилася перспектива, що БЮТ і «НУНС» знову разом опиняться в опозиції або, можливо, утворять нову коаліцію за участі Литвина. Та, попри спільність проблем, «нашоукраїнці» відмовилися йти на коаліцію з «тимошенківцями». Народний депутат Ярослав Кендзьор розповів «УМ», що за цю пропозицію (формування коаліції з БЮТ, «НУНС» і БЛ) проголосували тільки семеро депутатів.